PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم شناسایی کارت گرافیک لپ تاپ بعد از آپدیت

sobijoon
03-06-2014, 19:02
با سلام به همه دوستان
من مشکل عجیبی برام پیش اومده روی لپ تاپ Sony Vaio F22
من چند روز پیش کارت گرافیکم لپ تاپم رو ( Gforce nvidia 540) آپدیت کردم
خیلی نرمال از طریق سایت رسمی Nvidia مدل کارت گرافیک و ویندوز رو انتخاب کردم و دانلود و بعدش نصب
ولی وسطای نصب یک ارور داد و آیکونها همه بزرگ شد و تصویر کلا تار شد مثل حالتی که کارت گرافیک نصب نیست
مجددا اقدام کردم در مرحله نصب کارت گرافیک ایراد میگیره
و الان مشکل اصلی من اینه :
حالا دیگه اصلا اثری از سخت افزار کارت گرافیک من نیست تویه مشخصات سیستم
وقتی میزنم dxdiag که اطلاعات سخت افزاری سیستم رو بده دیگه هیچ اسمی از کارت گرافیک وجود نداره و تویه دیوایس منیجر هم اصلا کارت گرافیک من نیست
درایور قبلی هم مجددا نصب کردم ولی همون ایراد رو گرفت
////
من الان باید چه کار بکنم ؟؟؟
تا جایی که امکان داشته باشه نمیخوام ویندوز عوض بکنم
ممنون میشم کمکم بکنین
با تشکر

EXTREME
03-06-2014, 19:08
با سلام به همه دوستان
من مشکل عجیبی برام پیش اومده روی لپ تاپ Sony Vaio F22
من چند روز پیش کارت گرافیکم لپ تاپم رو ( Gforce nvidia 540) آپدیت کردم
خیلی نرمال از طریق سایت رسمی Nvidia مدل کارت گرافیک و ویندوز رو انتخاب کردم و دانلود و بعدش نصب
ولی وسطای نصب یک ارور داد و آیکونها همه بزرگ شد و تصویر کلا تار شد مثل حالتی که کارت گرافیک نصب نیست
مجددا اقدام کردم در مرحله نصب کارت گرافیک ایراد میگیره
و الان مشکل اصلی من اینه :
حالا دیگه اصلا اثری از سخت افزار کارت گرافیک من نیست تویه مشخصات سیستم
وقتی میزنم dxdiag که اطلاعات سخت افزاری سیستم رو بده دیگه هیچ اسمی از کارت گرافیک وجود نداره و تویه دیوایس منیجر هم اصلا کارت گرافیک من نیست
درایور قبلی هم مجددا نصب کردم ولی همون ایراد رو گرفت
////
من الان باید چه کار بکنم ؟؟؟
تا جایی که امکان داشته باشه نمیخوام ویندوز عوض بکنم
ممنون میشم کمکم بکنین
با تشکر

یک عکس از دیوایس منیجر از قسمت displaye driver بزارید

Mr.Pooya
03-06-2014, 19:20
سلام

دوست عزیز نیاز به ایجاد دو موضوع جدید نبود تو همون تاپیک قبلی پیگیری کنید.

موفق باشید

sobijoon
03-06-2014, 19:27
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یک عکس از دیوایس منیجر از قسمت displaye driver بزارید

این 2 تا عکس از محیط دیواس منیجر و dxdiag هست
البته زبان سیستم من امانی هست

sobijoon
03-06-2014, 19:30
سلام

دوست عزیز نیاز به ایجاد دو موضوع جدید نبود تو همون تاپیک قبلی پیگیری کنید.

موفق باشید
اینقدر این قضیه برام مهمه که الان نمیدونم باید چکار بکنم میدونم نباید 2 تا تاپیک یکسان درست میکردم ولی نمیدونستم کجا بیشتر تخصصی نظر میدن
فقط امیدوارم مشکلی پیش نیومده باشه و ترجیحا نیازی به تغییر ویندوز نباشه

Mr.Pooya
03-06-2014, 19:38
تو اون تاپیک جواب داده بودم ولی :

سلام

فکر کنم شما Perform a clean install رو تیک زدید درسته ؟

اگر هم تیک نزده باشید موقع نصب درایور قبلی پاک میشه و جدید نصب میشه. احتمالا رو سیستم شما درایور پاک شده ولی درایور جدید که می خواسته نصب شه اررور داده و متوقف شده.

متن ارورش چی هست ؟

sobijoon
03-06-2014, 19:55
تو اون تاپیک جواب داده بودم ولی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این کل مراحل نصب درایور جدید هست که در نهایت با این ارور مواجه میشه

اون تیکی که میگین کجا بوده ؟ من چون سیستمم به زبان آلمانی هست نمیدونم اون تیک زده شده بوده یا نه ؟؟
و اینکه الان باید من چکار بکنم ؟؟
ممنون

Mr.Pooya
03-06-2014, 20:04
خب متن ارور چیز زیادی نمیگه فقط میگه که ارور داده !

شما یکبار موقع نصب گزینه benutzerdefiniert رو بزن بعد در مرحله بعدش گزینه ای eine Neuinstallation durchführen (باید شبیه این باشه) به انگلیسی Perform a clean install رو بزن ببین چی میشه. در ضمن موقع اجرا هم راست کلیک کنید و گزینه ای شبیه به Ausführen als Administrator به انگلیسی Run As Administrator رو بزنید نتیجش رو اعلام کنید

sobijoon
03-06-2014, 20:24
خب متن ارور چیز زیادی نمیگه فقط میگه که ارور داده !

