PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب قطعی اینترنت در dell n5110

sky1sky
02-06-2014, 07:56
سلام دوستان-لطفا راهنماییی کنید(راه حلی غیر از عوض کردن ویندوز)
لپ تاپ dell inspiron5110----win 7 64 biti
نمی دونم مدتی (حدود دوماه)چی شده که موقع روشن شدن می رفت توی صفحه آبی و check disck و بعدش مجدد بوت میشد تا اینکه یک هفتهای هست که اصلا ویندوز نرمال لود نمیشه و اlast configuration مجبورم لود کنم ولی اینترنش وصل نمیشه( نکته اینجاست که یادم نیست دقیقا از بعد اینکه ویندوز نرمال لود نمیشه، اینترنتش قطعه یا مشکل مال قبل بوده)
جالب اینجاست که ظواهر امر .نشون میده مودم با کارت شبکه لپ تاپ در ارتباط هست چون :

1-مطمئنم مشکل سخت افزاری نیست چون در حالت safe mode with network adaptor اینترنت هم در حالت وای فای هم کابلی وصل هست
2-که net adaprot ها رو uninstall va reintall کردم اما هم چنان اسم شبکه روdetect میکنه
3-ولی روی شبکه وایرلس میزنه limited access ا
4-به محضی که اسم شبکه وایرلس روو در پیج مودم عوض می کنم ، لپ تاپ اتومات سریع اسم جدید رو جایگرزین اسم قبلی می کنه ولی هم چنان با همان حالت limited access
5-پیج مودم نشون می ده که در جدول DHCP به این لپ تاپIP اختصاص داده اما روی کانکشن wireless ya LAN که کلیک می کنم در قسمت STAtus مگه که هیچ آیپی نگرفته
6-آی پی رو دستی در کانکشن وایرلس و کابلی وارد میکنم اما اثری نداشت
7- ردر داس ،مودم رو هم حتی پینگ نمی شه و general failureمیده

8- restore کردم به زمانی که نت وصل بوده اما متاسفانه وینئوز پیغام خطا داد که در intiateکردن دچار مشکل شده و امکان نداره به اون تاریخ برگردونده شه،سایر restore point ها هم مال تاریخ هایی هایی هست که نت لپ تاپ دچار مشکل بوده
9-با troubleshooting که میزنم ویندوز میگه
there might be problem with ur wireless adaptor
خ.وب من این رو کلی enable diasble کردم، نصب و ریموو کردم ، یعنی پس قراره مگه چه طوری مشکلش حل شه !!
10- مدت زمان زیادیه که انتی ویروس نود32 نصب بود اما تصمیم گرفتم نرم افزار های زیر رو
remove کنم مثل
node 32- Daemon tools, clone ,
آیا راه حلی به نظرتون میرسه که چه کنم که در حالت last configuration windoews هم اینترنت اش درست شه??!!

-----------------------------------------------------------------------------
10-درdevice manager dargesmate Storage controler
azzkzar4 IDE controller
نصب نیست و کنارش علامت هست که درایوری متعلق به ارتباطات Data هست مال SCSI adaptor هر چند بعیده کهبه قطعی اینترنت ربط داشته باشه
11-درایور لینک زیر رو برای ل SCSI adaptor نصب کردم اما فایده نداشت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
، لطفا اگر درایور دیگری در این ارتباط رو می دونید بهم بگید
با تشکر و سپاس

Public Enemy
02-06-2014, 08:05
با سلام .

مشکل مشابه در سایر لپ تاپ ها پیش اومده . البته با ویندوز 8 و بالاتر . البته مال شما ویندوز 7 هست .

به هر حال یه بار لپ تاپ رو مجبور کنین تا IP جدید بگیره . معمولا برای اونایی که ویندوز 8 و بالاتر داشتن جواب داده . شما هم تست کنین .

دستورات زیر را در CMD اجرا کنین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آپدیت : یادم رفت یه چیزیو بگم !
چون سیستم در حالت Safe mode به اینترنت متصل می شه ، احتمالش هست فایر وال جلوی اتصال به شبکه رو گرفته باشه . چک کنین فایر وال دیگری ( و یا محصول امنیتی دیگر ) روی سیستمتون نصبه یا نه

sky1sky
02-06-2014, 09:19
سلام- و مرسی بابت پاسخ اما فایر وال ویندوز off هست
انتی وروس نود رو هم حذف کردم- فایده نداشت
لطفا باز هم نظری دارید بگید با تشکر

با سلام .

مشکل مشابه در سایر لپ تاپ ها پیش اومده . البته با ویندوز 8 و بالاتر . البته مال شما ویندوز 7 هست .

به هر حال یه بار لپ تاپ رو مجبور کنین تا IP جدید بگیره . معمولا برای اونایی که ویندوز 8 و بالاتر داشتن جواب داده . شما هم تست کنین .

دستورات زیر را در CMD اجرا کنین :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آپدیت : یادم رفت یه چیزیو بگم !
چون سیستم در حالت Safe mode به اینترنت متصل می شه ، احتمالش هست فایر وال جلوی اتصال به شبکه رو گرفته باشه . چک کنین فایر وال دیگری ( و یا محصول امنیتی دیگر ) روی سیستمتون نصبه یا نه

Mr.Pooya
02-06-2014, 11:46
سلام

راستش من هم روی پی سی تا حالا این مشکل رو پیدا کردم که IP نمی گیره و Limit access میده.

شما یکبار دستی Ip رو تعریف کن ببین درست میشه یا نه به این صورت:

ControlPanel -> Network And Sharing Center

از منوی چپ Change Adapter Settings

بعد اون کانکشنی که مربوط به کارت شبکه هست رو روش راست کلیک کن و Properties در صفحه باز شده برو به آخر منو و Internet Protocol Version 4 رو انتخاب کن و Properties رو بزن بعد Use The Following Ip Address رو وارد کن. الان پنج تا قسمت برای وارد کردن اعداد می بینید به ترتیب باید اینجوری باشه

Ip Address : 192.168.1.2

Subnet Mask : 255.255.255.0

Default Gateway : 192.168.1.1

Preferred DNS Server : 192.168.1.1

و قسمت Alternate DNS Server رو خالی بزار.

دقیقا کارایی که بالا گفتم رو دونه دونه انجام بدید امیدوارم مشکلتون حل بشه.