PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره کارت HD 7770

hamed30
04-05-2014, 13:14
سلام به همه ی دوستان .

هفته ی پیش بود که تو همین انجمن واسه خرید کارت گرافیک مشاوره گرفتم که دو گزینه بهم معرفی شد یکی 7770 و یکی 7790 که چون 90 رو گیر نیاوردم مجبور شدم 7770 بگیرم .

کارتی که گرفتم اینه : asus ati radeon hd 7770 2gb ddr5

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا مشکل چیه : کارت رو که اول نصب کردم کابل برقش رو یادم رفت بزنم و سیستم رو روشن کردم بعد متوجه شدم و سیستم رو خاموش کردم و یه برق جدا بهش دادم (6 پین) و سیستم رو دوباره راه اندازی و درایورشم نصب کردم . شاید فقط 12 یا 14 ساعت کار کرده بود که تو بازی big game hunter 2014 گرافیک بازی بهم ریخت و مدلای بازی رفت تو هم (باگ های عجیب و غریب) ، بعد که از بازی اومدم بیرون و سیستم رو خاموش کردم ، دوباره که اومدم روشنش کنم دیگه تصویر مانیتور نیومد .
کارت گرافیکه فن هاش کار میکرد ، چراغ برقش روشن بود ولی تصویر نمیومد .

فرستادمش گارانتی ، فقط اینجا مطرحش کردم ببینم کسی میدونه مشکلش چیه ؟ میترسم گارانتی قبول نکنه . 520 پولش رو دادم اونم بعد یک هفته پرس و جو واسه خریدش .
از پاور میتونه باشه ؟
اینم مشخصات سیستمم :

مادربرد : GA-MA770T-UD3 DDR3 PCI-e 2.0 16x
سی پی یو : AMD Phenom ii 4x 955
رم : Kingmax 2GBx2
پاور : GP480A

EXTREME
04-05-2014, 13:30
هم میتونه از پاور باشه هم دمای بالای گرافیک م خرابی در برد تغذیه گرافیک و بایوسش

hamed30
04-05-2014, 14:28
هم میتونه از پاور باشه هم دمای بالای گرافیک م خرابی در برد تغذیه گرافیک و بایوسش

ممنون از شما دوست عزیز . الان به نظر شما گارانتی قبول میکنه این مشکل رو ؟ اگه بدونم مشکل از پاور بوده حداقل عوضش کنم .

EXTREME
04-05-2014, 14:37
ممنون از شما دوست عزیز . الان به نظر شما گارانتی قبول میکنه این مشکل رو ؟ اگه بدونم مشکل از پاور بوده حداقل عوضش کنم .

باید منتظر باشید ببینید گارانتی چی میگه شاید اصلا گرافیک ایراد نداشته باشه ولی در کل به نظر من پاور بالای 500 داشتید برای این سیستم بهتر بود ولی یک power calculator تو سایت گرین بزنید

hamed30
04-05-2014, 17:21
باید منتظر باشید ببینید گارانتی چی میگه شاید اصلا گرافیک ایراد نداشته باشه ولی در کل به نظر من پاور بالای 500 داشتید برای این سیستم بهتر بود ولی یک power calculator تو سایت گرین بزنید

ممنون از پاسختون .
تو یه سایتی بود که محاسبه گر داشت میزدم میزان مصرف رو حدود 800 الی 850 وات محاسبه میکرد ، تو یه سایت دیگه بصورت دستی که محاسبه میکردم یه درصدی کمتر از کل توان پاور در میومد یعنی حدود 470 وات .

حالا نمی دونم کدومش درسته !
یه مطلب مهم هم که فراموش کردم بگم اینکه سر اجرای بازی crysis 3 سیستم ریست شده و بعد دیگه تصویر نیومده (اینو الان داداشم گفت). مطمئنم مشکل از قطعه ی دیگه ای نیست چون کارت قبلیم کار میکنه .

و در آخر یه سوال کلی : اگه پاور برای یه سیستم ضعیف باشه اصولا چه مشکلاتی پیش میاد ؟

با تشکر .

EXTREME
04-05-2014, 18:51
ممنون از پاسختون .
تو یه سایتی بود که محاسبه گر داشت میزدم میزان مصرف رو حدود 800 الی 850 وات محاسبه میکرد ، تو یه سایت دیگه بصورت دستی که محاسبه میکردم یه درصدی کمتر از کل توان پاور در میومد یعنی حدود 470 وات .

حالا نمی دونم کدومش درسته !
یه مطلب مهم هم که فراموش کردم بگم اینکه سر اجرای بازی crysis 3 سیستم ریست شده و بعد دیگه تصویر نیومده (اینو الان داداشم گفت). مطمئنم مشکل از قطعه ی دیگه ای نیست چون کارت قبلیم کار میکنه .

و در آخر یه سوال کلی : اگه پاور برای یه سیستم ضعیف باشه اصولا چه مشکلاتی پیش میاد ؟

با تشکر .

اگه سیستم با گرافیک دیگه درسته پس مشکل در گرافیک جدید است

پاور ضعیف باشه به مرور روی قطعات مختلف مثل هارد و گرافیک تاثیر میزاره و مشکل دار میشه به همین خاطر توصیه میشه برای انتخاب پاور از آن مقدار حداقل یک مقدار بیشتر انتخاب کنید