PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم ذره ای در 3dmax

vaheeed
21-05-2014, 10:09
سلام
میخوام یک پمپ آب رو شبیه سازی کنم ، باید از سیستم ذره ای استفاده کنم دیگه درسته؟
من از super spray استفاده کردم مشکلم اینکه آب وقتی از لوله خارج میشه در واقعیت به هم پیوسته هست ،ولی در شبیه سازی با تنظیماتی که من انجام دادم خیلی به هم پیوسته دیده نمیشه یعنی قعطی داره ، مشخص هست که انگار تولید ذرات بصورت تصادفی صورت میگیره ، میشه راهنمایی کنید باید چیکار کرد که پیوسته و منظم بشه؟ اگر از اول هم اشتباه رفتم بگید کلا باید از چه چیزی استفاده کرد
ممنون

Lord-Voldemort
21-05-2014, 10:21
سلام وحید جان من راه حل مشکلتون رو نمی دونم .
ولی بهتون پیشنهاد می کنم برای ساخت و شبیه سازی آب از پلاگین glue3d استفاده کنید . :11:

SSS_HHH_OOO
21-05-2014, 22:55
برای شبیه سازی آب نرم افزار و پلاگین زیاده
معروف ترین و کامل ترینش که خودش یه پکیج جداس و خیلی قدرتمنده real flow هست که تو جلوه های ویژه اکثر فیلما ازش استفاده میشه
با خود سیستم ذره ای مکس نمیتونی به خوبی آب شبیه سازی کنی

vaheeed
22-05-2014, 12:00
ممنون از دوستان ، وقتی رفتم دنبال glue3d دیدم گفته شده RealFlow بهتره ، دنبال اون رفتم فقط یه آموزش خارجی هست که دوبله شده ، امروز سفارش دادم به امید خدا 3و4 روز دیگه میرسه ببینم چطوره ، با RealFlow حتما میشه نورپردازی هم کرد دیگه درسته؟؟
من باید شبیه این عکس کارا رو آماده کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

syno
23-05-2014, 21:11
ممنون از دوستان ، وقتی رفتم دنبال glue3d دیدم گفته شده RealFlow بهتره ، دنبال اون رفتم فقط یه آموزش خارجی هست که دوبله شده ، امروز سفارش دادم به امید خدا 3و4 روز دیگه میرسه ببینم چطوره ، با RealFlow حتما میشه نورپردازی هم کرد دیگه درسته؟؟
من باید شبیه این عکس کارا رو آماده کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یه پیشنهادی می کنم که زیاد پیچیدش نکنی . فایل مکستو تا جایی که پیش رفتی شیر کن بدونیم پارامترها رو چطور تنظیم کردی ما هم تا جایی که از دستمون بربیاد و وقت اجازه بده بهت کمک می کنیم کامل بشه...یاد گیریه ریل فلو هم کار یکی دو روز نیست

SSS_HHH_OOO
23-05-2014, 22:51
ریل فلو یکم پیچیدگی داره ولی برای آبنما خیلی کار سختی نیست
ولی تو خود ریل فلو قرار نیست رندر بگیری
سیستم ذره ای که ریل فلو داره رو بعد از شبیه سازی وارد تری دی مکس میکنی و ادامه کار تو تری دی مکس انجام میشه
اما دقت کن که رم بالا و سی پی یو قوی باید داشته باشی چون اگه کارت بخوای طبیعی بشه باید تعداد زیادی ذره استفاده کنی

vaheeed
24-05-2014, 07:09
من فکر میکردم ریل فلو یه نرم افزار کاملا مستقل هست !! همه کار داخل خودش انجام میشه ، میشه بگید چجوریه کلیات قضیه؟ یعنی اول باید یه طراحی داخل مکس انجام داد و بعد برد داخل ریل فلو و بعد دوباره داخل مکس رندر گرفت ؟
یکی از مشکلات زیاد من اینکه رندر گرفتنم زیاد طول میکشه و بعضی مواقع هم هنگ میکنه حالا یه فایل ساده که بخشی از یه پروژه هست رو قرار میدم تا راهنمایی بفرمایید

یه فایل که هیچ متریالی بهش ندادم ، همین فایل رو هم در فریم 40 باید رندر بگیرم با اینکه متریال نداره بازم جواب نمیده سیستمم !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vaheeed
26-05-2014, 07:39
پیداش کردم باید از چی استفاده بشه ، از پلاگینی به نام f-tools که مخصوص کار آبنما هست ، دوستان لطفا این تایپیک من رو هم ببینید برای پیدا کردن همین پلاگین زدم

Lord-Voldemort
26-05-2014, 18:26
پیداش کردم باید از چی استفاده بشه ، از پلاگینی به نام f-tools که مخصوص کار آبنما هست ، دوستان لطفا این تایپیک من رو هم ببینید برای پیدا کردن همین پلاگین زدم

من که گشتم لینک دانلود پیدا نکردم ، البته این هم هست که این اسکریپت رو از کجا فهمیدین خوبه ؟؟
اگه فقط همین کاره می تونی از حالت رایگانش استفاده کنید برای چند روز و کارتون رو انجام بدین .

vaheeed
28-05-2014, 07:38
نه واسه این کار تنها نیست ، عکس هایی که دیده بودم داخل اینترنت بود واسه آبنما ، اینجور که فهمیدم همه با همین پلاگین طراحی شدن ، با نسخه رایگانشم کار کردم و نمونه هاش دیدم دقیقا همون چیزی هست که من میخوام

علی1111111111
29-08-2014, 11:21
بچه ها من یه مشکلی تو نصب برنامه realflow دارم.هنگام نصب این ارور زیز رو میده.:n03:

GOLDFINCH
29-08-2014, 14:06
ظاهراً برنامه، با پردازشگر شما مشکل داره.

می تونم مشخصات سیستمتون رو بپرسم؟