PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تخلیه اضطراب؟

روانپریش
17-05-2014, 23:29
سلام به همه دوستان و اساتید
میخواستم روشهای تخلیه از اظطراب رو بدونم چه روشهای دارویی چه روشهای فیزیکی و روانی
ممنون میشم از همتون تجربه هاتون رو در اختیارم قرار بدین:n12:

laxer
19-05-2014, 19:55
بهترین راه استراحت هست , چند دقیقه استراحت کنید.
ویتامین های B6 و B12 هم تاثیر گذار هستند.

رضاس1000
19-05-2014, 20:44
فکر نکردن به چیزی که اضطراب میاره.

Atghia
19-05-2014, 21:19
تنفس منظم : 3شماره دم ، 3شماره حبس نفس، 3شماره بازدم این حرکت رو برای چند دقیقه تکرار کنید.

دم کرده (اسطوقدوس+سنبل الطیب+گل سرخ+عناب)
بجای چای که میگن خودش عامل تشدید اضطراب هست از این دم کرده با یک قاشق عسل استفاده کنید

روانپریش
19-05-2014, 21:48
متاسفانه اظطراب من از افکارم منشا میگیره که هر کاری میکنم بهشون فکر نکنم ناخودآگاه برام تکرار میشن

DrH.motasami
19-05-2014, 21:54
متاسفانه اظطراب من از افکارم منشا میگیره که هر کاری میکنم بهشون فکر نکنم ناخودآگاه برام تکرار میشن

دوست گرامی،زمانی که خودتان نمیتوانید به خودتان کمک کنید بهتره دست از تلاش بی فرجام بکشین و به افراد مناسب مراجعه کنید%
لطفا خود درمان ، گیاه درمانی و ..... رو بکلی فراموش کنید%

روانپریش
19-05-2014, 22:07
دوست گرامی،زمانی که خودتان نمیتوانید به خودتان کمک کنید بهتره دست از تلاش بی فرجام بکشین و به افراد مناسب مراجعه کنید%

اتفاقا خیلی خوب میتونم به خودم کمک کنم العان حدود 70درصد راه درمان رو رفتم :n05:

DrH.motasami
19-05-2014, 22:26
اتفاقا خیلی خوب میتونم به خودم کمک کنم العان حدود 70درصد راه درمان رو رفتم :n05:

:n13:موافق نیستنم%

DrH.motasami
19-05-2014, 22:28
فکر نکردن به چیزی که اضطراب میاره.

اضطراب یعنی فکر کردن به چیزی که فکرش باعث نگرانی و آزار میشه،اگه شخص بتونه بهش فکر نکنه که اضطراب نیست.البته میشه با انجام امور دیگری فکر رو منحرف کرد.خصوص کارهای آرامش بخش.

DrH.motasami
19-05-2014, 22:30
بهترین راه استراحت هست , چند دقیقه استراحت کنید.
ویتامین های B6 و B12 هم تاثیر گذار هستند.

زمانی که فردی ماده ای رو به اندازه کافی دریافت کرده باشه دیگه مقدار بیشتر اثر مثبت نداره.هرچند کمبود برخی مواد میتونه باعث اختلالات و مشکلاتی بشه اما اینطور نیست که با مصرف ویتامین ها فرد بهبود پیدا کنه.
ا

laxer
19-05-2014, 22:33
اتفاقا خیلی خوب میتونم به خودم کمک کنم العان حدود 70درصد راه درمان رو رفتم
70% شامل افکار مظطرب کننده نمیشه؟

" بدن مثل یک ماشین هست و دارو هم مثل آچار و وسایل تعمیر! وقتی تخصصی در تعمیر ماشین نداشته باشید فقط با اون وسایل وضعیت ماشین رو بد تر میکنید بدن هم همینطوره شما دارو رو در دسترسی دارید ولی وقتی تخصص لازم در جهت بهبود و تشخیص بیماری رو ندارید هر روز بد تر از دیروز میشید"

مشکلی که شما دارید شاید با یک دوره روان درمانی رفع بشه و نیازی به دارو نداشته باشه!
در خانه نشستن و جستجو دارو و خود درمانی وضعیت رو بد تر خواهد کرد.

laxer
19-05-2014, 22:39
زمانی که فردی ماده ای رو به اندازه کافی دریافت کرده باشه دیگه مقدار بیشتر اثر مثبت نداره.هرچند کمبود برخی مواد میتونه باعث اختلالات و مشکلاتی بشه اما اینطور نیست که با مصرف ویتامین ها فرد بهبود پیدا کنه.
ا

بیشتر تاکیدم بر کمبود این ویتامین ها بود.

