PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید تقویت انتن وایرلس

hamed473
23-05-2014, 10:25
سلام میخوام یه انتن وایرلس برای تقویت برد مودم ADSL خود تهیه کنم اما در این زمینه اطلاعات و تخصصی ندارم از دوستان میخوام راهنمایی کنند
1- برای برد تقریبا شعاع 1 کیلو متر
2- قابل استفاده برای کلیه دستگاهای وایرلس (گوشی،لب تاب،و...) کارایی داشته باشه
3- راه اندازیش راحت و بدون دردسر باشه
منتها این دو مدل رو از سایت همسایه پیدا کردم نمیدونم کدوماش بهترند از دوستان میخوام منو راهنمایی کنن.

* مدل
D-Link ANT24-1201 Directional Outdoor Yagi Antennaلینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
TP-Link 2.4GHz 24dBi Grid Parabolic Antenna TL-ANT2424Bلینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A%A9-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-24dBi-TL-ANT2424B)

hamed473
23-05-2014, 19:00
upppppppppppppp

star254
23-05-2014, 20:36
سلام توجه داشته باشید در انتقال دیتا شما یک ارتباط دوطرفه دارید یعنی چی ؟ شما با یک گیرنده کوچک رادیو میتوانید صدایی که از هزاران کیلومتر دورتر پخش میشود را بشنوید چون یک فرستنده قوی امواج رو برای شما ارسال میکند اما در ارتباط بین مودم و یک رایانه هر دو دستگاه در حال ارسال و دریافت اطلاعات هستند پس اگه شما از سمت مودم یک انتن قوی نصب میکنید باید در سمت رایانه هم چنین انتنی داشته باشید والا امکان برقراری ارتباط برای شما فراهم نمیشود در مورد انتن هایی که معرفی کردید هم در مشخصات اونها قید شده مناسب برای ارتباط point to point . امیدوارم توضیح براتون کامل باشه

leo.unique
24-05-2014, 11:05
بستگی به توان خروجی مودمت داره

hamed473
24-05-2014, 18:42
سلام توجه داشته باشید در انتقال دیتا شما یک ارتباط دوطرفه دارید یعنی چی ؟ شما با یک گیرنده کوچک رادیو میتوانید صدایی که از هزاران کیلومتر دورتر پخش میشود را بشنوید چون یک فرستنده قوی امواج رو برای شما ارسال میکند اما در ارتباط بین مودم و یک رایانه هر دو دستگاه در حال ارسال و دریافت اطلاعات هستند پس اگه شما از سمت مودم یک انتن قوی نصب میکنید باید در سمت رایانه هم چنین انتنی داشته باشید والا امکان برقراری ارتباط برای شما فراهم نمیشود در مورد انتن هایی که معرفی کردید هم در مشخصات اونها قید شده مناسب برای ارتباط point to point . امیدوارم توضیح براتون کامل باشه

مرسی بابت پاسخ تون
یعنی اگه من یکی از دو آنتن هایی که بالا معرفی کردم رو تهیه کنم مثلا با گوشیم تا شعاع چند متر میتونم با وای فای مودم خونه وصل شم ؟(چند متر آنتن دهی دارم ؟؟))

star254
24-05-2014, 20:33
مرسی بابت پاسخ تون
یعنی اگه من یکی از دو آنتن هایی که بالا معرفی کردم رو تهیه کنم مثلا با گوشیم تا شعاع چند متر میتونم با وای فای مودم خونه وصل شم ؟(چند متر آنتن دهی دارم ؟؟))

حتی اگه دو آنتن رو تهیه کنید نمیشه سیم آنتن رو مستقیم به گوشی وصل کرد پس در نقطه مقصد باید یک روتر یا مودم وایرلس قرار بدین و سیم آنتن رو به اون وصل کنید و در محدوده عمل روتر و با توجه به قدرت وای فای گوشی خودتون میتونید با نقطه مبدا ارتباط داشته باشید .اگه در این دو نقطه مستمر حضور دارین چنین هزینه هایی قابل توجیه هست والا راه های ارزون تری مثل استفاده از اینترنت رایتل کم هزینه تره.

