PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داغ شن مادربورد

MILAD MGH
03-06-2014, 14:16
سلام، راستش من زیاد از قطعات سر در نمیارم واسه همین یه عکس میذارم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
چندوقت بود کامپییوترم بعضی وقتا یه دفعه ریست میشد. گفتم شاید قطعات رو گرد و خاک اینا گرفته
واسه همین سیستم رو خاموش کردم و شروع کردم تمیز کردن. بعد دستم خورد به اون قطعه‌ای که روش نوشته گیگابایت
که دیدم شدیداَ داغه، جوری که بیشتر از چند ثانیه نمیشد دست رو روش نگه داشت.
حالا نمیدونم مشکل از چیه. اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.
مدل مادربورد هم اینه: Gigabyte GA-P31-ES3G
4-5ساله ازش استفاده میکنم ولی این مشکل تازه چند وقته بوجود اومده.
+
اسم تاپیک رو الان دیدم. این "د" کیبوردم مشکل داره. ممنون میشم مدیرای عزیز اصلاحش کنن.

EXTREME
03-06-2014, 14:20
سلام، راستش من زیاد از قطعات سر در نمیارم واسه همین یه عکس میذارم:
چندوقت بود کامپییوترم بعضی وقتا یه دفعه ریست میشد. گفتم شاید قطعات رو گرد و خاک اینا گرفته
واسه همین سیستم رو خاموش کردم و شروع کردم تمیز کردن. بعد دستم خورد به اون قطعه‌ای که روش نوشته گیگابایت
که دیدم شدیداَ داغه، جوری که بیشتر از چند ثانیه نمیشد دست رو روش نگه داشت.
حالا نمیدونم مشکل از چیه. اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.
مدل مادربورد هم اینه: Gigabyte GA-P31-ES3G
4-5ساله ازش استفاده میکنم ولی این مشکل تازه چند وقته بوجود اومده.

اگه مشکل از ویندوزتون نباشه و سیستمتون ویروسی نباشه مشکل یا از دمای بالای قطعات است که با نرم افزار hw monitor میتونید ببینید
یا پاور سیستم یا رم ها

اسلات های رم رو هم تمیز کنید بهتره با یک رم و پاور دیگه سیستم رو تست کنید

دمای قطعات رو هم میشه بررسی کرد با اون نرم افزار حتی دمای مین

MILAD MGH
03-06-2014, 14:29
خیلی ممنون، من الان یه عکس از همین نرم‌افزار گرفتم:
الان مشخصه مشکل چیه؟

EXTREME
03-06-2014, 19:05
خیلی ممنون، من الان یه عکس از همین نرم‌افزار گرفتم:
الان مشخصه مشکل چیه؟

دماها که مناسب است مشکلی نداره
اونی هم که بهش دست زدید هیت سینک چیپ شمالی است که معمولا این چیپ دمای بالاتری را نسبت به چیپ جنوبی میتونه تحمل کنه و معمولا هیت سینک با توجه به این بردی که دارید بالا است معمولا

MILAD MGH
03-06-2014, 20:35
واقعاَ ممنون از جوابتون.
یه مشکل دیگه‌ای هم دارم که فکر کنم به همین قسمت مربوط میشه و دیگه تاپیکش نمیکنم.
مشکل اینه که بعضی وقت‌ها سیستم ریستارت میشه. همیشه اینطوری نیست ولی هر چندوقت، یکی دوبار اینطوری میشه.
مخصوصاَ وقتی دارم بازی میکنم. تا یه ربع بیست دقیقه که تو بازی هستم مشکلی نیست ولی بعد از یه مدتی یدفعه سیستم
ریستارت میشه. فرقی هم نداره بازیش کانتر باشه یا فیفا 14.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

vissoto
03-06-2014, 20:49
سلام

نرم افزار را اجرا کنید و بازی را شروع کنید و پس از 15 دقیقه از بازی خارج شوید و یک عکس قرار دهید .( قبل از ریست شدن سیستم)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

MILAD MGH
04-06-2014, 01:15
سلام

نرم افزار را اجرا کنید و بازی را شروع کنید و پس از 15 دقیقه از بازی خارج شوید و یک عکس قرار دهید .( قبل از ریست شدن سیستم)

عکس خدمت شما:
البته همیشه موقع بازی ریستارت نمیشه. مثلاَ من الان نزدیک یه ساعت بازی کردم ولی اتفاقی نیفتاد.

EXTREME
04-06-2014, 08:32
عکس خدمت شما:
البته همیشه موقع بازی ریستارت نمیشه. مثلاَ من الان نزدیک یه ساعت بازی کردم ولی اتفاقی نیفتاد.

دماها مناسب است

vissoto
04-06-2014, 19:53
سلام
رم و هارد را چک کنید.
به ادرس زیر بروید و Windows Memory Diagnostic را اجرا کنید ببینید ارور ثبت می شود یا خیر.( در ویندوز 7 و 8)

اگر ویندوز XP است از نرم افزار زیر استفاده نمایید.

نرم افزار زیر را اجرا کنید و بخش health را بررسی نمایید .اگر موارد قرمز یا زرد مشاهده شد عکس ان را اینجا قرار دهید.

MILAD MGH
06-06-2014, 00:21
سلام
رم و هارد را چک کنید.
به ادرس زیر بروید و Windows Memory Diagnostic را اجرا کنید ببینید ارور ثبت می شود یا خیر.( در ویندوز 7 و 8)

اگر ویندوز XP است از نرم افزار زیر استفاده نمایید.

نرم افزار زیر را اجرا کنید و بخش health را بررسی نمایید .اگر موارد قرمز یا زرد مشاهده شد عکس ان را اینجا قرار دهید.

قسمت اول هیچ اروری رو نشون نداد.
این هم عکس از قسمت دوم خدمت شما:

vissoto
06-06-2014, 11:52
سلام
ریست شدن ناگهانی سیستم تاثیر منفی بر هارد دارد.
از نظر من احتمال این که ایراد از هارد باشد کم است ولی هارد شما باید بررسی شود زیرا اگر موارد warning افزایش یابند قطعا هارد دچار مشکل خواهد شد.
شما ابتدا وضعیت هارد را در بخش مشکلات هارد پیگیری نمایید .اگر ناظر محترم ان بخش سالم بودن هارد را تایید کرد . شما ابتدا موارد نرم افزاری را چک کنید (مانند تعویض ویندوز +نصب اخرین درایورها + ویروس یابی و ....). چک کنید میزان رم شما برای انجام روان ان بازیها کافی باشد. سپس همانطور که در پست 2 اشاره شد باید با یک پاور دیگر + با یک cpu دیگر چک کنید.(مخصوصا اگر دسکتاپ برخی اوقات فریز شود)
شما همین عکس hdtune را در تایپک زیر قرار دهید +لینک پست اول ؛ ببینید نظر اساتید حرفه ای هارد درباره هارد شما چیست.
یا به صورت خصوصی از اقای
ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بپرسید.

تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])