شما یکبار موقع نصب گزینه benutzerdefiniert رو بزن بعد در مرحله بعدش گزینه ای eine Neuinstallation durchführen (باید شبیه این باشه) به انگلیسی Perform a clean install رو بزن ببین چی میشه. در ضمن موقع اجرا هم راست کلیک کنید و گزینه ای شبیه به Ausführen als Administrator به انگلیسی Run As Administrator رو بزنید نتیجش رو اعلام کنید

این کار رو انجام دادم ولی بازم همون ارور اومد و مراحل نصب تموم نشد
یکبار دیگه ورژن انگلیسی درایور قبلی رو که روی سیستمم بوده رو نصب کردم ولی بازم نشد
عکسشو اینجا گذاشتم حهرچند چیز خاصی توش نیست

نکنه کارت گرافیک مرخص شده باشه !!!!!

sobijoon
03-06-2014, 20:36
من الان باید چکار بکنم که بفهمم اصلا کارت گرافیکم سالم هست یا نه ؟
یا اینکه این مشکل راه حلش چیه ؟

امیر تتلو
03-06-2014, 22:24
باید ویندوز عوض کنی بهترین راه حلش همینه

sobijoon
03-06-2014, 23:29
باید ویندوز عوض کنی بهترین راه حلش همینه

الان هیچ راهی نیست که بفهمم کارت گرافیکم سالمه یا نه ؟
آحه چرا اینجوری شده ؟

Mr.Pooya
03-06-2014, 23:35
الان هیچ راهی نیست که بفهمم کارت گرافیکم سالمه یا نه ؟
آحه چرا اینجوری شده ؟

دوست عزیز کارت گرافیکت سالم هست خیالت راحت وگرنه که اصلا صفحه بالا نمیومد. کارت گرافیک صفحه رو نشون میده. شما روی پی سی اگر امتحان کنی کارت گرافیکش رو برداری اصلا کار نمی کنه. پس کارت گرافیک سالمه چون لپ تاپ داره کار می کنه بالا میاد فقط نرم افزارش نصب نمیشه.

شما تو Device Manager قسمت Display Adapters چک کن ببین چی نوشته باید مدل کارت گرافیکت باشه اگر هست روش راست کلیک کن Uninstall بزن و ریستارت کن ویندوز رو تا دوباره نصب بشه بعد دوباره دراویر Nvidia رو نصب کن

Mr.Pooya
03-06-2014, 23:47
راه حل بعد اینه که بری تو SafeMode و این نرم افزار رو نصب کنی Driver Sweeper ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (یا اول نصبش کن بعد برو تو Safe Mode فرقی نداره)

این نرم افزار درایور های به جا مونده رو پاک می کنه یعنی اگر چیزی از درایور قبلبتون مونده باشه این نرم افزار پاکش می کنه حتی مقادیر رجیستری مربوط به گرافیک رو هم حذف می کنه.

با نرم افزاری که گفتم ببین پیداش می کنی ؟ اگر بود پاکش کن و دوباره ریستارت کن برو تو ویندوز ایندفعه Normal Mode برو مثل همیشه منظورم اینه که Safe Mode نرو و درایور جدید رو نصب کن.

در ضمن دراور لپ تاپ رو باید از سایت سازنده لپ تاپ دانلود کنی نه از سایت Nvidia چون اون ها نسخه مربوط به خودشون رو دارند به این نکته هم توجه کن.

این کار ها رو انجام بده امیدوارم مشکلت حل بشه ولی اگر حل نشد ممکنه کارت گرافیک مشکل براش پیش اومده باشه ولی کامل خراب نشده وگر نه سیستم اصلا کار نمی کرد که با این تفاسیری که گفتید بعد از آپدیت و پاک کردن این مشکل پیش اومده باز هم بعیده مشکل از کارت باشه

نتیجش رو اعلام کنید

موفق باشید

sobijoon
04-06-2014, 00:17
مشکل اینه که اصلا گزینه Display Adapters از توی Device Manager حذف شده و نیست

حالا به نظرتون با این کاری که گفتین درست میشه ؟
البته نمیدونم چی شد یه لحظه یه اروری اومد تویه دیوایس منیجر که روش اسم کارت گرافیک رو زد ولی دوباره رفت

sobijoon
04-06-2014, 00:21
راه حل بعد اینه که بری تو SafeMode و این نرم افزار رو نصب کنی Driver Sweeper ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (یا اول نصبش کن بعد برو تو Safe Mode فرقی نداره)

این نرم افزار درایور های به جا مونده رو پاک می کنه یعنی اگر چیزی از درایور قبلبتون مونده باشه این نرم افزار پاکش می کنه حتی مقادیر رجیستری مربوط به گرافیک رو هم حذف می کنه.

با نرم افزاری که گفتم ببین پیداش می کنی ؟ اگر بود پاکش کن و دوباره ریستارت کن برو تو ویندوز ایندفعه Normal Mode برو مثل همیشه منظورم اینه که Safe Mode نرو و درایور جدید رو نصب کن.

در ضمن دراور لپ تاپ رو باید از سایت سازنده لپ تاپ دانلود کنی نه از سایت Nvidia چون اون ها نسخه مربوط به خودشون رو دارند به این نکته هم توجه کن.