hamed473
25-05-2014, 13:54
حتی اگه دو آنتن رو تهیه کنید نمیشه سیم آنتن رو مستقیم به گوشی وصل کرد پس در نقطه مقصد باید یک روتر یا مودم وایرلس قرار بدین و سیم آنتن رو به اون وصل کنید و در محدوده عمل روتر و با توجه به قدرت وای فای گوشی خودتون میتونید با نقطه مبدا ارتباط داشته باشید .اگه در این دو نقطه مستمر حضور دارین چنین هزینه هایی قابل توجیه هست والا راه های ارزون تری مثل استفاده از اینترنت رایتل کم هزینه تره.

مرس کاملا توجیه شدم ،
من منظورم این بود که چکار کنم که برد وای فای مودمم بیشتر شه بین 300 تا 700 متر چون همش میخوام با گوشیم آنلاین باشم و خیلی کم خونه هستم !!
در رابطه با رایتل هم بگم ک جایی زندگی میکنم که متاسفانه رایتل نداریم

leo.unique
25-05-2014, 14:04
پس اگه شما از سمت مودم یک انتن قوی نصب میکنید باید در سمت رایانه هم چنین انتنی داشته باشید والا امکان برقراری ارتباط برای شما فراهم نمیشود با این قسمت مخالفم ! اگر wisp از رادیوهای پرقدرت استفاده کنه دیگه نیازی نیست کلاینتها زیادی هزینه کنن واسه دستگاههای توان بالا

star254
25-05-2014, 19:14
با این قسمت مخالفم ! اگر wisp از رادیوهای پرقدرت استفاده کنه دیگه نیازی نیست کلاینتها زیادی هزینه کنن واسه دستگاههای توان بالا
سلام اگه درست متوجه شده باشم منظور تون اینترنت بی سیم هست که شرکتهای مختلف به صورت وای فای ارائه میدن . خوب این بستگس به این داره که محل مورد نظر تحت پوشش اون شرکت خاص هست یا نه هر چقدر هم که از آنتن شرکت فاصله بیشتری داشته باشیم با کاهش سرعت یا قطعی متناوب ارتباط روبرو خواهیم شد . اینجایی که من زندگی میکنم استقبال چندانی از این گونه خدمات نشده . اگه چیزی غیر از ای مد نظر شماست بیشتر توضیح بدین تا من هم بیشتر بدونم.

star254
25-05-2014, 19:30
مرس کاملا توجیه شدم ،
من منظورم این بود که چکار کنم که برد وای فای مودمم بیشتر شه بین 300 تا 700 متر چون همش میخوام با گوشیم آنلاین باشم و خیلی کم خونه هستم !!
در رابطه با رایتل هم بگم ک جایی زندگی میکنم که متاسفانه رایتل نداریم

ببین میشه یک آنتن هوایی مخصوص مودم رو نصب کنی اما چطوری فرستنده گوشی رو تقویت میکنی . تا از سوی کارت وایرلس گوشی درخواستی برای کانکت شدن به مودم ارسال نشه مودم اجازه اتصال رو نمیده چون در واقع چیزی رو ندیده که به اون امکان برقراری رو بده. البته ممکنه آین آنتنها گیرنده قوی تری هم باشن من هنوز امتحان نکردم و لی ریکش بالاست هزینه کنی و جواب نگیری اما ارتباط نقطه به نقطه رو بارها نصب و کار کردم بدون هیچ مشکلی.

leo.unique
25-05-2014, 19:49
سلام اگه درست متوجه شده باشم منظور تون اینترنت بی سیم هست که شرکتهای مختلف به صورت وای فای ارائه میدن . خوب این بستگس به این داره که محل مورد نظر تحت پوشش اون شرکت خاص هست یا نه هر چقدر هم که از آنتن شرکت فاصله بیشتری داشته باشیم با کاهش سرعت یا قطعی متناوب ارتباط روبرو خواهیم شد . اینجایی که من زندگی میکنم استقبال چندانی از این گونه خدمات نشده . اگه چیزی غیر از ای مد نظر شماست بیشتر توضیح بدین تا من هم بیشتر بدونم.
منظورم اینه که ایشون میتونن (بجای هزینه کردن برای خرید آنتن با گین بالا) از یک رادیوی پر قدرت با آنتن امنی (مثلا 1000 میلی وات:n19:) در ارتفاع بالا بعنوان اکسس پوینت استفاده کنن و نیازی نیست طرف کلاینت یا گیرنده هم به همون اندازه پر توان باشه :n01: هرچند قیمت چنین رادیوهایی نسبتا بالاست:n14:

