PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دیشب لپتاپم روشن بود و برق قطع شد

banii
06-05-2014, 20:11
دیشب که لپتاپم روشن بود (و ای کاش از باتری ـش در حال استفاده بودم ! ) اما از برق استفاده میکردم ... برقا قطع شد... :n15:

بعد الان که روشنش کردم قبل از اینکه ویندوز بالا بیاد یه پیغام داد .... که دفعه ی قبل به خوبی shut down نشده و الان میتونی برای اطمینان بیشتر از safe mode استفاده کنی !
علی رغم میل باطنی start window s normally رو انتخاب کردم
چون تا جاییکه میدونم safe mode همه ی فایل های درایو c رو دیلیت میکنه !!!

الان از کجا بدونم که در ماجرای دیشب مشگل سخت افزاری یا نرم افزاری ای برام پیش نیومده ؟

safe mode در این شرایط دقیقا" چیکار میکرد ؟

اینکه ویندوز نورمال لی را انتخاب کرده ام خوب بوده یا بد ؟

vissoto
06-05-2014, 21:45
سلام

ویندوز هر وقت بد shutdown بشه این رو نشون میده!
اگه با نرمال بوت با موفقیت انجام بشه هیچ مشکلی نیست.
safe mode هم چیزی را پاک نمی کنه.

البته فایلهایی که هنگام قطع برق باز بودند ممکن است با قطع برق پاک شوند!

banii
06-05-2014, 22:04
یعنی اگه ویندوز مشگلی میداشت الان بالا نیومده بود ؟

در کل بهتر بود safe mode میکردم نه ؟ :n27:

خب حالا چیکار کنم ؟

Master Root
07-05-2014, 15:31
نه دوست عزیز مشکلی نداره اون محیط safe mode واسه این میاد که اگر ویندوز آسیب دیده یا بالا نیومد بتونید از این محیط مشکل رو رفع کنید یا اطلاعات رو بردارید.
ولی وقتی با start windows normally بالا اومده یعنی ویندوز سالمه. نگران نباشید.

soroosh_cz
07-05-2014, 16:51
رفتن برق خیلی خطرناک نیست، فکر کنم تنها جایی که ممکنه آسیب ببینه، هارد هست یعنی پتانسیلش از همه بیشتره. با HDDTune سلامتی هارد رو بررسی کنید، اگر مشکلی نداشت، اتفاقی نیفتاده.
مشکل زمان اومدن برق هست که تمام پی سی های جدید پاور دارن و نوسانات رو کنترل میکنن، لپتاپ هم با همون شارژرش مصون میشه از نوسانات.:n16:

banii
07-05-2014, 21:54
رفتن برق خیلی خطرناک نیست، فکر کنم تنها جایی که ممکنه آسیب ببینه، هارد هست یعنی پتانسیلش از همه بیشتره. با HDDTune سلامتی هارد رو بررسی کنید، اگر مشکلی نداشت، اتفاقی نیفتاده.
مشکل زمان اومدن برق هست که تمام پی سی های جدید پاور دارن و نوسانات رو کنترل میکنن، لپتاپ هم با همون شارژرش مصون میشه از نوسانات.:n16:
در مورد HDDTune توضیح میدید ؟

dark_boy99
07-05-2014, 22:00
دوست عزیزم الان مشکلت چیه؟

dark_boy99
07-05-2014, 22:01
مگه ویندوزت نمیاد بالا؟

banii
07-05-2014, 22:16
دوست عزیزم الان مشکلت چیه؟

مگه ویندوزت نمیاد بالا؟
سلام

مشگل خاصی که ندارم ... گفتم شاید مشگلی وجود داره و من ازش بی خبر باشم !!

