PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا این باگه یا مشکل از نسخه ویندوز منه؟

asstubirs
15-05-2014, 23:04
با سلام دوستان من ویندوز pro 8.1 دارم آپدیت شده
چرا هر برنامه ای که از start یا قسمت apps باز می کنم (منظورم فقط برنامه های دیفالت ویندوز و برنامه هایی که از استور دان کردم) بعد می خوام ببندم بسته میشه اما task manger رو که باز می کنم می بینم داره رم میکشه.
اما در مورد برنامه ایی که خودم روش ریختم مثل اپرا یا افیس 2007 و ادوب ریدر این صدق نمی کنه.و در task manager هم بسته میشه. (بطور مثال در عکس پاورپونت رو بعد بستن از task manager هم حذف میشه ورم نمی کشه)

استور مایکروسافت و help در حالی که بسته هست اما داره رم میگیره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برنامه های دیگر قشنگ (مثل پاورپوینت)بسته میشن اما برنامه های خود مایکروسافت نه.

soroosh_cz
15-05-2014, 23:13
معمولا برنامه هایی که تو حالت مترو هستن، وقتی ببندید، کامل تمام نمیشن، مثلا Windows Mail, Weather, News و ... ولی برنامه هایی که تو دسکتاپ اجرا میشن، کامل تموم میشن. اگر هنوز آپدیت اول ویندوز 8.1 رو دانلود نکردید و برای بستن برنامه های تحت مترو، موس رو بالای صفحه میبرید و برنامه رو پایین میکشید تا بسته بشه، فقط کافیه چند ثانیه برنامه رو پایین صفحه نگه دارین تا یه چرخش(پشت و رو میشه) انجام بده بعد ولش کنید. اونطور بعد از چند ثانیه برنامه کامل تموم میشه.
ولی اگر آپدیت نصب کردید و برنامه های مترو رو با دکمه ی X می بندید، باید از تسک منیجر End Task کنید.

asstubirs
15-05-2014, 23:26
ولی اگر آپدیت نصب کردید و برنامه های مترو رو با دکمه ی X می بندید، باید از تسک منیجر End Task کنید.

اینجوری که جالب نیست.

ممنون تمام آپدیت ها رو گرفتم و برنامه ها رو با X می بندم.

soroosh_cz
15-05-2014, 23:39
الان امتحان کردم، دیدم که اگر روی همون نوار عنوان کلیک کنید و برنامه رو پایین بکشید و چند ثانیه پایین نگه دارید هم برنامه مثل قبلا کامل بسته میشه.

asstubirs
15-05-2014, 23:45
الان امتحان کردم، دیدم که اگر روی همون نوار عنوان کلیک کنید و برنامه رو پایین بکشید و چند ثانیه پایین نگه دارید هم برنامه مثل قبلا کامل بسته میشه.

ممنون
ولی فکر کنم برای نسخه دسکتاپ بهتر بود با زدن X بطور کامل بسته میشد نه نصفه نیمه.

soroosh_cz
15-05-2014, 23:59
منظورم از مترو و دسکتاپ، حالت اجراشون هست.
شما هر برنامه ای که در دسکتاپ اجرا کنید، مثل همون حالت ویندوز های 7 و ... باشون برخورد میشه. ولی برنامه هایی که تجت مترو اجرا میشن(مثل منوی استارت، Weather و News و ...) که شاخصه ی اصلیشون پنهان شدن Task Bar و Full Screen شدنه، باید به این روش بسته بشن.
به نظر من که مایکروسافت این کار رو برای این کرده که موقع اجرای دوباره این نرم افزارها، زمان کمتری صرف لود بشه و پیش فرضش اینه که سخت افزار سیستم از رم و پردازنده ی مناسبی(نه خیلی قوی، نه خیلی ضعیف) برخوردار باشه.