این کار ها رو انجام بده امیدوارم مشکلت حل بشه ولی اگر حل نشد ممکنه کارت گرافیک مشکل براش پیش اومده باشه ولی کامل خراب نشده وگر نه سیستم اصلا کار نمی کرد که با این تفاسیری که گفتید بعد از آپدیت و پاک کردن این مشکل پیش اومده باز هم بعیده مشکل از کارت باشه

نتیجش رو اعلام کنید

موفق باشید
کلی فایل پیدا کرده من کدوم رو باید پاک کنم ؟

Mr.Pooya
04-06-2014, 00:30
بهتره هر چی مربوط به Nvidia میشه رو پاک کنید و از اول نصب کنید البته اینکار رو بهتره از توی Safe Mode انجام بدید چون توی ویندوز در حالت عادی نمی تونه فایل های سیستمی Nvidia رو پاک کنه.

sobijoon
04-06-2014, 00:32
بهتره هر چی مربوط به Nvidia میشه رو پاک کنید و از اول نصب کنید البته اینکار رو بهتره از توی Safe Mode انجام بدید چون توی ویندوز در حالت عادی نمی تونه فایل های سیستمی Nvidia رو پاک کنه.
به امید خدا که درست بشه
الان انجام میدن بهتون خبر میدم

Mr.Pooya
04-06-2014, 00:34
به امید خدا که درست بشه
الان انجام میدن بهتون خبر میدم

دوست عزیز مراحل رو انجام بدید و نتیجش رو اعلام کنید اگر درست نشد تا بهتون بگم چه نرم افزاری نصب کنید برای تست کارت گرافیک

امیدوارم با مراحل بالا مشکل حل بشه.

sobijoon
04-06-2014, 01:18
دوست عزیز مراحل رو انجام بدید و نتیجش رو اعلام کنید اگر درست نشد تا بهتون بگم چه نرم افزاری نصب کنید برای تست کارت گرافیک

امیدوارم با مراحل بالا مشکل حل بشه.
متاسفانه درست نشد
موقع نصب درایور گرافیک که از سایت سونی گرفتم این ارور رو میزنه البته واسه چنتا درایور دیگه هم چککردم اینو میزنه
من فکر میکنم یه مشکلی تویه بایوس سیستمم ایجاد شده چون چند روز پیش یه لحظه اون صفحه مرگ آبی اومد و من از طریق safemode با آخرین حالت اکتیو سیستم رو مجددا استارت زدم
البته اینم بعد از نصب بایوس سیستم بود که خود به خود اینجوری شد
درایور هم از خود سایت سونی مروبوط به مدل لپ تاپم گرفتم

Mr.Pooya
04-06-2014, 01:20
متاسفانه درست نشد
موقع نصب درایور گرافیک که از سایت سونی گرفتم این ارور رو میزنه البته واسه چنتا درایور دیگه هم چککردم اینو میزنه

یوزرتون ادمین هست ؟ روی راست کلیک کردید و Run As Administrator رو زدید ؟ باید روش راست کلیک کنید و اون گزینه رو بزنید.

sobijoon
04-06-2014, 01:24
یوزرتون ادمین هست ؟ روی راست کلیک کردید و Run As Administrator رو زدید ؟ باید روش راست کلیک کنید و اون گزینه رو بزنید.
نمیدونم یوزرم ادمین هست یا نه
ولی الان که run as adminstor هم زدم باز همون ارور اومد
پست قبلی رو ادیت کردم لطفا اونم بخونین

Mr.Pooya
04-06-2014, 01:25
اگر بایوس رو آپدیت کردید شاید درست آپدیت نشده باشه. یکبار دوباره آپدیتش کنید و بعد وارد بایوس بشید و تمامی تنظیمات رو Restore کنید به حالت اول.

در ضمن حتما با نرم افزار GPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تست کنید کارت گرافیک رو. با این نرم افزار می تونید از صحت کامل کارت گرافیک مطمئن بشید.

sobijoon
04-06-2014, 01:32
اگر بایوس رو آپدیت کردید شاید درست آپدیت نشده باشه. یکبار دوباره آپدیتش کنید و بعد وارد بایوس بشید و تمامی تنظیمات رو Restore کنید به حالت اول.

در ضمن حتما با نرم افزار GPU-Z ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تست کنید کارت گرافیک رو. با این نرم افزار می تونید از صحت کامل کارت گرافیک مطمئن بشید.

من فکر کنم گرافیک تعطیل شده
الان تویه این نرم افزار همه گزینه ها خالی هست

آخه من اصلا کار خاصی نکردم دقیقا طبق همون چیزی که تویه سایت Nvidia هست کارت گرافبکم رو آپدیت کردم آخه چرا باید اینجوری بشه ؟؟؟

sobijoon
04-06-2014, 01:34
ولی الان سیستم من اصلا ارتباطی با کارت گرافیک نداره
اصلا اثری از کارت گرافیک نیست و قطعا این نرم افزار هم اطلاعاتش رو از ارتباطات نرم افزاری سیستم میگیره

Mr.Pooya
04-06-2014, 01:39
شما بایوس رو آپدیت کردید بعدش Factory-Reset کردید ؟ برای اطمینان بیشتر بایوس رو دوباره آپدیت کنید. برای درایور هم بهتره از سایت سونی دانلود کنید چون سونی خودش یک سری تغییراتی ممکنه انجام بده روی نرم افزار که ظاهرا دانلود کردید.