بله ویندوز بالا اومد همون بار اول ....

soroosh_cz
07-05-2014, 22:30
در مورد HDDTune توضیح میدید ؟

البته اینو بگم که اون پیغام اول ویندوز، هر وقت که سیستم طبق روال عادی خاموش نشه، ظاهر میشه. حالا بلو اسکرین باشه، دستی ریست یا خاموش کرده باشید، ویروس یا .... معمولا هم مشکلی ایجاد نمیکنه. Safe Mode برای وقتی هست که ویندوز نمیتونه بالا بیاد(مشکل درایور، ویروس و ...). تو حالت Safe Mode حداقل چیزهایی که برای ویندوز لازمه لود میشه و اکثر درایورها و سرویس ها غیرفعال میمونن. هر وقت هم خواستی میتونی واردش بشی.

اسم نرم افزار هم، HD Tune هست، من به اشتباه نوشتم HDDTune. شما از اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلودش کن. بعد از نصب، به سربرگ Health برو. اگر زیر صفحه مثل عکس زیر، OK نوشته بود با رنگ سبز، هیچ مشکلی نیست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dark_boy99
07-05-2014, 22:39
سلام

مشگل خاصی که ندارم ... گفتم شاید مشگلی وجود داره و من ازش بی خبر باشم !!

بله ویندوز بالا اومد همون بار اول ....
ن این پیامی که شما دادی فقط به خاطر نوساناتی هستش که ویندوز به خاطر shutdown غیرمنتظره به شما میده و برا اولین بار اشکال نداره اما سعی کن دیگه این اتفاق نیفته
خیالت راحت
با تشکر از استاد
soroosh_cz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

banii
07-05-2014, 23:57
ن این پیامی که شما دادی فقط به خاطر نوساناتی هستش که ویندوز به خاطر shutdown غیرمنتظره به شما میده و برا اولین بار اشکال نداره اما سعی کن دیگه این اتفاق نیفته
خیالت راحت
با تشکر از استاد
soroosh_cz ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من که خودم مث یه مادر که از فرزندش مراقبت میکنه مراقب لپتاپ نازنینم هستم :n01:
اما خب مشگل این چنینی که دست بنده نیست...
یه هو میبینی برق میره دیگه ...
البته یه راهش اینه که از باتری استفاده کنم .... که با توجه به استفاده ی طولانی مدت من نمیشه ... بعد تازه تایمی که باید بزاری شارژ بشه هم من ٍ وسواسی لپتاپو روشن نمیکنم ... و در نتیجه ممکنه نتونم...
یه راه دیگه هم داره اینکه کلا باتری رو دیگه از لپتاپ جدا نکنم و مدام در حال شارژ شدن و همینطور خالی شدن باشه .... و زمانی هم که برق قطع شد از باتریش استفاده کنه ... که اینجوری برای باتری خوب نیست... هر چند تو این 2 سال باتری هم دیگه مث روزای جوونیش نیست و منم زیاد تحویلش نگرفتم ....

dark_boy99
08-05-2014, 21:29
دوست عزیزم سعی کن برخلاف باور های غلط باطری رو اصلا در نیاری حتی اگه تو شارژ باشه
موفق باشی

banii
08-05-2014, 22:56
دوست عزیزم سعی کن برخلاف باور های غلط باطری رو اصلا در نیاری حتی اگه تو شارژ باشه
موفق باشی
باطری اصلا نباید درآورده بشه؟:n13:

mehrabooni
09-05-2014, 00:06
باطری اصلا نباید درآورده بشه؟:n13:

فقط برای لپ تاپ هایی که قابلیت قطع کردن جریان پس از فول شدن باتری رو دارن

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

banii
14-05-2014, 23:17
حالا ببینید امشب چه سوتی ای دادم ...

لپتاپ روشن بوده و باتری در حال استفاده... رفتم تا سر کوچه از عابر بانکم پول بردارم ... دیگه خاموشش نکردم همینجوری رفتم ... بعد بیرون که بودم پاک از لپتاپ فراموش کرده بودم و رفتم یک چرخی زدم یک ساعت دیگه اومدم ...

که دیدم باتری تموم شده و لپتاپ خاموشه ... :n01: