PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد مکمل های بدن سازی !

mf.designing
10-05-2014, 17:53
سلام خدمت دوستان عزیز
سوالاتی در مورد مکمل های بدن سازی داشتم

- زیان ها و عوارضی که برای همه مکمل ها میگن آیا درسته ؟! یه توضیح ...
- مکمل هائی که حتی ورزشکاران تیم های ملی استفاده میکنن در چه حوزه ای هستن ؟!
- اگر میشه مصرف کرد ، برای درک نحوه صحیح مصرف باید به کجا یا چه کسی مراجعه کرد ؟!
- یه توضیحی هم در مورد این موارد میخوام : پروتئين - كراتين - آمينو اسيد - مولتي ويتامين - پارا هورمون - آمینو شاخه ای - پمپ - گلوتامین - bcaa - محرک رشد!

- و در آخر اینکه توصیه میشه برا کسی که میخواد هیکل درست و عضلانی داشته باشه یا خیر ؟! اگه نه ، بهترین راه چیه ؟!

DrH.motasami
10-05-2014, 22:48
سلام خدمت دوستان عزیز

- اگر میشه مصرف کرد ، برای درک نحوه صحیح مصرف باید به کجا یا چه کسی مراجعه کرد ؟!
- یه توضیحی هم در مورد این موارد میخوام : پروتئين - كراتين - آمينو اسيد - مولتي ويتامين - پارا هورمون - آمینو شاخه ای - پمپ - گلوتامین - bcaa - محرک رشد!

- و در آخر اینکه توصیه میشه برا کسی که میخواد هیکل درست و عضلانی داشته باشه یا خیر ؟! اگه نه ، بهترین راه چیه ؟!

دوست گرامی :
اگر واقعا به دنبال بدنی سالم و البته قوی و سرحال هستید:
تغذیه سالم بدور از هرگونه دارو و مکمل،اینطوری تعادل طبیعی بدنتان خفظ خواهد شد-البته طبعا با فعالیت بدنی بیشتر نیاز به تغذیه بهتری نیز دارید.
مکمل هایی که معجزه میکنن خیلی خطرناک اند.
بجای توصیه رفقا و افراد باشگاه با یک متخصص تغذیه صحبت کنید.

mf.designing
11-05-2014, 15:21
سلام خدمت دوستان عزیز

دوست گرامی :
اگر واقعا به دنبال بدنی سالم و البته قوی و سرحال هستید:
تغذیه سالم بدور از هرگونه دارو و مکمل،اینطوری تعادل طبیعی بدنتان خفظ خواهد شد-البته طبعا با فعالیت بدنی بیشتر نیاز به تغذیه بهتری نیز دارید.
مکمل هایی که معجزه میکنن خیلی خطرناک اند.
بجای توصیه رفقا و افراد باشگاه با یک متخصص تغذیه صحبت کنید.

ممنون بابت پاسخگوئی خوب و دلسوزانه :n16:
اما در موردموارد بالا. من دلم میخواد بدن خوب و خوش فرمی داشته باشم . 1 سال تمام باشگاه بدن سازی بودم و بدون مکمل بدنم کوچکترین تغییری نداشته ! عملا بدون مکمل داشتن بدن خوش فرم و سفت و سخت محاله ! البته من بیشتر مکمل پروتئین + کراتین + مولتی ویتامین مد نظرمه ! چاره کار چیه ؟!
و یه سوال دیگه پروتئین ها و کراتین ها دیقا از چی به دست میان و محتویاتشون چیا هستن ؟!

hfj
11-05-2014, 16:19
ممنون بابت پاسخگوئی خوب و دلسوزانه :n16:
اما در موردموارد بالا. من دلم میخواد بدن خوب و خوش فرمی داشته باشم . 1 سال تمام باشگاه بدن سازی بودم و بدون مکمل بدنم کوچکترین تغییری نداشته ! عملا بدون مکمل داشتن بدن خوش فرم و سفت و سخت محاله ! البته من بیشتر مکمل پروتئین + کراتین + مولتی ویتامین مد نظرمه ! چاره کار چیه ؟!
و یه سوال دیگه پروتئین ها و کراتین ها دیقا از چی به دست میان و محتویاتشون چیا هستن ؟!

سلام دوست عزیز.
من هم بدنسازی کار می‌کنم. در عرض 1 سال، 14 کیلو اومدم بالا. اما فقط با تغذیه‌ی طبیعی.
اگر شما 1 سال بدنسازی کار کردی و کوچکترین تغییری نداشته، دو تا دلیل می‌تونه داشته باشه:

1- یا شما تغذیه‌ات خوب بوده ولی تمرینات بدنسازی رو درست انجام ندادی.
2- یا تمرینات بدنسازی رو درست انجام دادی ولی تغذیه‌ات خوب نبوده.
(ضمناً بهتره آزمایش‌هایی نظیر تیروئید و انگل هم انجام بشه)

و اما راجع به مکمل:
دوست عزیز، بذار واقعیت رو بهت بگم. من قبل از اینکه بدنسازی کار کنم، با دکتر تغذیه مشورت کردم.
واقعیت اینه که 99% مکمل‌هایی که در بازار ایران وجود دارن، خاصیت خودشون رو از دست دادن.
به دلیل اینکه این مکمل‌ها رو سوار الاغ می‌کنن و از مرز کشور (ساعت‌ها زیر نور آفتاب) رد می‌کنن تا بالاخره وارد ایران می‌شه. (در این حین، گرما و نور آفتاب، 80% خاصیت مکمل رو از بین می‌بره)
این مکمل‌ها به هیچ وجه از طریق هواپیما و از طریق قانونی، وارد کشور نشده.

