PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پیدا کردن ip مودم

775e
02-06-2014, 12:37
سلام دوستان من می خوام ip مودمم رو پیدا کنم. راهی هست که از طریق نرم افزار بشه.
من یه مودم زاکسل دارم.و یک سوییچ 16 پورت د لینک.
آپی پیش فرض رو وارد می کنم وارد مودم نمی شه 192.168.1.1
آی پی گت وی رو وارد میکنم بازم نمی شه وارد بشم...
شما نرم افزاری رو سراق دارید یا یک دستوری که توی cmd بنویسم.
سیتم عامل هم xp هستش..

Mr.Pooya
02-06-2014, 12:45
سلام

CTRL+R رو بزنید تا ران باز بشه و CMD رو تایپ کنید و ENTER بزنید تا باز بشه بعد این رو تایپ کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد Default Gateway رو پیدا کنید آی پی اونجا نوشته شده

____

ویرایش : باید توی CMD اون دستور رو تایپ کنید.

Milad4171
02-06-2014, 12:50
سلام
برید داخل CMD
بزنید
Tracert [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولین IP آی پی مودم شماست

کار این دستور اینه که مسیری که بسته اطلاعاتی طی میکنه رو نشون میده.
:n06:

Armin.Computer
02-06-2014, 12:50
سلام
PPPOE تنظیم شده مودم؟
+
پست میلاد هم تایید میشه

775e
02-06-2014, 14:18
مودم من فکر کنم نقش یک روتر رو داره برای ارتباط یک منطقه با یک منطقه دیگه ازش اسفاده میشه ip های مورد استفاده سیستم ها رو از مخابرات گرفتم ... با این کار ها واقعا جواب میده.
من گفتم که Default Gateway رو که می زنم هیچ صفحه ایی باز نمیشه.
نیازی هست که مودم رو مستقیم به یکی از سیتم ها وصل کنم تا به مودم وصل شم
یا همین جور که مودم به سوییچ وصله میشه این کارو انجام بدم.

Milad4171
02-06-2014, 22:39
شما این کاری که من گفتم کردی؟
جوابی که بهتون داد چی بود؟
شما به نت دسترسی دارین دیگه. درسته؟
با این دستور شما وارد سایت گوگل میشید اما مسیر ورود واسه شما به صورت آی پی مشخص میشه
اولین آی پی که سیستم درخواست میکنه آی پی مودم هست بعدش به ترییب آی پی های دیگه رو درخواست میکنه
انجام بدین اولین آی پی رو در بیارین ، تست کنید ، نتیجه رو اعلام کنید.

775e
02-06-2014, 22:53
شما این کاری که من گفتم کردی؟
جوابی که بهتون داد چی بود؟
شما به نت دسترسی دارین دیگه. درسته؟
با این دستور شما وارد سایت گوگل میشید اما مسیر ورود واسه شما به صورت آی پی مشخص میشه
اولین آی پی که سیستم درخواست میکنه آی پی مودم هست بعدش به ترییب آی پی های دیگه رو درخواست میکنه
انجام بدین اولین آی پی رو در بیارین ، تست کنید ، نتیجه رو اعلام کنید.
سلام من این کارو کردم ولی نتیجه نداد...
من به اینترنت دسترسی ندارم سیستم من اینترانت هست.
با دوستای دیگه که صحبت کردیم میگن که باید به سوییچ وصل شد همچین چیزی ممکنه..

Mr.Pooya
02-06-2014, 23:13
سلام

راستش من دقیق متوجه نشدم شما از چه بستر ارتباطی استفاده می کنید ؟ شما می خواید به ADSL وصل بشید یا وایرلس ؟

دقیقا متوجه مشکل شما نشدم

Armin.Computer
03-06-2014, 01:46
تا جایی که می دونم دستور Trace کاری به اینترنت و اینترانت نداره و یک دستور جهت کمک کردن به مشکلات شبکه و نوع شبکه هست
شما مودم رو چه جور تنظیم کردی؟
شما شفاف توضیح بدید تا بشه راهنمایی کرد

775e
04-06-2014, 00:04
تا جایی که می دونم دستور Trace کاری به اینترنت و اینترانت نداره و یک دستور جهت کمک کردن به مشکلات شبکه و نوع شبکه هست
شما مودم رو چه جور تنظیم کردی؟
شما شفاف توضیح بدید تا بشه راهنمایی کرد
سلام بله شما درست می گی من این دستور رو وارد کردم و نتیجه نداد (وارد مودم نشد)
راه دیگه ای هم هست.
این سیستم ها رو از برای من کانفیگ شده فرستادن حالا می خوام یه ipاضاف کنم وباید به مودم دسترسی داشته باشم که نمی شه.
بعدش هم با نمایندشون که صحبت کردم گفتن که Ip مودم همون گت وی شماست... اما بازم باز نمی شد...

