PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مشاوره برای انصراف از دانشگاه

afshin-434
27-05-2014, 12:43
سلام.من 20 سالمه و ورودی 91 هستم و دو ساله دانشجوی رشته فیزیک هستم و پشت کنکور هم نموندم.خواستم ببینم به نظر شما کار عاقلانه ایه که از دانشگاه انصراف بدم تا سال 94 در کنکور شرکت کنم؟با توجه به دانشی که از فیزیک و ریاضی پیدا کرده ام، اطمینان دارم که میتوانم بهترین رشته را در دانشگاه های سطح بالای کشور قبول شوم.
ممنون

Enemy Killer
27-05-2014, 13:04
سلام

اخه بنده ی خدا برای چنین تصمیم مهمی میای توی انجمن نظر خواهی می کنی . به نظر من برو با خانواده خودت و بزرگتر هات مشورت کن هرچی اونا گفتند .

afshin-434
27-05-2014, 13:08
سلام

اخه بنده ی خدا برای چنین تصمیم مهمی میای توی انجمن نظر خواهی می کنی . به نظر من برو با خانواده خودت و بزرگتر هات مشورت کن هرچی اونا گفتند .

اینجا معمولا دانشجوها و دانشگاهیا میان که اطلاعشون بیشتره. وگرنه من با اونایی که شما میگی مشورت کردم قبلا:n26:

After4Ever
27-05-2014, 13:21
به نظر من برا ارشد یک گرایش بهتر رو انتخاب کن
چه دانشگاهی هستی؟

bijandarbari
27-05-2014, 13:27
به نظر من برا ارشد یک گرایش بهتر رو انتخاب کن
چه دانشگاهی هستی؟

سلام

در این صورت تو ارشد هم کلی درس پیشنیاز باید پاس کنه.خیلی اذیت میشه.

afshin-434
27-05-2014, 13:33
سلام

در این صورت تو ارشد هم کلی درس پیشنیاز باید پاس کنه.خیلی اذیت میشه.
بله کاملا موافقم. آزمون دادن در یک گرایش دیگه الکی نیست که.
:n26:

bijandarbari
27-05-2014, 13:40
سلام.من 20 سالمه و ورودی 91 هستم و دو ساله دانشجوی رشته فیزیک هستم و پشت کنکور هم نموندم.خواستم ببینم به نظر شما کار عاقلانه ایه که از دانشگاه انصراف بدم تا سال 94 در کنکور شرکت کنم؟با توجه به دانشی که از فیزیک و ریاضی پیدا کرده ام، اطمینان دارم که میتوانم بهترین رشته را در دانشگاه های سطح بالای کشور قبول شوم.
ممنون

سلام
باید ببینی هدفت از درس خوندن چیه.
خدمت هم داری ؟؟؟ یا معافی.
صرفا داشتن مدرک از دانشگاه معتبر و رشته خوب نمیتونه آینده شغلی شما رو تضمین کنه.در صورتی دانشگاه معتبر میتونه آینده شغلی شما رو تضمین کنه که خودتون هم پشتکار داشته باشین.
و اینکه الان میگین که دانش ریاضی و فیزیک خوبی دارم و میتونم تو کنکور شرکت کنم.شیمی و درسای عمومی رو که مطمئنا فراموش کردین و خوندشون سخت هستش.
به نظرم اگه دوباره هم تو کنکور شرکت کنین بازم تقریبا مثل قبل نتیجه میگیرین.مگه اینکه برین دانشگاه آزاد.

من خودم جای شما بودم انصراف میدادم و تو رشته مورد علاقه ام ادامه میدادم.به این دلیل که مجبورم با استفاده از مدرکم دنبال شغل باشم.ولی اگه شغل تضمینی داشتم و نیازی به مدرکم نداشتم تو همین رشته لیسانسم رو میگرفتم.