hamed473
27-05-2014, 20:24
منظورم اینه که ایشون میتونن (بجای هزینه کردن برای خرید آنتن با گین بالا) از یک رادیوی پر قدرت با آنتن امنی (مثلا 1000 میلی وات:n19:) در ارتفاع بالا بعنوان اکسس پوینت استفاده کنن و نیازی نیست طرف کلاینت یا گیرنده هم به همون اندازه پر توان باشه :n01: هرچند قیمت چنین رادیوهایی نسبتا بالاست:n14:

از شما هم تشکر میکنم من بحث رو نمیخوام تخصصی کنم !!!
من و داداشام خونمون نزدیک هم هستش تقریبا تو شعاع ی 500 متری خونه من وسطه خوب من به چی نیاز دارم که بتونم برد وای فای مودم رو زیاد کنم که اگه رفتم خونه داداشم بازم وای فای آنتن بده همین !!!:n13:

star254
27-05-2014, 21:30
من و داداشام خونمون نزدیک هم هستش تقریبا تو شعاع ی 500 متری خونه من وسطه خوب من به چی نیاز دارم که بتونم برد وای فای مودم رو زیاد کنم که اگه رفتم خونه داداشم بازم وای فای آنتن بده همین !!!:n13:

خوب از اول میگفتی اگه فقط برای اینترنت این کار رو لازم داری ارزون ترین کار اینه که یه مودم وای فای بگیری و تو خونه برادرت نصب کنی و برای اونجا هم اینترنت بگیری . هر روش دیگه ای غیر از این حداقل 400 یا 500 هزار تومن برات خرج برمیداره این هزینه زمانی لازمه که فقط بحث اینترنت نیست و دیتا های مختلفی باید بین دو نقطه رد و بدل بشه . البته وایمکس با مودمهای جدیدش که تو جیب جا میشه مشکل شما رو در سطح کشور ( هر جا که تحت پوشش وایمکس هست) حل میکنه که هزینه مودم و شارژ ماهانه اون از اینترنت معمولی بیشتر هست . هر گزینه ای که انتخاب کنید بار مالی خودش رو داره شما بین این روشها یکی رو باید انتخاب کنی.

leo.unique
27-05-2014, 21:53
انتظار زیادی داری از مودم indoor :n02:

hamed473
28-05-2014, 15:00
انتظار زیادی داری از مودم indoor :n02:

نه بابا میدونم که برد این مودمهای in door محدوده به خاطر این بود که تو پست اول اون آنتنها رو اسم بردم که هرکدومشون 200 آب میخوره یعنی شما میگین که اون آنتهایی که بیرون نصب میشن برد وای فای مودم منو بیشتر نمیکنن ؟ و فقط برای ارتباط نقطه به نقطه هستند؟

leo.unique
28-05-2014, 15:35
نه بابا میدونم که برد این مودمهای in door محدوده به خاطر این بود که تو پست اول اون آنتنها رو اسم بردم که هرکدومشون 200 آب میخوره یعنی شما میگین که اون آنتهایی که بیرون نصب میشن برد وای فای مودم منو بیشتر نمیکنن ؟ و فقط برای ارتباط نقطه به نقطه هستند؟
معلومه بیشتر میکنه اما اصلا محسوس نیست به نسبت هزینه ای که میکنی چون توان خروجی وایرلس این مودمها خیلی پایینه ! موانع و نویز محیط رو هم در نظر بگیر !!

hamed473
28-05-2014, 16:10
مرسی دوستا به تمید روزی که مام رایتل داشته باشم :n14: