PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارور MBR هارد

manreza71
23-05-2014, 22:14
سلام دوستان
من یه هارد 1 ترا قبلا داشتم
1 هارد 1 ترا دیگه اخیرا گرفتم segate ... او مغازه به فروشنده گفتم پارتشین بندیش کنه و اونم 4 تا درایو لایجیکال درست کرد

الان ویندوز من توسط هارد قبلیم بالا میاد و اگه یخوام این هارد جدید رو به تنهایی وصل کنم ارور mbr میاره... با نرم افزار HDD Regenerator هم تست کردم بازم مشکلش باقی مونده
کمکم کنید که دارم از حرص پولی که دادم داغون میشم
ممنون

ata.royalfalcon
23-05-2014, 22:49
سلام دوستان
من یه هارد 1 ترا قبلا داشتم
1 هارد 1 ترا دیگه اخیرا گرفتم segate ... او مغازه به فروشنده گفتم پارتشین بندیش کنه و اونم 4 تا درایو لایجیکال درست کرد

الان ویندوز من توسط هارد قبلیم بالا میاد و اگه یخوام این هارد جدید رو به تنهایی وصل کنم ارور mbr میاره... با نرم افزار HDD Regenerator هم تست کردم بازم مشکلش باقی مونده
کمکم کنید که دارم از حرص پولی که دادم داغون میشم
ممنون

سلام .

اونم 4 تا درایو لایجیکال درست کرد

برای اینکه بتونید ویندوز را روی هارد دیسک جدید نصب کنید باید حداقل یک عدد پارتیشن Primary وجود داشته باشد که بتواند Active و System باشد . لطفاً هارد دیسک قدیمی را از سیستم جدا کنید (برای اینکه سیستم مجبور باشد که پارتیشنهای Active و System و Boot روی یک هارد دیسک بسازد) و در هنگام نصب ویندوز و در مرحله مربوط به پارتیشن بندی کلیه پارتیشنهای Logical موجود را حذف کنید و حداقل یک پارتیشن بسازید . این پارتیشن بطور اتوماتیک Primary خواهد بود . الباقی فضای پارتیشن بندی نشده را میتوانید پس از اتمام نصب ویندوز و از طریق Disk management اقدام کنید .

manreza71
23-05-2014, 23:14
سلام .

برای اینکه بتونید ویندوز را روی هارد دیسک جدید نصب کنید باید حداقل یک عدد پارتیشن Primary وجود داشته باشد که بتواند Active و System باشد . لطفاً هارد دیسک قدیمی را از سیستم جدا کنید (برای اینکه سیستم مجبور باشد که پارتیشنهای Active و System و Boot روی یک هارد دیسک بسازد) و در هنگام نصب ویندوز و در مرحله مربوط به پارتیشن بندی کلیه پارتیشنهای Logical موجود را حذف کنید و حداقل یک پارتیشن بسازید . این پارتیشن بطور اتوماتیک Primary خواهد بود . الباقی فضای پارتیشن بندی نشده را میتوانید پس از اتمام نصب ویندوز و از طریق Disk management اقدام کنید .

توسط خود ویندوز اون 4 تا لاجیکال رو از بین بردم و کردمش 4 تا Primary ولی نه از طریق نصب ویندوز بلکه از روی ویندزوی که روی هارد اولیم بود ولی تاثیری نداشت... باید این کارو که شما گفتین هم انجام بدم
ممنون از پاسخ گویی شما

ata.royalfalcon
24-05-2014, 06:50
توسط خود ویندوز اون 4 تا لاجیکال رو از بین بردم و کردمش 4 تا Primary ولی نه از طریق نصب ویندوز بلکه از روی ویندزوی که روی هارد اولیم بود ولی تاثیری نداشت... باید این کارو که شما گفتین هم انجام بدم
ممنون از پاسخ گویی شما

با اين روش پارتيشنهاي هارد ديسك جديد Active و System نميشوند و ويندوز نصب شده بر روي هارد ديسك جديد ، اگر هارد ديسك قديمي از سيستم جدا شود بالا نميآيد . به غير از راه حلي كه گفتم ، ميتونيد با استفاده از برنامه ها مدیریت هارد ديسك که بوتیبل هستند تحت داس هارد ديسك قدیمی را از حالت Active خارج و هارد ديسك جدید را Active کنید و سپس از طریق system recovery options مشکل بوت ویندوز را برطرف کنید (روش توضیح داده شده در پست سوم این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) .

manreza71
24-05-2014, 14:48
ممنون از پاسخ گویی شما

یا نصب ویندوز درست شد

manreza71
25-05-2014, 21:51
یه سوال دیگه داشتم
الان من رو یکی از هاردهام ویندوز 8.1 دارم (همینی که الان باهاش بالا میام)
و رو اون یکی ویندوز 7

حالا اگه پارتیشینی که ویندوز 7 روش نصب هست رو فرمت کنم اون مشکل mbr براش پیش میاد یا نه؟

ata.royalfalcon
25-05-2014, 22:40
یه سوال دیگه داشتم
الان من رو یکی از هاردهام ویندوز 8.1 دارم (همینی که الان باهاش بالا میام)
و رو اون یکی ویندوز 7

حالا اگه پارتیشینی که ویندوز 7 روش نصب هست رو فرمت کنم اون مشکل mbr براش پیش میاد یا نه؟

میتونید فرمت کنید و اگر احیاناً مشکلی پیش بیاد میتونید طبق روش گفته شده در سایت زیر MBR را Fix کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]