PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای روشهای مقابله با پشه و حشرات

ahoora f
02-06-2014, 09:35
سلام

تجربیات و اطلاعاتتون رو در مقابله با پشه توی خونه رو لطفا اینجا قرار بدید

خونه ما حیاطدار و ویلیایی هست و علاوه بر پشه، شته و انواع حشره درختی هم وارد خونه میشه

اسپریهای حشره کش
دستگاه های برقی
چسب حشره کش
و ...
هرچیزی میشناسید که هم بتونه حشره و پشه ها رو دور کنه و هم ازاردهنده و مخرب نباشه رو لطفا معرفی کنید

sansa
02-06-2014, 11:09
بهترین موردی که دیدم و برای گیاهان هم ضرر نداره . سم سایپرمترین هستش .

دو نوع داره :

10 % که خونگی هست و نسبت به سم های موجود در بازار بهتر هستش . قیمت سایز کوچگ 6000 تومان

40% که واقعا قوی هست و قیمتش 22 هزارتومان هستش .

روش استفاده : باید طبق نوشته روش با یک لیتر اب مخلوط کنید و به در و دیوار و .... با اب پاش دستی همون که ارایشگرها استفاده میکنن . روی در و دیوار و لانه و درختان و باغچه و ... سمپاشی کنید .

فکر نکنم بهتر از این سم پیدا کنید . تماسی هست . یعنی حتی بعد از خشک شدنش اگه با شته یا حشرات بالدار هم اگر با اون تماس پیدا کنن نسل کشی میشن .:n02:

ahoora f
02-06-2014, 15:07
بهترین موردی که دیدم و برای گیاهان هم ضرر نداره . سم سایپرمترین هستش .

دو نوع داره :

10 % که خونگی هست و نسبت به سم های موجود در بازار بهتر هستش . قیمت سایز کوچگ 6000 تومان

40% که واقعا قوی هست و قیمتش 22 هزارتومان هستش .

روش استفاده : باید طبق نوشته روش با یک لیتر اب مخلوط کنید و به در و دیوار و .... با اب پاش دستی همون که ارایشگرها استفاده میکنن . روی در و دیوار و لانه و درختان و باغچه و ... سمپاشی کنید .

فکر نکنم بهتر از این سم پیدا کنید . تماسی هست . یعنی حتی بعد از خشک شدنش اگه با شته یا حشرات بالدار هم اگر با اون تماس پیدا کنن نسل کشی میشن .:n02:

مرسی دوست من

این سم برای پرندگان مضر نیست؟چون شنیدم برای ماهی ها که بشدت سمی هست
چون هم پرنده خانگی دارم خودم و هم گنجشک و قمری توی درختها لوله دارن و نمیخوام بهشون اسیبی برسه

اگر سم روی گلهای داخل خونه و در دیوار داخل خونه پاشیده بشه بعد از خشک شدن با تماس درودیوار مشکلی پیش نمیاد؟

sansa
02-06-2014, 15:29
مرسی دوست من

این سم برای پرندگان مضر نیست؟چون شنیدم برای ماهی ها که بشدت سمی هست
چون هم پرنده خانگی دارم خودم و هم گنجشک و قمری توی درختها لوله دارن و نمیخوام بهشون اسیبی برسه

اگر سم روی گلهای داخل خونه و در دیوار داخل خونه پاشیده بشه بعد از خشک شدن با تماس درودیوار مشکلی پیش نمیاد؟

مگه شما میخوام سم رو بریزی نتو اکواریوم یا تو لونه پرندگان ؟؟؟؟؟؟؟؟!!! :n04:

منظورم پای دیوار ها . روی شاخه درختانی که شته دارند . گوشه دیوار ها و زمین . اینا که ربطی به پرندگان و ... نداره .

ahoora f
02-06-2014, 17:15
مگه شما میخوام سم رو بریزی نتو اکواریوم یا تو لونه پرندگان ؟؟؟؟؟؟؟؟!!! :n04:

منظورم پای دیوار ها . روی شاخه درختانی که شته دارند . گوشه دیوار ها و زمین . اینا که ربطی به پرندگان و ... نداره .
نه دوست من قرار نیست توی اکواریوم بریزم
ولی مثلا من پرنده خونگی دارم که از درو دیوار بالامیره چه برسه به گوشه دیوار و میخوام بدونم تماس با این سم براش مضر نباشه
یا مثلا روی همین درخت که شته داره چندتا لونه گنجشک و یاکریم هست و قرار باشه سم پاشی کنم مطمعنا باهاشون برخورد میکنه و نمیخوام ازاری بهشون برسه
یا مثلا توی گلدونها چون اب راکد جمع شده چندتاشون دیدم پشه های ریز پاشون بوده و میخوام از بین برن و ولی پاشیدن این سم نمیخوام اسیبی به گل بزنه

