PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب کارت گرافیک ایسوس 770

mjd323232
23-05-2014, 13:29
سلام دوستان
من برای راه اندازی کارت گرافیک 770 مشکل دارم
اول اینکه روی pciex16 نصب شده
فقط موقعی که کابل برق بهش وصل میشه (یکی از کابلهای اصلی پاور) یکی از چراغهای قرمزی که داره سبز میشه ولی کیس دیگه روشن نمیشه
وقتی کابل برقش را جدا میکنی کیس روشن میشه ولی پیغام please power down and connect the pcie power cable s for this graphics card میاد
ممنون

EXTREME
23-05-2014, 15:06
سلام دوستان
من برای راه اندازی کارت گرافیک 770 مشکل دارم
اول اینکه روی pciex16 نصب شده
فقط موقعی که کابل برق بهش وصل میشه (یکی از کابلهای اصلی پاور) یکی از چراغهای قرمزی که داره سبز میشه ولی کیس دیگه روشن نمیشه
وقتی کابل برقش را جدا میکنی کیس روشن میشه ولی پیغام please power down and connect the pcie power cable s for this graphics card میاد
ممنون

با یک پاور قوی تر سیستم رو بررسی کردین ؟
باید سیستم با یک پاور دیگه تست بشه تا معلوم بشه مشکل از ضعف پاور است یا خود گرافیک

kenzu
23-05-2014, 15:26
اين كارت يه كابل 8 پين ميخواد و يه كابل 6 پين . جفتشو بايد وصل كني به كارت .

mjd323232
23-05-2014, 15:50
پاور 750 گرین هست
کارهایی که کردم :
کابل 6 پین و 8 پین را به پاور وصل کردم اما اتفاقی نیافتاد
کلا کارت گرافیک را خارج کردم و مانتتور را به مادربرد وصل کردم سیستم بالا امد و صفحه تنظیمات مادر برد مشخص شد اما بعد از 15 دقیقه سیستم خاموش شد و دیگه روشن نشد:n03:
نمیدونم چشه خودم حدس میزنم که پاور باشه
راهی برای تست کردن پاور هست ، متاسفانه بخاطر شرایط کاری هم امشب میرم سفر و 14 روز دیگه برمیگردم وقتم کمه اگه امکان داره یه راهی واسه تست پاور بهم بگید (با مولتی متر میشه تست کرد )
ممنون

EXTREME
23-05-2014, 16:08
پاور 750 گرین هست
کارهایی که کردم :
کابل 6 پین و 8 پین را به پاور وصل کردم اما اتفاقی نیافتاد
کلا کارت گرافیک را خارج کردم و مانتتور را به مادربرد وصل کردم سیستم بالا امد و صفحه تنظیمات مادر برد مشخص شد اما بعد از 15 دقیقه سیستم خاموش شد و دیگه روشن نشد:n03:
نمیدونم چشه خودم حدس میزنم که پاور باشه
راهی برای تست کردن پاور هست ، متاسفانه بخاطر شرایط کاری هم امشب میرم سفر و 14 روز دیگه برمیگردم وقتم کمه اگه امکان داره یه راهی واسه تست پاور بهم بگید (با مولتی متر میشه تست کرد )
ممنون

سلام با مولتی متر میشه تست کرد

تست ولتاژ باید بگیرید در حالت روش ولتاژ شاخه های نارنجی قرمز و زرد رو بگیرید

در حالتی که پاور به برق است و خاموشه ولی دکمش 1 است ولتاژ بنفش و سبز رو بگیرید

mjd323232
23-05-2014, 16:30
سلام با مولتی متر میشه تست کرد

تست ولتاژ باید بگیرید در حالت روش ولتاژ شاخه های نارنجی قرمز و زرد رو بگیرید

در حالتی که پاور به برق است و خاموشه ولی دکمش 1 است ولتاژ بنفش و سبز رو بگیرید

سلام
درحالتی که بنفش و سبزرا میگیرم با توجه به حالت بالا ولتاژ 2.01 را نشون میده
ولی حالت اول را نتونستم بگیرم

EXTREME
23-05-2014, 16:42
سلام
درحالتی که بنفش و سبزرا میگیرم با توجه به حالت بالا ولتاژ 2.01 را نشون میده
ولی حالت اول را نتونستم بگیرم

بنفش باید 5 ولت باشه و سبز بین 2.5 تا 5 ولت این دو تا نباید تو حالت روشن بودن پاور گرفته بشه

mjd323232
23-05-2014, 23:41
سلام دوستان
1- مادر برد من برای 15 دقیقه روشن شد و من صفحه تنظیمات را دیدم ولی یکدفعه خاموش شد و دیگه روشن نشد زمانی که کلید پاور اصلی را روشن میکنی فقط چراغ پاور روی مین روشن میشه بنظرتون مادربرد ایراد داره یا چیز دیگه ای میتونه ایراد داشته باشه مثلا رم ، سی پی یو یا پاور اصلی
2- سیستم بدون هارد میتونه روشن بشه

ess_1362
24-05-2014, 06:33
یا اتصال کوتاه داری یا یکی از قطعات ایراد داره
اول مادربرد را از کیس در بیارید و همه قطعات را باز کنید و فقط مادربرد و پردازنده را وصل کنید و سیستم را روشن و تست کنید
به همین ترتیب تک تک قطعات را پس از اضافه کردن تست کنید تا قطعه معیوب مشخص بشه
بعید می دونم ایراد از پاور باشه

EXTREME
24-05-2014, 07:42
سلام دوستان
1- مادر برد من برای 15 دقیقه روشن شد و من صفحه تنظیمات را دیدم ولی یکدفعه خاموش شد و دیگه روشن نشد زمانی که کلید پاور اصلی را روشن میکنی فقط چراغ پاور روی مین روشن میشه بنظرتون مادربرد ایراد داره یا چیز دیگه ای میتونه ایراد داشته باشه مثلا رم ، سی پی یو یا پاور اصلی
2- سیستم بدون هارد میتونه روشن بشه

اگه اینطوری باشه یا از دمای بالا است

یا همونطور که احسان جان گفت اتصالی در یکی از قطعات مثل رم برد هارد یا گرافیک که با خارج کردنش میشه فهمید

یا پاور ایرادداره یاخرابی در مدار تغذیه مین که با کندن کابل atx و روشن کردن سیستم متوجه میشین

mjd323232
25-05-2014, 14:16
سلام دوستان
اول از همه تشکر میکنم بابت راهنمایی هایی که کردین
مشکل پاور بود
بنظرتون علت سوخت پاور میتونه از سوکت اصلی پاور باشه که من به کارت گرافیک زدم(سوکت هشت پین) اگه این باشه که خیلی شانس اوردم کارت گرافیک نسوخته
با هزارتا بدبختی پاور را عوض کردم و یه پاور نو جاش گرفتم:n02:
سیستم روشن شد و فعلا مشکلی نداره

EXTREME
25-05-2014, 17:57
سلام دوستان
اول از همه تشکر میکنم بابت راهنمایی هایی که کردین
مشکل پاور بود
بنظرتون علت سوخت پاور میتونه از سوکت اصلی پاور باشه که من به کارت گرافیک زدم(سوکت هشت پین) اگه این باشه که خیلی شانس اوردم کارت گرافیک نسوخته
با هزارتا بدبختی پاور را عوض کردم و یه پاور نو جاش گرفتم:n02:
سیستم روشن شد و فعلا مشکلی نداره

فکر کنم پاور از قبل مشکلاتی داشته و خودشو حالا نشون داده