اما شما دو تا راه حل داری:
1- یا اینکه بعد از تمرینت حداقل 5 تا سفیده‌ی تخم مرغ بخوری و تغذیه‌ات رو هم زیاد کنی (چیزهایی مثل بستنی و سیب‌زمینی و ماکارونی هم می‌تونه مفید باشه)
2- و یا از مکمل‌های داروخانه‌ای ساخت ایران (تحت لیسانس کشورهای غربی) استفاده کنی. مثل Gain Up
(پیشنهاد من اینه که اگه می‌تونی حتماً برای سفیده‌ی تخم مرغ، هزینه کن. چون ارزشش رو داره / ضمن اینکه Gain Up هم از نظر دکترهای تغدیه، پودر خوبیه و تجویز می‌کنن)

و این نکته رو هم فراموش نکن:
بعضی از این قوطی‌های مکمل که می‌بینی انقدر طراحی قشنگ دارن، حتی داخل ایران درست می‌شن.
تمام دستگاه‌های ساخت قوطی (دقیقاً مشابه اصلی) داخل ایران موجوده (برای مثال کوچه مروی تهران). خود پودر هم که گفتن نداره تقلبیه.
از ما گفتن بود. مواظب خودش باش.

تغذیه‌ی طبیعی، بهترین راهه.
به خاطر اینکه ما تحریم هستیم و پودر اصلی خیلی کم پیدا می‌شه (مثلا کسی خودش رفته باشه خارج از اونجا چند تا قوطی خریده باشه و آورده باشه این طرف)
کنار Gain Up، می‌تونی از آمینو اسید نیترو Advay 2222 هم استفاده کنی. (مورد تایید دکتر تغذیه)
سراغ کراتین هم به هیچ وجه نرو اگر کبد خودت رو دوست داری.
سراغ چیزهایی مثل استروئید هم به هیچ وجه نرو اگر جون خودت رو دوست داری.
مولتی ویتامین خوبه. یک عدد هر روز با صبحانه.
برای تقویت مفاصل هم اگر می‌تونی هزینه کنی، گلوکوزامین Nature Made TripleFlex خیلی خوبه.

در کل اگر می‌بینی صاحب باشگاه، شما رو به خریدن مکمل تشویق می‌کنه، صرفاً به خاطر سود خودش این حرف رو می‌زنه و نه به خاطر سلامتی شما.
این تجربه‌ی خودم بود.
امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم. :n16:

S0R3N4
13-05-2014, 18:28
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من محصولات این شرکت رو توصیه میکنم به شرط مصرف صحیح.کارشناس هم داره و شما میتونید در مورد هر محصول به صورت جداگان سوال ببپرسید و نتیجه بگیرید

brad pitt
13-05-2014, 21:32
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من محصولات این شرکت رو توصیه میکنم به شرط مصرف صحیح.کارشناس هم داره و شما میتونید در مورد هر محصول به صورت جداگان سوال ببپرسید و نتیجه بگیرید

من ال آرژنین این شرکت و گرفتم . برای احیای انرژی خیلی خوبه

meher.irani
18-05-2014, 13:31
سلام دوست عزیز. به هیچ عنوان از مکملهای توصیه شده مربی های بدنسازی استفاده نکن. کبد و قلبتو بیمار میکنن. حتی کراتین که سالها میگفتن هیچ مشکلی نداره، الان معلوم شده که نه تنها باعث افزایش رشته های عضلانی محیطی میشه بلکه همین تاثیر رو بر عضلات قلب هم داره و بزرگی قلب ایجاد میکنه. خونریزی پانکراس، کبد و عقیمی از دیگر عوارض این مکملها هستن. تو رو خدا از اینها استفاده نکنید. مربی ها میخوان زودتر نتیجه بگیرن. شاید بد نباشه در مورد کسیکه برنامه بدنسازیتو مینویسه یه تجدید نظر بکنی. گاهی برنامه های یه مربی به آدم نمی افته. من خودم 3 تا مربی عوض کردم. بعد از 1 سال جواب نگرفتم. تا اینکه آخرین مربی که 3 ماهه باهاش کار میکنم یه دفعه تاثیر گذاشت. در ضمن میتونی از این رژیم مصرف مکمل استفادکنی: مولتی ویتامین( مثل WELLMAN یا Uramin) روزی یک عدد. ویتامین E 400 هفته ای دو تا، هفته ای دو تا Calsicare . ویتامین ای رو قبل از باشگاه بخور. اون مکملی هم که یکی از دوستان اشاره کردن به نام L-Arginine هم خوبه. اما به جوونیت رحم کن و دنبال پودر و آمپول نرو.

روانپریش
18-05-2014, 13:44
مکملهای بدنسازی اثرات منفی روی کبد و کلیه دارن دوست عزیز
مصرف نکنید