PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی

peymanabc
27-05-2014, 17:32
سلام دوستان
به نظرتون کدوم یک ازاین دو لپ تاپ برای کارهای گرافیکی مثل رندر تریدی مکس مناسبه و عملکرد بهتری نشون میده
Lenovo IdeaPad Y510p - A ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
شخصات فیزیکی:ابعاد: 35 × 259 × 386 میلی‌متر - وزن: 2.69 کیلوگرمپردازنده مرکزی:Intel Core i7 4700MQ 2.40GHz up to 3.40 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: یک ترابایت - مشخصات: 5400rpm
پردازنده گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 750M 2GB
صفحه نمایش:15.6 اینچ از نوع TFT LED-backlit LCD با دقت 1366x768
امکانات:DVD-RW Webcam Card Reader Wi-Fi Bluetooth Ethernet Port VGA Port HDMI Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - فاقد سیستم‌عامل

Acer Aspire V3-571G-7363161TMaii ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مشخصات فیزیکی:ابعاد: 253.0 × 381.6 × 33.2 میلی‌متر - وزن: 2.60 کیلوگرم
پردازنده مرکزی:Intel Core i7 3632QM 2.20GHz up to 3.20 GHz
حافظه RAM:ظرفیت: 16 گیگابایت - نوع: DDR3
حافظه داخلی:ظرفیت: 1024 گیگابایت - نوع: هارد دیسک - مشخصات: 5400rpm
پردازشگر گرافیکی:NVIDIA GeForce GT 730M 4096 MB
صفحه نمایش:15.6 اینچ IPS LCD
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی Card Reader Webcam LAN WiFi HDMI VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 8

قیمت هاشون تفاوت چندانی ندارن
اگه هم پیشنهاد بهتری دارین ممنون میشم راهنماییم کنین
زیبایی چندان اهمیتی نداره

faraname
28-05-2014, 08:11
اول به سی پی یو نگاه کن . لنوو هسول هس در حالی که ایسر ivy bridge . این خیلی مهمه که پردازنده ات هسول باشه . هر برندی که برمیداری هسول بودن برات مهم باشه . در ضمن سری z لنوو هم انتخاب خوبی می تونه باشه . لپ تاپ های شیک و خوش ساخت و با کیفیتی هستند

mg_mahyar
29-05-2014, 02:50
یک مطلب میگم توجه کنید بهش
رندر یه بخشه و یه بخشم کار با نرم افزاره.
توی نرم افزار مایا شما نوار ابزار کناری رو اصلا نمیتونید نصفش رو توی رزولوشن1366x768 ببینید. توی مکس هم همین حالت رو کمتر دارید. توی ایلاستریتور هشدار میده موقع نصب که رزولوشن شما مناسب نیست و ...
ایسر تنها گزینه شما با مینتور FULLHD هست. به خاطر همین اصلا تیو این رنج قیمت به گزینه های دیگه فکر نکن. البته نمیگم قویترینه ولی اونای دیگه مانیتورشون ضعفشونه و اتفاقا اساسی هست. شما اگر رندر یک ساعتم بیشتر طول بکشه کم اهمیت تره تا اینکه اصلا بخشی از ابزارهاتون رو نبینید.
برای مقایسه پردازنده ها هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بودجه رواگر بالا تر ببرید گزینه های بهتری شاید باشه ولی بین این دوتا ایسر بهتره با وجود اینکه ضعف های خودشو داره. مثلا گرما و پردازنده ضعیف تر
مراجعه کنید.

peymanabc
29-05-2014, 12:05
ممنون از راهنماییتون ولی شما مطمئن هستید که تو رزولوشن 1366x768 دچار مشکل میشیم ؟ من فکر نکنم این مشکل پیش بیاد
در مورد cpu هم دوستمون faranama نکته خوبی گفتم من فکر می کردم cpu ایسر از نسل چهار (هسول )هست که قدرت و سرعت بیشتری از نسل های و مدل های دیگه داره تو این طور نیست

mg_mahyar
29-05-2014, 12:36
قطعا بله دچار مشکل میشد
راحت ترین کار اینه الان رزولوشن سیستموتون رو تغییر بدید خیلی ساده و بعد نرم افزار های گرافیکی رو باز کنید و تفاوت رو ببینید اگر مناسب دونستید اقدام کنید. ولی قطعا Warning موقع نصب دارید.