برای آخرین راه می تونم بگم ویندوز رو Repair کنید شاید مشکل از ویندوز باشه یا اینکه بک آپ بگیرید از اطلاعاتتون و ویندوز رو دوباره نصب کنید شماره سریال ویندوز هم که باید زیر دستگاهتون نوشته شده باشه.

sobijoon
04-06-2014, 01:48
شما بایوس رو آپدیت کردید بعدش Factory-Reset کردید ؟ برای اطمینان بیشتر بایوس رو دوباره آپدیت کنید. برای درایور هم بهتره از سایت سونی دانلود کنید چون سونی خودش یک سری تغییراتی ممکنه انجام بده روی نرم افزار که ظاهرا دانلود کردید.

برای آخرین راه می تونم بگم ویندوز رو Repair کنید شاید مشکل از ویندوز باشه یا اینکه بک آپ بگیرید از اطلاعاتتون و ویندوز رو دوباره نصب کنید شماره سریال ویندوز هم که باید زیر دستگاهتون نوشته شده باشه.
من راستش بایوس رو آپدیت که ولی مجددا از سایت سونی دانلود کردم و نصب کردم ولی بعدش صفحه مرگ اومد
سیستم چون ریستور پوینت نداشت نتونستم برشگردونم ولی یه گزینه بعد از زدن f8 بود که سیستم رو از آخرین حالت فعال استارت مسزد که منم با همون سیستم رو آرودم بالا
گرافیکم هیچ مشکلی نداشت تا اینکه چند روز بعدش یه بازی watch dog رو نصب کردم و دیدم اجرا نشد گفتم شاید مشکل از آپدیت گرافیک باشه که وقتی گرافیک رو از سایت nvidia گرفتم یه دفعه ارور داد و کلا دیگه مشخصات کارت گرافیک من از تویه سیستم پاک شد و دیگه تویه dxdiag هم نیست
////////////
حالا الان واسه بایوس مجددا همون فایلی که تویه سایت سونی هست رو نصب کنم یا آپدیتش روند خاصی داره ؟

sobijoon
04-06-2014, 01:59
متاسفانه وقتی میخوام مجددا اون فایل رو نصب بکنم میزنه که بایوس آپدیت هست و نیازی به نصب مجدد نیست

sobijoon
04-06-2014, 02:08
باید ویندوز عوض کنم و امدوارم بعد از ویندوز عوض کردن گرافیکم درست بشه
هرچند جمع و جور کردن اطلاعات سیستمم کلی داستان داره
بهتون خبر میدم نتیجه کار رو
ممنون از راهنمایی هاتون

Mr.Pooya
04-06-2014, 02:11
بایوس رو Factory Reset کردید ؟ بعد از آپدیت بهتره که برش گردونید به تنظیمات کارخونه و بعد حتما برید اگر تنظیمی مربوط به کارت گرافیک هست رو انجام بدید احتمال داره از تنظیمات بایوس باشه ولی ببینید نمی تونید از توی Safe Mode تنظیماتش رو انجام بدید ؟ البته تو منوی F8 تا اونجایی که یادم هست یک گزینه هست که مربوط میشه به گرافیک و سیستم رو لود می کنه ببینید پیداش می کنید یا نه اگر پیدا کردید اون رو بزنید و وارد ویندوز بشید و تست کنید.

sobijoon
04-06-2014, 17:12
بایوس رو Factory Reset کردید ؟ بعد از آپدیت بهتره که برش گردونید به تنظیمات کارخونه و بعد حتما برید اگر تنظیمی مربوط به کارت گرافیک هست رو انجام بدید احتمال داره از تنظیمات بایوس باشه ولی ببینید نمی تونید از توی Safe Mode تنظیماتش رو انجام بدید ؟ البته تو منوی F8 تا اونجایی که یادم هست یک گزینه هست که مربوط میشه به گرافیک و سیستم رو لود می کنه ببینید پیداش می کنید یا نه اگر پیدا کردید اون رو بزنید و وارد ویندوز بشید و تست کنید.

مننمیدونم باید چطور ریست فکتوری یا آپدیت کنم بایوس رو
من فقط درایور بایوسی که تویه سایت سونی بود دانلود کردم و نصب کردم
ولی الان که دیگه اصلا درایوری نصب نمیشه و فکر کنم مشکل از همینجاست که درایور کارت گرافیکم نمیتونه نصب بشه
اون اروری که برای نصب میده با run as admistor هم برطرف نمیشه
میشه بگین من چطور باید بایوس رو آپدیت یا اصلا ریست فگتوری بکنم ؟
ممنون

sobijoon
04-06-2014, 21:31
حالا یک مشکل جدید دارم
نمیتونم ویندوز عوض کنم چون ویندوزم 64 بیتی هست و سی دی 64 بیتی ندارم و دانلودم که بخوام بکنم باید حتما روی 2 لایه رایت بشه
راهی نداره همین ویندوز رو از درایور بوت سیستم دوباره ریکاوری کنم ؟
معمولا سونی یک درایور ریکاوری داره خودش
و یک چیز دیگه اینکه من یه ریستور پورنت دستی ساخته بودم واسه روز مبادا ولی الان نیست
و دیگه ریستور هم نمیتونم بکنم
دیگه بدجور اوضاع ریخته به هم
لطفا کمک کنید

afshin b
04-06-2014, 21:35
حالا یک مشکل جدید دارم
نمیتونم ویندوز عوض کنم چون ویندوزم 64 بیتی هست و سی دی 64 بیتی ندارم و دانلودم که بخوام بکنم باید حتما روی 2 لایه رایت بشه
راهی نداره همین ویندوز رو از درایور بوت سیستم دوباره ریکاوری کنم ؟
معمولا سونی یک درایور ریکاوری داره خودش
و یک چیز دیگه اینکه من یه ریستور پورنت دستی ساخته بودم واسه روز مبادا ولی الان نیست
و دیگه ریستور هم نمیتونم بکنم
دیگه بدجور اوضاع ریخته به هم
لطفا کمک کنید

