PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بی حس شدن انگشت دست و انگشت پا !

Iloveu-ALL
03-06-2014, 22:04
سلام
من وقت هایی که آلوچه (همون گوجه سبز) و یا ترشک زیاد میخورم انگشت دست و پام بی حس میشه ... حسش طوریه که انگار خون لای انگشتام زیاد جریان نداره ... اگه دستم ضربه بخوره درد میگیره !! دلیلش چیه ؟ کم خونی؟ من یک سال پیش آزمایش دادم منفی بود... تو سرچی که تو نت کردم براساس علایم نزدیک ترین احتمال كم خونی مگالوبلاستیك که بخاطر کمبود ویتامین B12 ـه بود.
این بی حسی بخاطر چیه؟ با تغذیه احتمالا درست بشه!

raana
05-06-2014, 15:11
سلام.....

الان دقیقا چه جری به این نتیجه رسیدی که کم خونی
مگالوبلاستیك داری؟؟

آزمایش خون که دادی هموگلوبینت رو چند بود؟

به احتمال زیاد مربوط به فشارخون پایین هم میشه....ممکنه کم خونی هم دخیل باشه...باید جواب آزمایش رو دید....

Iloveu-ALL
06-06-2014, 11:37
جواب آزمایش رو به دکتر عمومی نشون دادم جواب منفی بود... من با توجه علایم فقط حدس زدم
+ من پاهام همیشه سرده ... ممکنه گردش خونم ضعیف باشه!

Iloveu-ALL
17-06-2014, 17:37
سلام تو یه جا داشتم دنبال علت گیجی سر میگشتم که مطلب زیر رو خوندم: منابع (goo.gl/OhG2KG و goo.gl/oUsRXR)

سردرد، اختلال بینایی به شکل تاری دید یا دوبینی، احساس گزگز، مور مور یا بی­حسی در صورت یا دست و پا، اختلال تعادل واضح در حرکات، اختلال در بلع غذا یا ادای کلمات و تغییر صدا. به عبارت ساده­تر اگر با سرگیجه، مشکل عصبی دیگری همراه باشد، باید توسط پزشک مغز و اعصاب ویزیت شود.

من بیشتر اوقات احساس گیجی دارم - احساس بی حسی تو دست و پام دارم تو انگشت ها - احساس میکنم چیزهارو تار میبینم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (البته اینجا مشکلم رو بد مطرح کردم) - 2-3 تا علائم در اختلال زبانی رو اینجا مطرحش کردم: یک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (البته این اختلال حساب نمیشه) - دو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])- سوم هم مشکل در ادای کلماته یا تند حرف میزنم ... یا بعضی کلمات ساده رو نمی تونم بگم یا خیلی بد حرف میزنم همیشه بخاطر همین مشکل دارم روزی چند بار همین امروز هم بخاطر بد حرف زدنم بحث شد! + تو یه سایتی خوندم در موقعی که احساس سرگیجی میکنی نباید مطالعه کرد-به نور نگاه کرد-یا تلویزیون دید... دقیقا من هرباری که به مشکل شماره دو دچار شدم زمانی بود که داشتم یا به نور نگاه میکردم یا تو مانتیور مطالعه!
آیا این ها نمی تونن عاملی باشن برای مراجعه به متخصص مغز و اعصاب؟

raana
17-06-2014, 18:24
سلام...شما در اولین فرصت..به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کن......

یه ویزیت و یه سری آزمایشات رو انجام میدی...هم یه چک آپ شدی...هم وضعیت و منشا دچار شدن به این حالات مشخص میشه......

احتمالا سی تی اسکن و نوار مغزی..برات نوشته میشه.......که اتفاقا انجام هم بدی خیلی خوبه.....

علائمی که داری کلی هست...نمیشه گفت دقیقا مشکل چیه....مثلا بگیم حتما به خاطر کم خونیه...یا حتما به خاطر مشکلات عصبی.....

تشخیص فقط باید توسط متخصص انجام بشه