PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپتاب ge60 یا انتظار برای سری Lenovo y50 ?

sajjadgameactor
25-05-2014, 21:05
سلام دوستان.
من قصد داشتم فردا برم لپتاب msi ge60 رو بخرم. به نظرم نسبت به قیمتش واقعا می ارزه و هم رده ی لپتاب های 5 میلیونی هست. امروز در حال اخرین تحقیقاتم دیدم review های خارجی امتیاز نسبتا کمی بهش دادن که البته خیلی معتبر نبودن و بیشتر از صدای فنش شکایت داشتن که برای من مهم نیست. در حین گشت و گذار به سری جدید لپتاب های lenovo رسیدم که جدیدتر از y510 هست. و دقیقا همون چیزی هستن که من دنبالش بودم و پیدا نکردم. یعنی لپتاب قدرتمند و تا حدودی گیمینگ و بدون دی وی دی رام که این مورد اخر چیزی هست که دقیقا من دنبالش بودم. چون از dvd rom هیچ استفاده ای نمیکنم و اینکه بخوام پول بیشتری بخاطرش بدم و علاوه بر اون نیم کیلو وزن لپتاب بیشتر باشه رو مخم بود. اما سری جدید لپتاب lenovo دقیقا ویژگی هایی که من میخوام رو داره و میتونید از این لینک ببینیدشون.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا ب نظر شما کی این سری وارد ایران میشه؟ قیمتشون چقد در میاد؟ ارزش داره وایسم براش؟ به نظرتون از نظر گرمایی مشکلی نداشته باشه؟ چون خیلی نازک هست انگار.

parsicola
26-05-2014, 10:52
اول بپردازیم به تفاوت کارت گرافیکشون:
msi ge60 کارت گرافیک GTX 765 داره که البته کارت گرافیک خیلی قدرتمندی هستش اما لنوو y50 جدید کارت گرافیک GTX 860 داره که اگه بخوایم هردو رو با هم مقایسه کنیم چیزی در حدود نزدیک به 20 درصد کارت گرافیک لنوو جدید قویتر هستش ( 860m معادل یه 770m تو بازی ها فریم میده)
در مواردی مثل کیفیت و رزولوشن تصویر ، صدا و یا امکان استفاده از 2 تا هارد دیسک همزمان یکی ssd و یکی hdd مشابه هم هستند.
بدنه این دو با هم متفاوته و لنوو به صورت اولترا بوک طراحی شده و باریکتره. و ظاهرا خیلی مد نظر شماست اما باید امیدوار باشیم که سیستم کولینگ هم خوب از آب درومده باشه و مشکلات y510 مثل داون کلاک شدن خود بخود پردازنده و گرافیک رو در هنگام کار سنگین نداشته باشه.
اما ...
اگه بخوای لنوو رو بخری شاید تا مهر صبر کنی چون معمولا واردات رسمی و تعداد بالا حداقل 6 ماه با خارج تفاوت داره و قیمت هم در اوایل کار نامربوط و نامعقول میتونه باشه . من حدس میزنم همچین لب تاپی با توجه به قیمت دلاریش و موارد مشابه قبلی ، با قیمت فعلی دلار ، چیزی حدود 5 میلیون ( 5درصد بالا پائین) تو ایران قیمت بخوره و به ثبات قیمت برسه.

sajjadgameactor
26-05-2014, 12:58
چه کاریه پس . 3800 میدم یه msi میگیرم. کیف و موس هم روشه. صبرم نمیکنم. سی پی یوش هم قوی تره:n13:

parsicola
26-05-2014, 14:41
فقط دقت کن که GE60 new با ضمانت ماتریس بگیری که با کارت گرافیک gtx 765m فروخته میشه. مدل قبلیش با کارت gt 750m هستش که هنوز تو بازار موجوده.

sajjadgameactor
27-05-2014, 18:49
حواسم هست داداش. فقط 2 دل موندم بمونم برای نسل بعد گرافیک ها یعنی gt 860 یا همین رو بگیرم بره.