PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ریکاوری ویندوز 7 اورجینال وایو

zamhareer007
05-05-2014, 01:02
سلام.این نوشته یکی از دوستان هستش

نصب ویندوز 8 هیچ مشکلی بوجود نمیاره و بعدا میتونین به راحتی به ویندوز اصلیتون ریکاوری کنین.تجربه ویندوز 8 شیرینه اگر نخواستین میتونین دوباره به ویندوز 7 کوچ کنین.
چطور میشه این کارو کرد قبلا با زدن دکمه اسیست تو وایو میرفت تو ریکاوری و ویندوز و بعد درایورها رو نصب میکرد اما الان با زدن این دکمه ویندوز 8 استارت میشه ذر ضمن درایو ریکاوری سرجاشه من فقط درایو سی رو واسه ویندوز8 فرمت کردم ایا راهی هست که به ویندوز اورجینال برگردم؟
سپاس

Public Enemy
05-05-2014, 10:10

نصب ویندوز 8 هیچ مشکلی بوجود نمیاره و بعدا میتونین به راحتی به ویندوز اصلیتون ریکاوری کنین.تجربه ویندوز 8 شیرینه اگر نخواستین میتونین دوباره به ویندوز 7 کوچ کنین.
چطور میشه این کارو کرد قبلا با زدن دکمه اسیست تو وایو میرفت تو ریکاوری و ویندوز و بعد درایورها رو نصب میکرد اما الان با زدن این دکمه ویندوز 8 استارت میشه ذر ضمن درایو ریکاوری سرجاشه من فقط درایو سی رو واسه ویندوز8 فرمت کردم ایا راهی هست که به ویندوز اورجینال برگردم؟
سپاس

با سلام. بله نصب ویندوز 8 برای لپ تاپ مشکلی به وجود نمیاره ، ولی به راحتی نمی تونین به ویندوز اورجینال ریکاوری کنین !!!!!

توضیحات قبلا داده شده . در صورتی که ویندوز اورجینال داشته باشین و سعی کنین به صورت دستی ویندوز دیگری ( هر نوع ) رو نصب کنین ، تنظیمات بوت به هم می خوره . ( به طور پیش فرض در بایوس اینگونه برنامه ریزی شده که با زدن دکمه Assist شما به منوی ریکاوری برین . اما با نصب مجدد ویندوز به صورت دستی و به غیر از روش ریکاوری ، این تنظیمات پاک می شوند ! )

دو راه کلی برای همه ی لپ تاپ ها زمانی که ریکاوری از کار افتاده وجود داره :

1 - از دی وی دی ریکاوری استفاده کنین . در اکثر موارد استفاده از دی وی دی ریکاوری منجر به حذف کامل اطلاعات می شود

2 - در صورتی که درایو ریکاوری هنوز موجوده ، می شه با فایل های ایمیج موجود در درایو ریکاوری ( فایل و یا فایلهای Wim ) و نرم افزار Imagex و یا Dism حداقل ویندوز اورجینال رو برگردوند ! ( به علت طولانی بودن از گذاشتن آموزش صرف نظر کردم و فقط ایده رو به شما دادم که اگر فایل های Wim موحودند ، می شه کاری کرد . با جستجو توی اینترنت به راحتی به جواب می رسید )

mbmbhh
01-12-2014, 00:34

سپاس

تو سایتی خوندم که برای ورود به قسمت ریکاوری وایو باید تو ویندوز 8 موقع زدن دکمه shut down کلید شیفت رو بگیرید و تا انتهای خاموش شدن سیستم نگه دارید بعد کلید assist رو بزنید تا وارد ریکاوری بشید و اگه نشد,
اول vaio care رو دانلود کنید بعد تو برنامه قسمت advance tools می تونید ریکاوری کنید با دی وی دی های ریکاوری