PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آفت دهان

M A S T 3 R
07-05-2014, 20:27
با سلام
بنده حدود 5-6 روز پیش متوجه شدم نزدیک نوک زبان،زیر زبون یه آفت زده و بسیار هم دردناکه طوری که موقع حرف زدن هم اذیت میکنه،تا اینکه فرداش در حال خوردن چیزی بودم لب پایینی(داخل دهان) رو اشتباها گاز گرفتم و اونم تا شب تبدیل به دو آفت کنار هم شد،با توجه به اینکه من زیاد دهنم آفت میزنه و معمولا تا یک هفته خوب میشه تصمیم گرفتم کار نکنم و تحمل کنم تا خودش طبق معمول همیشگی خوب بشه،ولی دو روز که گذشت،با توجه به اینکه نمیتونستم هیچ چیزی بخورم و به سختی حرف بزنم یه دهان شویه نانوسیل از داروخونه گرفتم و مصرف کردم کردم،فرداش که بلند شدم متوجه سوزش داخل دهان نزدیک لب بالایی شدم و دیدم یه آفت کوچولو دیگه اونجا زده،مصرف دهان شویه رو تا فرداش ادامه دادم و اون آفت لب بالایی بزرگتر شد و دردش بیشتر،در همین حین متوجه شدم دو آفت دیگه کنار هم با کمی فاصله نسبت به آفت بالای لب ایجاد شده و اون آفتی که نزدیک نوک و زیر زبون بود از بین رفته،چند ساعت نگشته دیدم نوک زبونم مخصوصا قسمت زیرینش به شدت میسوزه و بعد چند ساعت سه آفت کنار هم زیر زبون ایجاد شده!
ممکنه این تکثیر آفت ها بخاطر استفاده از دهانشویه بوده باشه؟
بنده همونطو که گفتم دهانم آفت زیاد میزنه(وقتی غذایی تند مصرف میکنم یا موقع استرس شدید) ولی نهایتا 2 تا ولی ایندفعه حدود 8 آفت در دهانم هستش!
نکته دیگه ای هم که از دیشب شروع شه درد دندون(یا لثه) هستش که موقعی که فشار میاد به دندون(سمت راست فک دندون آسیاب) دردی ایجاد میشه که البته زیاد اذیت کننده نیست ولی امروز این درد برای همه دندون های آسیاب هست!
خلاصه بنده تا حالا برای آفت به پزشک مراجعه نکردم،ولی با توجه به اینکه ایندفعه به صورت غیر عادی دهانم آفت زده میخواستم فردا برم،میخواستم بدونم به کدوم متخصص باید مراجعه کنم؟
و نظر دوستان در مورد این مشکل چیه؟
با تشکر

EHSANRF
07-05-2014, 20:37
من ده سال پیش همین مشکل رو داشتم.
به متخصص دندانپزشک و گوش و حلق و بینی مراجعه کردم.
گفتن درمان نداره. خودش خوب میشه ( بین 18 تا 23 سالگی شایع هست ) و بعدش مال من خوب شد.
شما گوجه، بادمجون، فلفل، پیاز و ... اینا رو مصرف نکن ببین چی میشه.

raana
09-05-2014, 10:22
سلام دوست عزیز......

شما به جراح و متخصص لثه مراجعه کنید.......در صورت نیاز ایشون شما رو ارجاع میدن به متخصص پوست...در این صورت میشه ریشه ی اصلی این مشکل رو پیدا کرد.....

متخصص پوست هم در نهایت براتون دارو ویا پماد کورتونی تجویز میکنه...........ولی بیشتر مربوط به مشکلات اعصاب هست....