ممنون از اطلاعاتتون

ملا نصرالدین
16-06-2014, 08:00
دوستان برای ما یه مشکلی پیش امده

2 روز ما خانه نبودیم و فراموش کردیم اشغال ها را بیرون ببریم

وقتی برگشتیم دیدیم کلی حشره ریز روی اشغال ها جمع شده که پرواز میکنند.اشغال ها رو به بیرون انتقال دادیم ولی این حشره ها نرفتند.
کسی میدونه اینها چی هستند؟
الان توی فضای خانه حرکت میکنند چجوری میشه اینها رو از بین برد؟

bijandarbari
16-06-2014, 11:22
دوستان برای ما یه مشکلی پیش امده

2 روز ما خانه نبودیم و فراموش کردیم اشغال ها را بیرون ببریم

وقتی برگشتیم دیدیم کلی حشره ریز روی اشغال ها جمع شده که پرواز میکنند.اشغال ها رو به بیرون انتقال دادیم ولی این حشره ها نرفتند.
کسی میدونه اینها چی هستند؟
الان توی فضای خانه حرکت میکنند چجوری میشه اینها رو از بین برد؟

سلام

راه طولانی تر دستگاه پشه کش قرصی هستش.

میتونید کل خونه رو پیف پاف بزنید و چند ساعت برین بیرون و بعد برگردین.

در ضمن بعضی پشه ها میتونن از توری پنجره ها رد بشن.پس اگه پشه زیاد دارین تا حد ممکن پنجره ها رو باز نکنید. ( این مورد رو همین 2 هفته پیش کشف کردم و الان دیگه حتی یک پشه هم تو خونه نیست ولی قبل اون شبا به خاطر پشه نمیتونستم بخوایم.)

ملا نصرالدین
16-06-2014, 13:38
ممنون.
ما توی خانه پرنده داریم
و به هوای اون اصلا پنجره باز نمیکنیم
پیف پاف هم نمیتونم استفاده کنم
بعد مشکل اینه که اینها روی زمین نیستند.مدام توی هوا پرواز میکنند.نمیتوانم به هوا پیف پاف بزنم

حالا اینها چه هستند.شکل پشه نیستند.بیشتر شکل بچه مگس هستند ولی در اندازه ی خیلی خیلی کوچکتر و قهوه ای

Mr.Pooya
17-06-2014, 03:02
سلام

برای دور کردن حشره ها من قبلا جایی ( تو ایران نبود ) کرم ـی دیده بودم که به دست و پا مالیده میشد و حشرات به هیچ وجه نزدیک آدم نمیومدند ولی خب 100% تو ایران هم باید باشه ازشون خیلی عالی بودند.

ولی برای دوستی که گفتند حشره ها در هوا هستند باید بگم بهترین راهش همون حشره کش هست به این صورت که شما حشره کش رو توی اتاق ها و فضای خونه بزنید منظورم اینه بزنید تو هوا بعد تمام در و پنجره ها و در صورت داشتن کولر آبی دریچه های کولر آبی رو ببندید و 2-3 ساعت از خونه برید بیرون بعد که برگشتید در و پنجره ها رو باز کنید و کولر هم روشن کنید که هوا عوض بشه اینطوری تمام حشره ها می میرند.

به نظرم اسپری حشره کش راه خیلی خوبیه اما دستگاه هایی هم هستند که باز هم با برق کار می کنند و حشره ها می چسبند بهش و می میرند بیشتر در مکان های عمومی استفاده میشه نمی دونم دیدید یا نه. من خودم هم شاید 1 یا 2 بار دیده باشم. ولی نمی دونم برای این حشره ای که شما گفتید جواب میده یا نه و اینکه برای پرنده خانگی ضرر داره یا نه !

البته جدیدا دستگاه هایی هم تبلیغ می کنند که به سیستم برق وصل می شند ولی نمی دونم واقعا تاثیر داره یا نه !

JJSIMON
10-08-2014, 03:34
حالا اینها چه هستند.شکل پشه نیستند.بیشتر شکل بچه مگس هستند ولی در اندازه ی خیلی خیلی کوچکتر و قهوه ای

حشراتی که توی هوای خونه شما هستن احتمالا مگس سرکه هستن!

سلام

برای دور کردن حشره ها من قبلا جایی ( تو ایران نبود ) کرم ـی دیده بودم که به دست و پا مالیده میشد و حشرات به هیچ وجه نزدیک آدم نمیومدند ولی خب 100% تو ایران هم باید باشه ازشون خیلی عالی بودند.

لوسیون دور کننده حشرات بهش میگن. توایران هم هست.
ولی دائمی نیست وباید همش مصرف بشه بوی خوبی هم نداره برای محیط های بسته توصیه نمیشه!

sia0368
20-08-2014, 12:50
فقط یه چراغ روشن بزار بعد با این تنیس برقیها بیفت به جونشون 2ـ3 روزه نسلشون منقرض میشه(حالا مال شما که ویلایی هست نمیدونم کار میکنه یا نه؟)