PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از رم گرون تر چقدر محسوس هست؟

hes25
16-05-2014, 16:14
سلام خدمت دوستان

من همانطوری که قبلا اینجا مشاوره میکردم سیستم سوکت 775 خودم و ارتقا دادم به 1155 ...البته دسته دوم خریدم.(معاوضه کردم یعنی)

اما چون رم نخریده بودم یه دوگیگ (ازین ارزونا) از یکی قرض کردم تا پول که اومد دستم دو ماژوول نو بگیرم

الان نکته ای هست اینه که، این رمی که دارم توی پر و خالی کردن حین بازی ها خیلی کند هست! (شاید دو برابر اون رم ddR2 قبلیم کندتر هست!...همون بازی ها)
سوالم اینه که همه رم های DDR3 که زمان تاخیر اونها 10 یا 11 هست اینقدر کند هستن؟!
مثلا رم داریم 400 تومن بازم زمان تاخیرش 10 هست...یعنی من اگه برم اون رم ها رو بخرم بازم اینطوریه؟یعنی بازم کند هست؟

اگه اینطوریه پس من زیاد هزینه نکنم!؟
و اینکه یکی از معایبی که اون رمهای گرون دارن اینه که نوشته دیفالت روی 1333 هست؟یعنی باید اور کنیم؟

بودجم تا 450 تومن هست و مادربردم گمونم سرعت رمش تا باس 2200 و ساپورت میکنه (z68XP_UD5 f6)

حالا شما یه پیشنهاد برای رم نو بدین و یکی هم برای رم دست دوم(البته دیفالت روی سرعت خودش باشه نه 1333)

با تشکر

EhsanCPU
16-05-2014, 17:14
سلام ببینید شما در حال حاضر از رم 2 استفاده میکنین حداقل رم توصیه شده برای بازیهای روز 4 به بالاست
در رابطه با فرکانس دیفالت 1333 رم در صورتی که بعد از نصب ماژول رم در فرکانس واقعی کار نکرد باید در تنظیمات بایوس اون را به فرکانس واقعی برسونین
مادربورد شما از 32 گیگ رم DDR3 تا فرکانس 2133 ساپورت میکنه

hes25
16-05-2014, 17:43
خب آخه همین دو گیگ رم هم اصلا پر نمیشه که نیاز به 4 گیگ باشه!
مثلا بازی فارکرای 3 یا بایوشاک یا مثلا بازی ریسینگ 2013 که باهاش اجرا میکنم نسبتا روون هست و وقتی تسک منجر رو باز میکنم حداکثر 1700 تا رم بیشتر پر نمیشه!(دیگه چرا 4 گیگ بخرم؟)

حالا رم پرسرعت گرون کورسیر وینجنیس بخرم خوبه بنظرتون یا مثل همین ارزونا هم کفایت میکنه؟

من اصلا تجربه اون رم ها رو نداشتم ...و ندیدم حتی!

Ali*Reza
18-05-2014, 12:32
همونطور که گفته شد ظرفیت رم 2 گیگ برای سیستمهای امروزی پایین هست و بهتره که به 4 گیگ افزایش بدین و مشکلتون به احتمال زیاد حل خواهد شد.
برای کاربری گیم هم فرکانس 1600 کفایت میکنه.

_LOVE_CODER_
18-05-2014, 21:08
مشکل شما با حجم رمتون هست نه سرعتش

hes25
19-05-2014, 19:37
خب تشکر از دوستان
مثل اینکه حق با شما بود موقع بازی ویندوز حجم خودشو فک کنم میبرد توی هارد تا رم کمتر اشغال بشه برای همین احتمالا کند میشد درسته؟

الان من اگه 8 گیگ بخوام بخرم کدوم ماژول ها پیشنهاد میشه (یعنی اگه زیاد فرقی ندارن که هزینه کمترم بشه چه بهتر که من یه فن پردازنده هم بتونم بخرم)
-دو مازول کینگ استون بلو
-دو مازول جی اسکیل
-دو ماژول کورسر xms3
-دو ماژول کورسر وینجنیس

کارم حرفه ای نیست ولی بحز بازی ها سنگین نسل جدید با مایا هم کار میکنم و یا وارد کردن فایلهای نسبتا حجیم توی فوتوشاپ (برای تکسچر و اینا)