Masoud-2014
27-05-2014, 13:47
ممنون

چه دانشگاهی هستید؟
به نظر من شرکت در رشته هایی که علاوه بر درس خوندن و گرفتن اون مدرک ، دانشی نو به انسان عرضه کنه و بار فنی رو بالاببره و ابزاری برای درامدزایی و خوداشتغالی باشه و البته از یک دانشگاه دولتی که خیلی عالیه ...
وگرنه بقیه رشته ها(تئوریک ها) یا باید دو فردای دیگه برای سرکار رفتن باید پارتی داشته باشی یا آزمون بدی یا تا سطوح بالا و هیئت علمی ادامه بدی...

afshin-434
27-05-2014, 13:51
سلام
باید ببینی هدفت از درس خوندن چیه.
خدمت هم داری ؟؟؟ یا معافی.
صرفا داشتن مدرک از دانشگاه معتبر و رشته خوب نمیتونه آینده شغلی شما رو تضمین کنه.در صورتی دانشگاه معتبر میتونه آینده شغلی شما رو تضمین کنه که خودتون هم پشتکار داشته باشین.
و اینکه الان میگین که دانش ریاضی و فیزیک خوبی دارم و میتونم تو کنکور شرکت کنم.شیمی و درسای عمومی رو که مطمئنا فراموش کردین و خوندشون سخت هستش.
به نظرم اگه دوباره هم تو کنکور شرکت کنین بازم تقریبا مثل قبل نتیجه میگیرین.مگه اینکه برین دانشگاه آزاد.

من خودم جای شما بودم انصراف میدادم و تو رشته مورد علاقه ام ادامه میدادم.به این دلیل که مجبورم با استفاده از مدرکم دنبال شغل باشم.ولی اگه شغل تضمینی داشتم و نیازی به مدرکم نداشتم تو همین رشته لیسانسم رو میگرفتم.
کسی که 2 سال ریاضی و فیزیک محض خونده که شیمی دبیرستان واسش آب خوردنه.
اتفاقا من هیچ مشکلی با درسای عمومی ندارم. انگلیسی مدرک تافل رو دارم میگیرم و اونش کاری نداره. ادبیات فارسی رو هم که تقریبا بدون خوندن هم عالیم و کنکور بدون خوندن 60 درصد زدم! عربی رو هم بدون خوندن 40 درصد زدم! میمونه لهیات که چیز خاصی نیستند.
من از نظر ذهنی، در ایجاد طرح های نو و خلاقیت نسبتا ذهن خوبی دارم. من دوست دارم برنامه های کامپیوتری یا مدارهای الکتریکی طراحی کنم. من بیشتر هدفم طراحی و خلاقیت هست تا اشتغال.
من خدمت هم باید برم.

چه دانشگاهی هستید؟
به نظر من شرکت در رشته هایی که علاوه بر درس خوندن و گرفتن اون مدرک ، دانشی نو به انسان عرضه کنه و بار فنی رو بالاببره و ابزاری برای درامدزایی و خوداشتغالی باشه و البته از یک دانشگاه دولتی که خیلی عالیه ...
وگرنه بقیه رشته ها(تئوریک ها) یا باید دو فردای دیگه برای سرکار رفتن باید پارتی داشته باشی یا آزمون بدی یا تا سطوح بالا و هیئت علمی ادامه بدی...
من دانشگاه رازی ام.

Masoud-2014
27-05-2014, 14:03
البته یک موردی هم هست و اون اینکه با بالاتر رفتن سن و درگیر شدن در مسائل زندگی و درامد زائی حال و حوصله درس خوندن هم کمتر میشه!

afshin-434
27-05-2014, 14:23
البته یک موردی هم هست و اون اینکه با بالاتر رفتن سن و درگیر شدن در مسائل زندگی و درامد زائی حال و حوصله درس خوندن هم کمتر میشه!

یه جوری میگید افزایش سن انگار ما ۴۰ سالمونه:D

مرد حسابی پس این ملت چطوری دکتری و ارشد میگیرن:D

من پارسال کارم افتاد به یه بیمارستان. طرف ۴۰ سال رو داشت، تازه شده بود پزشک انترن.

اتفاقا توی دانشگاه خودمون یه نفر همکلاسیمون هم سن بابای منه!

به جای اینکه بشینم واسه ارشد این بخونم لیسانس یه چیزی رو میگیرم که به دردم بخوره و دوستش دارم.

