PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حفظ هزاران لغت مشکل زبان انگلیسی با روش طنز !!!!!

helma_galaxy
06-05-2014, 13:47
با عرض سلام و ادب

برای همه ی زبان اموزان پیش امده که چندین بار معنی لغات زبان انگلیسی را حفظ کرده ولی به دلیل فرار بودن و در محیط نبودن این کلمات را فراموش کنند در روش تصویرسازی ذهنی و کدبندی لغات ت ما در واقع سرنخ و رمزی برای لغات قرار میدهیم که با دیدن ان لغت یاد سرنخ و رمز می افتیم و به راحتی معنی لغت رو میتونیم حدس بزنیم روش کار به این صورت میباشد که شما یک لغت را که معنای ان را بلد نیستید انتخاب میکنید و با توجه به طرز تلفظ یا شکل ظاهری و انواع مختلف تشبیه سازی ان را به کلمه یا جملاتی که در ذهن دارید و به لغت مربوط میشود کدبندی وتصویر سازی میکنید.دوستان عزیز من با این روش تونستم 5 هزار لغت مشکل کنکورهای مختلف از جمله 504 لغت ضروری تافل،لغات را کدبندی و تصویرسازی کنم.
شاید سوال پیش بیاد که کدبندی به چه صورت است؟
بعنوان مثال :

کلمه shatter به معنی خردکردن، داغون کردن، شکستن هستش، حال چطوری با کد یادبکیریم؟
کد: رفتم نونوایی، تا رسیدم دیدم شاطر قاطی کرده زده همه چی رو خورد و داغون کرده!
شتر صدای کلمه انگلیسی هستش که با کد گذاری شاطر و داغون کردن به راحتی این کلمه در ذهنمون باقی میمونه.

دیگه نه لازم است وقت گرانبهای خودتان را صرف حفظ زیاد این کتاب ها بکنید و نه هزینه کلاس خصوصی بدهید.
برای تهیه جزوات میتوانید به سایت رسمی بنده مراجعه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چند مثال دیگه:

postpone
مترادف : delay / put off/ deffer
کد:پست ِ پونه به تعویق افتاد!!
معنی : تعویق/عقب افتادن/تاخیر کرد

surgery
مترادف : anatomy
کد: سر+جری
وقتی سرت جر میخوره چکارش میکنن و کجا عملش میکنن؟!
معنی : جراحی/اتاق عمل/عمل جراحی

سپاس از توجه شما

chapanah
07-05-2014, 09:22
با نهایت ادب و احترام باید بگم خیلی روش بیخودی هست :n02: :n16:

meher.irani
07-05-2014, 13:20
خب بد چیزی نیست :n13: اما یه ساعتی طول میکشه تا من یادم بیاد اون جمله طنزه چی بود :n02: و بعد از توی اون معنی کلمه یادم بیاد! ولی بازم مرسی. اینم طرحیه دیگه.

sardarekord
29-06-2014, 15:34
من کلا قبل از اینکه بدونم همچین چیزی ممکنه برای خودم بعضی وقتها این کار رو که بهش کدینگ میگن انجام میدادم.البته یه جورایی به صورت ناخود آگاه بود.مثلا یه کلمه رو که میخوندم ذهنم سریع با یه خودآگاهی قبلیم ارتباطش میداد و من بدون اینکه بخوام هر وقت اون کلمه رو میبینم بدون کمترین گذر زمانی با اون مطلب قبلی که تو ذهنم بوده ارتباط داده میشه,اینجا معنای واژه یادتون میاد هرچه هم تلاش کنید معناش یادتون نیاد!نمیشه حتما یادتون میاد.
البته این کار جناب اسکندری خیلی ارزشمنده اما چون هرکسی در ذهن خودش زندگی میکنه شما فقط با ارتباطاتی که در ذهنتون دارید میتونید کلمات رو مرتبط کنید که من با یادگیری تمام کلمات به این شکل مخالفم.سخت نگیرید هر کلمه ای که براتون یک مفهوم رو تداعی میکنه بهش چنگ بزنید و ولش نکنید اما سعی نکنید برای تمام این کلمات همچین کاری کنید.
به عنوان مثال من برای واژه matrimony (ازدواج) حتی بدون فکر کردن این به ذهنم اومد که این واژه به نظرم لری میاد :n02:
یه لر به دوستش میگه: تو پول داریبرا ازدواج,میتونی(متری) و میکنی(مونی) ولی مه بدبختم نتونم
باور کنید حتی یک بارم مرورش نکردم این واژه رو 4/5 ماه پیش خوندم.ممکنه این برای شما هیچ معنی نداشته باشه چون ذهن من با شما تفاوتهای زیادی داره از لحاظ خلقیات و روحیات.البته مثالهای زیاد دیگه ای هم دارم که به دلیل ورود به مسایل جنسی نمیشه گفت :n09:
پیشنهاد من اینه هر واژه ای که یه چیزیو براتون تداعی میکنه مخصوصا چیزهای جذاب مثل مسخره بودن,مسایل جنسی و ... رو به کار ببرید

M.Amorous
29-06-2014, 18:50
من زمانی که راهنمایی بودم حدود 10 سال پیش یک بار از این روش به صورت کاملا ابتکاری برای حفظ کردن لغات عربی استفاده کردم و به طرز باور نگردنی هنوزم بعضیاشو یادمه!

mahak20147
06-08-2014, 23:49
روش خیلی خوبیه :n01:

tosan622
07-08-2014, 00:02
با نهایت ادب و احترام باید بگم خیلی روش بیخودی هست :n02: :n16:

یادم میاد اولین بار آقای نصرت این روش رو توی تلویزیون معرفی کرده بودن. یکی از تکنیکهای حافظه هستش. تاثیرش هم واقعا زیاده. با ساخت یک جمله کمدی و یا عجیب و غریب با کلماتی که قصد به خاطر سپردنش رو دارین خیلی راحت میتونید کلمات رو حفظ کنید و با یادآوری مفهوم خنده دار و یا عجیب میتونید اون کلمات رو به یاد بیارید.

خودم سال سوم راهنمایی توی درس تاریخ خیلی مشکل داشتم. آخرش همین روش به دادم رسید :n02:

Dirannasab
01-08-2015, 18:29
این روش واقعا محشره ..

من آموزش تصویری اینو تو آپارت دیدم
این آموزش برای 504 واژه و 1100 واژه هست
به صورت اینترنتی

اما سایت اصلی این آموزش
چند رسانه آنلاین

Dirannasab
01-08-2015, 18:38
این آموزش 504 واژه

این هم سایتش
::chandresane.ir:::

sogand2000
06-10-2015, 09:46
کاملترین و شگفت انگیزترین آموزش رایگان 504 لغت ضروری که تا حالا درست شده.
همراه با تلفظ صوتی، فونتیک، فیلم آموزشی، تمرینها و مثال های زیاد، بازی، ترجمه فارسی، فلش کارت، بکگراندهای آموزشی و خیلی چیزای دیگه
همین الان خودتون ببینید