ویندوز ۶۴ بیتی روی یه دیسک دی وی دی ساده قابل رایت کردنه. میتونید دانلود کنید و رایت کنین روی دیسک یه لایه.
درضمن میتونین فایلش رو بریزین رو فلش و با فلش ویندوز نصب کنین

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

Mr.Pooya
04-06-2014, 22:30
مننمیدونم باید چطور ریست فکتوری یا آپدیت کنم بایوس رو
من فقط درایور بایوسی که تویه سایت سونی بود دانلود کردم و نصب کردم
ولی الان که دیگه اصلا درایوری نصب نمیشه و فکر کنم مشکل از همینجاست که درایور کارت گرافیکم نمیتونه نصب بشه
اون اروری که برای نصب میده با run as admistor هم برطرف نمیشه
میشه بگین من چطور باید بایوس رو آپدیت یا اصلا ریست فگتوری بکنم ؟
ممنون

سلام

باید وارد بایوس بشید و اونجا همچین گزینه ای هست می تونید ریستورش کنید.

در ضمن ویندوز اگر دانلود کنید می تونید خیلی راحت با فلش نصبش کنید یا روی دی وی دی معمولی بریزید و نصب کنید. اون ریستور پوینتتون هم حتما پاک شده.

فکر می کنم سونی گزینه هایی برای ریکاوری و این چیز ها توی لپ تاپ هاش در نظر گرفته باشه. من خودم لپ تاپ سونی ندارم که دقیق راهنمایی تون کنم در این مورد.

در ضمن حتما ویندوز دستکاری نشده دانلود کنید از اینترنت و در صورت امکان با شماره سریالتون از توی سایت مایکروسافت دانلود کنید. قبل از نصب ویندوز هم حتما همه درایور ها رو دانلود کنید و روی فلش یا دی وی دی داشته باشید. که بعد از تعویض ویندوز به مشکل بر نخورید موفق باشید

sobijoon
06-06-2014, 01:22
رسما بيچاره شدم
متاسفانه هر كاري كردم درست نشد و تصميم گرفتم ويندوز عوض كنم و محددا نصب كنم
واسه همين از سايت رسمي مايكروسافت دانلود كردم و موقع نصب هم قبلش درايو c رو فرمت كردم كه روي قبلي نصب نكنه
و حالا اين ارور رو ميده :
eroor code : 0x8007045D
و نصب نميشه
يه سي دي ديگه هم گذاشتم بازم نصب نشد
حالا ديگه سيستمم ويندوز هم نداره
چكار بكنم دوستان ؟ لطفا يكي كمك كنه
متاسفانه من ايران نيستم و تنها راهم همينجاست
ممنون از راهنمايياتون

Mr.Pooya
06-06-2014, 01:40
رسما بيچاره شدم
متاسفانه هر كاري كردم درست نشد و تصميم گرفتم ويندوز عوض كنم و محددا نصب كنم
واسه همين از سايت رسمي مايكروسافت دانلود كردم و موقع نصب هم قبلش درايو c رو فرمت كردم كه روي قبلي نصب نكنه
و حالا اين ارور رو ميده :
eroor code : 0x8007045D
و نصب نميشه
يه سي دي ديگه هم گذاشتم بازم نصب نشد
حالا ديگه سيستمم ويندوز هم نداره
چكار بكنم دوستان ؟ لطفا يكي كمك كنه
متاسفانه من ايران نيستم و تنها راهم همينجاست
ممنون از راهنمايياتون

نگران نباشید همینجا راهنمایی تون می کنیم دوستان و بنده تا مشکلتون حل بشه.

لینک زیر در مورد این مشکل توضیح داده امیدوارم مشکلتون رو حل کنه:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممکنه از بدسکتور باشه شاید اون درایور هم که نصب نمیشد از بد سکتور داشتن هارد بوده باشه. لینک بالا رو بخونید متوجه خواهید شد

موفق باشید.

sobijoon
06-06-2014, 01:52
من ديشب بعد از زدن f8 از منويي كه اومد يك گزينه زدن كه تست هارد بود فكر كنم تا صبح طول كشيد و يه صفحه آبي بود كه كم كم داشت لود ميشد يه چيزي
و آخرش هم تموم شد و سيستم له صورت نرمال اومد بالا
ديگه نميدونم چكار كرد و نتيجه چي بود
من الان متوجه نشدم اينجا گفته چطور واسه كامپوتري كه سيستم عامل نداره ميشه بدسكتور هارد رو گرفت ؟

Mr.Pooya
06-06-2014, 09:07
من ديشب بعد از زدن f8 از منويي كه اومد يك گزينه زدن كه تست هارد بود فكر كنم تا صبح طول كشيد و يه صفحه آبي بود كه كم كم داشت لود ميشد يه چيزي
و آخرش هم تموم شد و سيستم له صورت نرمال اومد بالا
ديگه نميدونم چكار كرد و نتيجه چي بود
من الان متوجه نشدم اينجا گفته چطور واسه كامپوتري كه سيستم عامل نداره ميشه بدسكتور هارد رو گرفت ؟

مشکل تون حل شد ؟

ببینید نرم افزار MemTest رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید:

این نرم افزار رم رو تست می کنه و به صورت بوت کار می کنه و اما برای هارد باید ببینید هارد لپ تاپ تون چه مدلی هست

Segate:

Western Digital:

Fujitsu:

Samsung:

Hitach:

اما نرم افزار HDD Regenerator هم خیلی نرم افزار قوی ای هست و می تونید دیسک بوتش رو بسازید:

این کار ها رو انجام بدید تا از هارد و رم مطمئن بشید. البته بیشتر به هارد میشه مشکوک شد تا رم

sobijoon
06-06-2014, 22:45
مشکل تون حل شد ؟

ببینید نرم افزار MemTest رو می تونید از لینک زیر دانلود کنید:

این نرم افزار رم رو تست می کنه و به صورت بوت کار می کنه و اما برای هارد باید ببینید هارد لپ تاپ تون چه مدلی هست

Segate:

Western Digital:

Fujitsu:

Samsung:

Hitach:

اما نرم افزار HDD Regenerator هم خیلی نرم افزار قوی ای هست و می تونید دیسک بوتش رو بسازید:

این کار ها رو انجام بدید تا از هارد و رم مطمئن بشید. البته بیشتر به هارد میشه مشکوک شد تا رم
من مشكلم اينه كه الان ديگه سيستم عاملي ندارم كه بخوام روش نرم افزار نصب كنم و هارد رو تست كنم
درايو c كه ويندوز روش نصب بود رو موقع نصب ويندوز فرمت كردم كه ديگه كلا همه چيز از اول بشه و الان ديگه سيستم ويندوزي نداره
چاره چيه ؟

Mr.Pooya
06-06-2014, 23:54
من مشكلم اينه كه الان ديگه سيستم عاملي ندارم كه بخوام روش نرم افزار نصب كنم و هارد رو تست كنم
درايو c كه ويندوز روش نصب بود رو موقع نصب ويندوز فرمت كردم كه ديگه كلا همه چيز از اول بشه و الان ديگه سيستم ويندوزي نداره
چاره چيه ؟

عرض کردم خدمت تون شما الان با همین سیستمی که آنلاین هستی ( اگر با گوشی یا تبلت هستی بحثش جداست) اون نرم افزار ها رو دانلود کن و روی دی وی دی رایتش کن بعد لپ تاپ رو با اونها بوت کن. اون نرم افزار ها نیاز به سیستم عامل ندارند چون موقع بوت اجرا می شوند و در واقع به جای ویندوز شما دستگاه رو با اون نرم افزار بوت کن.

اگر هم سیستمی که رایت کنی نزدیکت نیست باید یک سیستم باشه یا اینکه با داس اجرا کنی که میشه گفت سخت ترین راه همین داس هست.

یا اگر با گوشی یا تبلت هستی نرم افزار رو دانلود کن و Unzip اش کن و بریزش رو فلش و با فلش دستگاه رو بوت کن. امیدوارم بشه با تبلت یا گوشی شما فلش بوت ساخت.

موفق باشید

sobijoon
07-06-2014, 01:44
عرض کردم خدمت تون شما الان با همین سیستمی که آنلاین هستی ( اگر با گوشی یا تبلت هستی بحثش جداست) اون نرم افزار ها رو دانلود کن و روی دی وی دی رایتش کن بعد لپ تاپ رو با اونها بوت کن. اون نرم افزار ها نیاز به سیستم عامل ندارند چون موقع بوت اجرا می شوند و در واقع به جای ویندوز شما دستگاه رو با اون نرم افزار بوت کن.

اگر هم سیستمی که رایت کنی نزدیکت نیست باید یک سیستم باشه یا اینکه با داس اجرا کنی که میشه گفت سخت ترین راه همین داس هست.

یا اگر با گوشی یا تبلت هستی نرم افزار رو دانلود کن و Unzip اش کن و بریزش رو فلش و با فلش دستگاه رو بوت کن. امیدوارم بشه با تبلت یا گوشی شما فلش بوت ساخت.

موفق باشید
ممنون از راهنمايي هاي خوبتون
متاسفانه الان با گوشي هستم ، گوشيم آيفون هست
نميدونم ميشه با آيفون فلش بوت ساخت ؟
البته يه تي وي باكس آندرويد هم دارم كه ميتونم فلش رو بهش وصل كنم فقط نميدونم ميشه با سيستم عامل آندرويد فلش بوت ساخت يا نه ؟
البته نهايتا با يه سيستم ديگه اين كار رو ميتونم بكنم
فردا انجام ميدم بهتون خبر ميدمو يك سوال : حالا اگه هارد بدسكتور داشته باشه بايد چي كرد ؟ ميشه درستش كرد ؟
بازم ممنون

Mr.Pooya
07-06-2014, 14:06
ممنون از راهنمايي هاي خوبتون
متاسفانه الان با گوشي هستم ، گوشيم آيفون هست
نميدونم ميشه با آيفون فلش بوت ساخت ؟
البته يه تي وي باكس آندرويد هم دارم كه ميتونم فلش رو بهش وصل كنم فقط نميدونم ميشه با سيستم عامل آندرويد فلش بوت ساخت يا نه ؟
البته نهايتا با يه سيستم ديگه اين كار رو ميتونم بكنم
فردا انجام ميدم بهتون خبر ميدمو يك سوال : حالا اگه هارد بدسكتور داشته باشه بايد چي كرد ؟ ميشه درستش كرد ؟
بازم ممنون

با آیفون راستش فکر نمی کنم بشه ساخت. شما باید دستگاهی که فلش رو به آیفون وصل می کنه داشته باشید. ولی اگر یک گوشی که مموری داشته باشه هم داشته باشید می تونید با مموری روی گوشی درست کنید و مموری رو به لپ تاپ وصل کنید و با اون بوتش کنید. ولی اگر با سیستم دیگه درست کنید خیلی راحت تره.

برای بدسکتور هم همون نرم افزار هایی که معرفی کردم خودشون مشکل رو در صورت امکان حل می کنند.

موفق باشید

sobijoon
07-06-2014, 22:23
با آیفون راستش فکر نمی کنم بشه ساخت. شما باید دستگاهی که فلش رو به آیفون وصل می کنه داشته باشید. ولی اگر یک گوشی که مموری داشته باشه هم داشته باشید می تونید با مموری روی گوشی درست کنید و مموری رو به لپ تاپ وصل کنید و با اون بوتش کنید. ولی اگر با سیستم دیگه درست کنید خیلی راحت تره.

برای بدسکتور هم همون نرم افزار هایی که معرفی کردم خودشون مشکل رو در صورت امکان حل می کنند.

موفق باشید
ممنون اين كار رو ميكنم و بهتون خبر ميدم
فقط براي بوت فلش درست كردن نرم افزار خاصي مد نظرتون هست يا فرقي نداره با چه نرم افزاري اين كار رو انجام بدم ؟

sobijoon
10-06-2014, 02:09
با نرم افزار آخري كه براي تست و تعمير هارد بود تست كردم و هارد مشكلي نداشت
فعلا رم رو تست نكردم ولي آيا ميتونه مشكل از رم باشه ؟
و اگه بزنه رم هم سالمه چاره چيه ؟

Mr.Pooya
10-06-2014, 02:15
با نرم افزار آخري كه براي تست و تعمير هارد بود تست كردم و هارد مشكلي نداشت
فعلا رم رو تست نكردم ولي آيا ميتونه مشكل از رم باشه ؟
و اگه بزنه رم هم سالمه چاره چيه ؟

شما رم رو هم تست کنید اگر از اون نبود سعی کنید ویندوز رو از روی فلش نصب کنید یا با یک سی دی دیگه امتحان کنید ببینید دوباره همین اررور رو میده یا نه

sobijoon
10-06-2014, 20:41
شما رم رو هم تست کنید اگر از اون نبود سعی کنید ویندوز رو از روی فلش نصب کنید یا با یک سی دی دیگه امتحان کنید ببینید دوباره همین اررور رو میده یا نه
با همون نرم افزار قبلي فكر كنم ميشه رم هم تست كرد چون ٢ تا گزينه داشت يكي زده بود ٤.٥ گيگ كه فكر كنم رم بود البته رم من ٦ گيگ هست و يكي هم ٤٦٠ گيگ بود كه قطعا هارد بوده
من هر دو رو چك كردم و هيچ كدوم بدسكتور نداشت
الانم وقتي ميخوام از روي رم ويندوز نصب بكنم اين ارور ميده :
a required cd/dvd drive device driver is missing . If you have a driver floppy, cd, dvd or usb , please insert it now
note : if the windows installation media is in the cd/dvd drive, you can safly romove it for this step .
من نميفهمم يعني چه درايوري كم هست
و اون تذكري كه داده هم من سي دي تويه سي دي درايوم نيست و وقتي ok ميكنم ميزنه چيزي پيدا نشد
با ٢ تا نرم افزار مختلف ويندوز بوت usb درست كردم
ولي واسه هر دو اين ارور رو ميده

Mr.Pooya
10-06-2014, 22:18
با همون نرم افزار قبلي فكر كنم ميشه رم هم تست كرد چون ٢ تا گزينه داشت يكي زده بود ٤.٥ گيگ كه فكر كنم رم بود البته رم من ٦ گيگ هست و يكي هم ٤٦٠ گيگ بود كه قطعا هارد بوده
من هر دو رو چك كردم و هيچ كدوم بدسكتور نداشت
الانم وقتي ميخوام از روي رم ويندوز نصب بكنم اين ارور ميده :
a required cd/dvd drive device driver is missing . If you have a driver floppy, cd, dvd or usb , please insert it now
note : if the windows installation media is in the cd/dvd drive, you can safly romove it for this step .
من نميفهمم يعني چه درايوري كم هست
و اون تذكري كه داده هم من سي دي تويه سي دي درايوم نيست و وقتي ok ميكنم ميزنه چيزي پيدا نشد
با ٢ تا نرم افزار مختلف ويندوز بوت usb درست كردم
ولي واسه هر دو اين ارور رو ميده

خب پس سخت افزار مشکل نداره

شما به Command Prompt دسترسی داری موقع نصب ؟ اگر آره این کد رو اجرا کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

باید لیست درایو ها رو نشون بده ببین نشون میده یا نه ؟ شناسایی می کنه درایو ها رو و درایوی رو که می خوای ویندوز رو روش نصب کنی ؟

در ضمن شما توی بایوس باید Sata Contraller Mode باید روی AHCI باشه. من احتمال میدم بعد از آپگرید بایوس تنظیماتش عوض شده باشه که این مشکل ها پیش میان.

این نرم افزار هم تست کنید این هم هارد رو تست می کنه و می تونید تنظیماتش رو انجام بدید

و اینکه احتمال زیادش اینه که ویندوزی که دانلود کردید مشکل داشته باشه

sobijoon
11-06-2014, 03:06
خب پس سخت افزار مشکل نداره

شما به Command Prompt دسترسی داری موقع نصب ؟ اگر آره این کد رو اجرا کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

باید لیست درایو ها رو نشون بده ببین نشون میده یا نه ؟ شناسایی می کنه درایو ها رو و درایوی رو که می خوای ویندوز رو روش نصب کنی ؟

در ضمن شما توی بایوس باید Sata Contraller Mode باید روی AHCI باشه. من احتمال میدم بعد از آپگرید بایوس تنظیماتش عوض شده باشه که این مشکل ها پیش میان.

این نرم افزار هم تست کنید این هم هارد رو تست می کنه و می تونید تنظیماتش رو انجام بدید

و اینکه احتمال زیادش اینه که ویندوزی که دانلود کردید مشکل داشته باشه
بله درايوهاي هارد رو نشون ميده كه من درايو c رو فرمت كردم
اون كد رو نفهميدم بايد كجا وارد كنم ؟
ويندوز رو از سايت مايكرو سافت دانلود كردم همون ارجينال خودش home primium sp1
و همچنين از قبل ٢ تا ويندوز ديگه داشتم كه روي سيتمهاي ديگه راحت نصب شده بود ولي اونا هم همين ارور رو ميدن
و اينكه من اصلا تويه بايوس چيزي به عنوان sata controlee mode ندارم فقط سربرگ boot قابل دستكاري كردن هست كه اونم فقط ميشه تعين كرد با چي بوت بشه همين

sobijoon
12-06-2014, 11:19
ديگه گويا مشكل اينقدر حاد شده كه كسي نميتونه كمك بكنه
دوستان لطفا اگه چيزي به ذهنتون ميرسه راهنماييم كنيد
ممنون

Mr.Pooya
12-06-2014, 13:41
بله درايوهاي هارد رو نشون ميده كه من درايو c رو فرمت كردم
اون كد رو نفهميدم بايد كجا وارد كنم ؟
ويندوز رو از سايت مايكرو سافت دانلود كردم همون ارجينال خودش home primium sp1
و همچنين از قبل ٢ تا ويندوز ديگه داشتم كه روي سيتمهاي ديگه راحت نصب شده بود ولي اونا هم همين ارور رو ميدن
و اينكه من اصلا تويه بايوس چيزي به عنوان sata controlee mode ندارم فقط سربرگ boot قابل دستكاري كردن هست كه اونم فقط ميشه تعين كرد با چي بوت بشه همين

ديگه گويا مشكل اينقدر حاد شده كه كسي نميتونه كمك بكنه
دوستان لطفا اگه چيزي به ذهنتون ميرسه راهنماييم كنيد
ممنون

راستش مشکل تون خیلی پیچیدست تو این جور مواقع خیلی سخته که بخوای از راه دور نظر بدی باید از نزدیک خودت با سیستم کار کنی ببینی مشکلش چیه. ولی راستش اروری که شما گفتید بیشتر مربوط به سی دی ویندوز میشه که شما گفتید با چند تا سی دی چک کردید. بهتره با پشتیبانی سونی تماس بگیرید

sobijoon
12-06-2014, 17:52
راستش مشکل تون خیلی پیچیدست تو این جور مواقع خیلی سخته که بخوای از راه دور نظر بدی باید از نزدیک خودت با سیستم کار کنی ببینی مشکلش چیه. ولی راستش اروری که شما گفتید بیشتر مربوط به سی دی ویندوز میشه که شما گفتید با چند تا سی دی چک کردید. بهتره با پشتیبانی سونی تماس بگیرید
ممنونم از لطفي كه كرديد و راهنماييهاتون
بايد همين كار رو بكنم
بازم ممنون

sobijoon
14-06-2014, 12:43
خوشبختانه مشکل در حال حل شدن هست و الان در مرحله expanding windows files هیچ اروری نداد
فعلا در مرحله تکمیل نصب هست
مشکل از نوع پارتیشن بندی بود فکر کنم و اینکه در موقع نصب بهتر بود که ارتباط با اینترنت قطع باشه ذر ضمن فقط با فلش بوت نصب شد
الان ویندوز نصب شد و کارت گرافیک هم شناسایی شد
ولی همچنان نفهمیدم چرا این اتفاق افتاد
به هر حال مشکل حل شد
از همه دوستان ممنونم

sobijoon
14-06-2014, 17:05
از مدیریت انجمن تقاضی دارم در صورت لزوم تاپیک رو قفل کنند
با تشکر

s_s_ss
21-06-2014, 02:11
واسه من این مشکل پیش اومد داخل display adapters روی گزینه راست کلیک کردم و update drive softwareرو زدم بعد که تمام شد هی صفحه روشن خاموش میشد ری استارت ک شد همه چی بزرگ شد و کنار گزینه کارت گرافیک علامت اخطار زرد رنگه چیکار کنم؟

Mr.Pooya
21-06-2014, 02:38
واسه من این مشکل پیش اومد داخل display adapters روی گزینه راست کلیک کردم و update drive softwareرو زدم بعد که تمام شد هی صفحه روشن خاموش میشد ری استارت ک شد همه چی بزرگ شد و کنار گزینه کارت گرافیک علامت اخطار زرد رنگه چیکار کنم؟

سلام

بهتر بود تاپیک جداگونه ای ایجاد می کردید برای مشکلتون ولی باید درایور کارت گرافیک رو از اول نصب کنید

s_s_ss
21-06-2014, 18:55
سلام

بهتر بود تاپیک جداگونه ای ایجاد می کردید برای مشکلتون ولی باید درایور کارت گرافیک رو از اول نصب کنید

مرسی با safe mode حل شد