راهنمایی کنید که خیلی نیازمندم

Masoud-2014
27-05-2014, 14:37
یه جوری میگید افزایش سن انگار ما ۴۰ سالمونه:D

مرد حسابی پس این ملت چطوری دکتری و ارشد میگیرن:D

من پارسال کارم افتاد به یه بیمارستان. طرف ۴۰ سال رو داشت، تازه شده بود پزشک انترن.

اتفاقا توی دانشگاه خودمون یه نفر همکلاسیمون هم سن بابای منه!

به جای اینکه بشینم واسه ارشد این بخونم لیسانس یه چیزی رو میگیرم که به دردم بخوره و دوستش دارم.

راهنمایی کنید که خیلی نیازمندم

بستگی به خود شخص داره و اراده و توانایی هاش و سنجیدن محیط اطرافش ...:n02: و همه چیز هم دست خود شخصه که آینده شو چه جور رقم بزنه ...

اگه ادم بتونه دو فردای دیگه رو پیش بینی کنه خیلی خوب میشه و راحت هم میتونه تصمیم های بحرانی رو بگیره ...:n01:

sahar3000
27-05-2014, 15:40
به نظرمن با توجه با اینکه میگی ریاضی و فیزیک رو از بر داری
و درسای عمومی هم مشکلی نداری
میتونی دوباره کنکور بدی و رشته مورد نظرت که از ظاهر قضیه برق یا نرم افزار هستش- یه دانشگاه بهتر قبول بشی- غضه سن و سال رو نخور- جلو ضرر رو هر وقت بگیری منفعته:n26:

bijandarbari
27-05-2014, 15:53
کسی که 2 سال ریاضی و فیزیک محض خونده که شیمی دبیرستان واسش آب خوردنه.
اتفاقا من هیچ مشکلی با درسای عمومی ندارم. انگلیسی مدرک تافل رو دارم میگیرم و اونش کاری نداره. ادبیات فارسی رو هم که تقریبا بدون خوندن هم عالیم و کنکور بدون خوندن 60 درصد زدم! عربی رو هم بدون خوندن 40 درصد زدم! میمونه لهیات که چیز خاصی نیستند.
من از نظر ذهنی، در ایجاد طرح های نو و خلاقیت نسبتا ذهن خوبی دارم. من دوست دارم برنامه های کامپیوتری یا مدارهای الکتریکی طراحی کنم. من بیشتر هدفم طراحی و خلاقیت هست تا اشتغال.
من خدمت هم باید برم.
اگه واقعا به حرفایی که میزنی اطمینان داری اینقدر از خودتون مطمئن هستین ، به نظر من انصراف بدی بهتره.
چون به نظر من مدرک لیسانس فیزیک اصلا کاربرد خاصی نداره.
ولی برای کنکور حتما سعی کن بخون.اینطور فکر کنی من بلدم و.. ممکنه کار دستت بده.

**میتونی افعلا انصراف ندی.و ترم بعد درس سبک برداری تا بتونی برای کنکور بخونی.و اول تابستون بعد کنکور که مطمئن شدی که کنکور رو خوب دادی اونوقت انصراف بدی. اینطوری ریسکش کمتره.

afshin-434
27-05-2014, 16:21
اگه واقعا به حرفایی که میزنی اطمینان داری اینقدر از خودتون مطمئن هستین ، به نظر من انصراف بدی بهتره.
چون به نظر من مدرک لیسانس فیزیک اصلا کاربرد خاصی نداره.
ولی برای کنکور حتما سعی کن بخون.اینطور فکر کنی من بلدم و.. ممکنه کار دستت بده.

**میتونی افعلا انصراف ندی.و ترم بعد درس سبک برداری تا بتونی برای کنکور بخونی.و اول تابستون بعد کنکور که مطمئن شدی که کنکور رو خوب دادی اونوقت انصراف بدی. اینطوری ریسکش کمتره.
دم همتون گرم.
ولی یه جوری می‌گین سن و سال:n02: احساس پدربزرگی بهم دست میده:n08:

من دفترچه کنکور 93 رو خوندم، نوشته که:

دانشجویان دوره روزانه، درصورتی که حداکثر تا تاریخ 92/9/28 از تحصیل انصراف قطعی دهند، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را دارند.

یعنی نمیشه اول امتحان بدم بعد انصراف (؟!)