-
-

ترشح نورآدرنالین ( نوراپینفرین) هم یکی از عوامل اصلی تنش و افزایش اظطراب.

رضاس1000
23-05-2014, 13:06
اضطراب یعنی فکر کردن به چیزی که فکرش باعث نگرانی و آزار میشه،اگه شخص بتونه بهش فکر نکنه که اضطراب نیست.البته میشه با انجام امور دیگری فکر رو منحرف کرد.خصوص کارهای آرامش بخش.
با توجه به اینکه به نظر می رسد شما یک پزشک هستید.من قصد جسارت در دانش تان را در محضر شما ندارم.اضطراب کم و بیش در تمام انسان ها هست.در بعضی ها زیاد و در بعضی ها کم.اضطراب می تونه علت های مختلفی رو داشته باشه.اول اینکه همان طور که بارها تاکید کردم باید کاربر حتما به صورت حضوری نزد یک متخصص بره(البته مجازی هم میشه)ولی حضوری خیلی بهتره.اینکه میگم شخص به موارد استرس زا واضطراب اور فکر نکنه به این دلیله که به مرور با انجام این روش سیستم فکری فرد به شرایط به ظاهر اضطراب اور در دید سابقش عادت پیدا می کنه و یک چیز عادی براش میشه.بنا به تشخیص پزشک مصرف دارو هم خیلی می تونه کمک بکنه اما داروی اصلی تلاش خود فرد است.مثلا یک نفر برای اولین بار می خواد در جمعی سخنرانی و کنفرانسی رو ارائه بده به طور معمول این استرس همراه فرد وجود داره.اما با تکرار سخنرانی ها و رفتن به سمت محیط های به ظاهر اضطراب اور و البته بدون فکر کردن به افکار امیخته از ترس و اضطراب این اضطراب ها از بین میره.البته باز میگم اضطراب انواع گوناگونی داره و به خاطر همین هست که میگم باید فرد نزد یک متخصص بره و متخصص با توجه به نوع اضطراب بتونه راهکار عملی ارائه بده و با حرف هاش بتونه موجب تسکین بیمار بشه.
یک جایی شما به کاربری گفتید:

و کاربر گفت من حدود فلان درصد از راه درمان رو رفتم.
و شما گفتید:

:n13:موافق نیستنم%
ببینید.من خدای نکرده قصد جسارت ندارم.اما نباید فرد بیمار(از نگاه روانشناسی) رو فقط و فقط به دکتر و دارو متکی کرد.بلکه داروی اصلی تلاش فرد(با روش صحیحی که پزشک میگه)است و اگر تا الان هم تلاش بی فرجامی داشته نباید فرد از تلاش کردن نامید بشه.

باز هم میگم من خدای ناکرده قصد جسارت به هیچ فردی رو ندارم.اما در یک پستی کاربری گفت:

در جواب باید بگم که اول همین اومدنت به پای کامپیوتر و مطرح کردن سوالات اینچنینی به طور مداوم در دنیای مجازی و بی روح و دریافت راه درمان چیزی از افکار مضطرب تو(امیدوارم برداشت بد نداشته باشی) کم نمی کنه.بلکه یه جورایی هم تکرار افکار و مسائل اضطراب اور است.اینکه دقیقا از چه موضوعی و به شکلی مضطرب هستی نامشخص هست وبهتره به صورت حضوری نزد یک پزشک بری.اما به عنوان اولین قدم از همین الان حتی دیگه سعی کن برای مدتی علاقه ای به دیدن چنین تاپیکی نکنی و به چیزهای دیگه فکر کنی و زمانت رو مفید پر کنی و حتما پیش یک پزشک برو چون تاثیر خودش رو داره.اگر در عین رفتن پیش یک پزشک و درمان های پزشک بتونی روزانه تلاش کنی و افکارت رو به فکر کردن مسائل اضطراب اور کم و کمتر کنی افکارت ناخوداگاه دیگه به سمت مسائل اضطراب اور نمیره.یه چیزی هم بگم و اون اینه که چتربازانی بودند که از ارتفاع می ترسیدند اما با این ترس مقابله کردند و برای خودشون چتربازی شدند.البته منشا اضطراب شما برای ما نامشخص است و بهتر است به صورت حضوری پیش پزشک برید.در پایان امیدوارم دوستان از مطالب من برداشت بدی نداشته باشند.اما ممکن است پست من حذف بشه و ممکن هم است نشه.ولی تنها هدف من دادن ادرس درست به کاربر بود و قصد مداخله نداشتم.:n16:

روانپریش
23-05-2014, 20:41
من چیزای که خودم تجربه کردم و جواب داد
گرفتن دوش آب خنک
پیاده روی سریع
خوردن یه لیوان آب خنک+یه قاشق آبلیمو
تا حدی تونست اظطرابم رو کاهش بده

رضاس1000
23-05-2014, 21:52
من چیزای که خودم تجربه کردم و جواب داد
گرفتن دوش آب خنک
پیاده روی سریع
خوردن یه لیوان آب خنک+یه قاشق آبلیمو
تا حدی تونست اظطرابم رو کاهش بده
خدا رو شکر.روشی بی ضرر و پر اثر برای شما.ممکن است شخص دیگری هم این روش رو بخونه اما به این معنی نیست که دقیقا همون اثری رو که در شما گذاشته برای اون شخص هم بذاره.همون طور که گفتم اضطراب ها گوناگون است.یعنی این که هر شخصی نسبت به یک سری مسائل و موقعیت های خاصی اضطراب داره.

DrH.motasami
23-05-2014, 22:46
با توجه به اینکه به نظر می رسد شما یک پزشک هستید.من قصد جسارت در دانش تان را در محضر شما ندارم.اضطراب کم و بیش در تمام انسان ها هست.در بعضی ها زیاد و در بعضی ها کم.اضطراب می تونه علت های مختلفی رو داشته باشه.اول اینکه همان طور که بارها تاکید کردم باید کاربر حتما به صورت حضوری نزد یک متخصص بره(البته مجازی هم میشه)ولی حضوری خیلی بهتره.اینکه میگم شخص به موارد استرس زا واضطراب اور فکر نکنه به این دلیله که به مرور با انجام این روش سیستم فکری فرد به شرایط به ظاهر اضطراب اور در دید سابقش عادت پیدا می کنه و یک چیز عادی براش میشه.بنا به تشخیص پزشک مصرف دارو هم خیلی می تونه کمک بکنه اما داروی اصلی تلاش خود فرد است.مثلا یک نفر برای اولین بار می خواد در جمعی سخنرانی و کنفرانسی رو ارائه بده به طور معمول این استرس همراه فرد وجود داره.اما با تکرار سخنرانی ها و رفتن به سمت محیط های به ظاهر اضطراب اور و البته بدون فکر کردن به افکار امیخته از ترس و اضطراب این اضطراب ها از بین میره.البته باز میگم اضطراب انواع گوناگونی داره و به خاطر همین هست که میگم باید فرد نزد یک متخصص بره و متخصص با توجه به نوع اضطراب بتونه راهکار عملی ارائه بده و با حرف هاش بتونه موجب تسکین بیمار بشه.
یک جایی شما به کاربری گفتید:

و کاربر گفت من حدود فلان درصد از راه درمان رو رفتم.
و شما گفتید:

ببینید.من خدای نکرده قصد جسارت ندارم.اما نباید فرد بیمار(از نگاه روانشناسی) رو فقط و فقط به دکتر و دارو متکی کرد.بلکه داروی اصلی تلاش فرد(با روش صحیحی که پزشک میگه)است و اگر تا الان هم تلاش بی فرجامی داشته نباید فرد از تلاش کردن نامید بشه.