Mr.Pooya
04-06-2014, 00:42
سلام بله شما درست می گی من این دستور رو وارد کردم و نتیجه نداد (وارد مودم نشد)
راه دیگه ای هم هست.
این سیستم ها رو از برای من کانفیگ شده فرستادن حالا می خوام یه ipاضاف کنم وباید به مودم دسترسی داشته باشم که نمی شه.
بعدش هم با نمایندشون که صحبت کردم گفتن که Ip مودم همون گت وی شماست... اما بازم باز نمی شد...

مارک دقیق مودم چی هست دوست عزیز ؟ شما 192.168.1.1 رو می زنی چه اتفاقی میفته ؟

Armin.Computer
04-06-2014, 14:27
دوست عزیز وقتی Trace می گیری هیچ پیامی نمی ده؟

775e
08-06-2014, 08:19
دوست عزیز وقتی Trace می گیری هیچ پیامی نمی ده؟

من این دستور رو می زنم آی پی رو هم که نشون میده وارد می کنم اما بازم وارد مودم نمی شه و این پیام رو میده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مارک مودم هم زاکسله....

Armin.Computer
08-06-2014, 14:15
من این دستور رو می زنم آی پی رو هم که نشون میده وارد می کنم اما بازم وارد مودم نمی شه و این پیام رو میده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مارک مودم هم زاکسله....

نه نه
ip ها رو وارد نکن
اولین ip همینه که تو عکسه؟

star254
08-06-2014, 14:43
سلام توضیحات شما ناقصه و در هر پست مطلب جدیدی بیان میکنید . برای پیدا کردن آی پی مودم در صورتی که میتونید به اینتر نت وصل بشین ( فرقی نمیکنه روی کدوم سیستم) وارد مود cmd بشین سپس دستور ipconfig رو تایپ کنید باید صفحه ای مانند شکل زیر داشته باشین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در داخل کادر زرد 2 اون IP که سمت چپش نوشته شده Default Gateway آی پی مودم هست دفت کنید حتمآ روی سیستمی که به اینترنت وصل هست این کار رو انجام دهید . این برای دونستن آی پی مودم.
این قدم رو که برداشتی باید ببینیم دقیقآ چی داری و چکار میخواهی بکنی تا بتونیم ادامه بدیم

775e
13-06-2014, 11:48
سلام توضیحات شما ناقصه و در هر پست مطلب جدیدی بیان میکنید . برای پیدا کردن آی پی مودم در صورتی که میتونید به اینتر نت وصل بشین ( فرقی نمیکنه روی کدوم سیستم) وارد مود cmd بشین سپس دستور ipconfig رو تایپ کنید باید صفحه ای مانند شکل زیر داشته باشین

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در داخل کادر زرد 2 اون IP که سمت چپش نوشته شده Default Gateway آی پی مودم هست دفت کنید حتمآ روی سیستمی که به اینترنت وصل هست این کار رو انجام دهید . این برای دونستن آی پی مودم.
این قدم رو که برداشتی باید ببینیم دقیقآ چی داری و چکار میخواهی بکنی تا بتونیم ادامه بدیم

سلام تنظیمات مودم من روی بریج هست . من ت. پست ها قبلی گفتم که من اینترانت دارم نه اینترنت.
و دیگه این که این فکر کنم اگه یه سیستم دیگه با آی پی صفر یعنی تنظیم فیکس نشده به سوییچ وصل کنم فکر کنم با ip192.168.1.1 بتونم به مودم وصل شم
متشکر از راهنمایی ها تون دوستان اگه س.الی بود دوباره مزاحم میشم

Milad4171
13-06-2014, 12:14
من فکر کنم شما مشکل پالیسی دارید ( محدودیت دسترسی )

احتمالا شما Join به Domain هستید.
اینطوری راهی نداره . چون دسترسی تغییر آی پی واسه شما فعال نیست. احتمالا دسترسی ارتباط به مودم هم برای شما فعال نیست.