باز هم میگم من خدای ناکرده قصد جسارت به هیچ فردی رو ندارم.اما در یک پستی کاربری گفت:

در جواب باید بگم که اول همین اومدنت به پای کامپیوتر و مطرح کردن سوالات اینچنینی به طور مداوم در دنیای مجازی و بی روح و دریافت راه درمان چیزی از افکار مضطرب تو(امیدوارم برداشت بد نداشته باشی) کم نمی کنه.بلکه یه جورایی هم تکرار افکار و مسائل اضطراب اور است.اینکه دقیقا از چه موضوعی و به شکلی مضطرب هستی نامشخص هست وبهتره به صورت حضوری نزد یک پزشک بری.اما به عنوان اولین قدم از همین الان حتی دیگه سعی کن برای مدتی علاقه ای به دیدن چنین تاپیکی نکنی و به چیزهای دیگه فکر کنی و زمانت رو مفید پر کنی و حتما پیش یک پزشک برو چون تاثیر خودش رو داره.اگر در عین رفتن پیش یک پزشک و درمان های پزشک بتونی روزانه تلاش کنی و افکارت رو به فکر کردن مسائل اضطراب اور کم و کمتر کنی افکارت ناخوداگاه دیگه به سمت مسائل اضطراب اور نمیره.یه چیزی هم بگم و اون اینه که چتربازانی بودند که از ارتفاع می ترسیدند اما با این ترس مقابله کردند و برای خودشون چتربازی شدند.البته منشا اضطراب شما برای ما نامشخص است و بهتر است به صورت حضوری پیش پزشک برید.در پایان امیدوارم دوستان از مطالب من برداشت بدی نداشته باشند.اما ممکن است پست من حذف بشه و ممکن هم است نشه.ولی تنها هدف من دادن ادرس درست به کاربر بود و قصد مداخله نداشتم.:n16:

سلام
دوست گرامی زمانی که اضطراب متوسط تا شدید باشه فرد نمیتونه به تنهای و صرفا با اراده درمانش کنه،
در مورد اضظراب performance هم به جای اینکه فرد با تجربه حالش بهتره بشه با گفتار درمانی و مشاوره بدون تجربه های منفی میشه بهش کمک کرد.

Iloveu-ALL
25-05-2014, 21:24
استرس کلا بده
ولی اضطراب خوبی هم داره باعث میشه بیخیال نباشی و کلا قید همه چیز رو نزنی
قرص های ضداضطراب هم بعضی هاشون ادم رو بیخیال میکنن!!!#92 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این شربت واسه کاهش اضطراب شنیدم خوبه: 1-2 قاشق عسل + یک لیوان آب + مقداری آب لیمو

نقل قول از پست های خودم تو پروفایل یکی از دوستان

mohammad varaste
25-05-2014, 22:23
منم يه سوال دارم كه بي ربط به تاپيك نيست
راستش يه كسى هست كه من خيلى باهاش روبه رو ميشم و هميشه تا ميبينمش نفسم بند ميادو اصلا نميتونم به جز سلام چيز ديگه بگم
راه كمك كننده اى وجود داره ؟
شايد اگه يك بار اين استرس نباشه و من راحت بتونم چند دقيقه صحبت كنم دفعه هاى بعد اين مشكل برطرف و عادى بشه واسم
از طرفى با قرصى مثل پروپرانول هم نميشه اين مشكل و برطرف كرد چون نظم خاصى نداره روزايى كه ايشون رو ميبينم.

banii
31-05-2014, 20:27
رفتارهای پرخطر :n09:
+
گل گاو زبان

SON OF GOD
31-05-2014, 21:01
برای رهایی از عامل استرس زا معمولاً دو راه وجود داره؟

یا باید باهاش مقابله کنیم و از بین ببریمش یا باید ازش فرار کرد!