PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای بالای کارت گرافیک 660 تایتان

hes25
02-05-2014, 18:29
سلام
من جدیدا یک کارت گرافیک 660 ti خریدم... از برند گیگا بایت
اما دمای اون دربازی ها مخصوصا فارکرای 3 به 80 درجه هم میرسه!!...این غیر طبیعی نیست بنظرتون؟مشکلی ایجاد نمیکنه؟

من قبلا 4850 داشتم همین بازی رو توی تنظیمات بالا اجرا میکردم اما دماش به 65 هم نمیرسید!...چرا؟

تست FurMark هم گرفتم که روی 8 تا آنتی الیازینگ و رزوی 1600 * 900 دمای گرافیک تا 80 و پردازنده روی 87 هم رفت !! (که 15 فریم هم داد)

پردازندم 2500 k و پاورمم 585 گرین هست

فک میکنین علتش چی هست

EXTREME
02-05-2014, 21:11
سلام
من جدیدا یک کارت گرافیک 660 ti خریدم... از برند گیگا بایت
اما دمای اون دربازی ها مخصوصا فارکرای 3 به 80 درجه هم میرسه!!...این غیر طبیعی نیست بنظرتون؟مشکلی ایجاد نمیکنه؟

من قبلا 4850 داشتم همین بازی رو توی تنظیمات بالا اجرا میکردم اما دماش به 65 هم نمیرسید!...چرا؟

تست FurMark هم گرفتم که روی 8 تا آنتی الیازینگ و رزوی 1600 * 900 دمای گرافیک تا 80 و پردازنده روی 87 هم رفت !! (که 15 فریم هم داد)

پردازندم 2500 k و پاورمم 585 گرین هست

فک میکنین علتش چی هست

گیگا سری winforce است یا معمولی است ؟

شما میتونید با نرم افزار msi after burner دور فن رو زیاد کنید

تهویه کیس در دمای گرافیک نیز خیلی مهم است

hes25
03-05-2014, 04:03
سلام
آره همون سری windforce هست
خودش نرم افزار Guru داره دور فن رو نموداری تغییر میده ولی روی بهترین حالت خودش هست یعنی دور فن در دمای 80 نوشته روی 100 درصد میره خودش!
کیسم پنجره توری داره جریان هوا به کارت گرافیک نزدیک هست اما من برای اینکه گرد و خاک نره توی اون یه پارچه نازک نخی گذاشتم روی کیسم که مثل فیلتر کار کنه....عیبی داره؟

در کل این دما عمر قطعه رو در دراز مدت کم نمی کنه؟
آخه من دیدم همه از دمای انودیا شاکی هستن

عکسم گرفتم ببینی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ess_1362
03-05-2014, 06:43
کلا دمای قطعات شما یکم بالاست
مخصوصا پردازنده
احتمالا تهویه کیس شما ایراد داره
شما پارچه را از جلوی تهویه کیس باز کنید و یک تست انجام بدین ببینید تغییری در تهویه کیس ایجاد میشه یا نه؟

EXTREME
03-05-2014, 07:27
سلام
آره همون سری windforce هست
خودش نرم افزار Guru داره دور فن رو نموداری تغییر میده ولی روی بهترین حالت خودش هست یعنی دور فن در دمای 80 نوشته روی 100 درصد میره خودش!
کیسم پنجره توری داره جریان هوا به کارت گرافیک نزدیک هست اما من برای اینکه گرد و خاک نره توی اون یه پارچه نازک نخی گذاشتم روی کیسم که مثل فیلتر کار کنه....عیبی داره؟

در کل این دما عمر قطعه رو در دراز مدت کم نمی کنه؟
آخه من دیدم همه از دمای انودیا شاکی هستن

عکسم گرفتم ببینی

اون پارچه رو بردارید نمیزاره هوا خوب جریان داشته باشه

hes25
03-05-2014, 11:05
سلام
خب پارچه رو برداشتم یه تست دیگه با furmark زدم فک کنم کمی بهتر شد
یه عکسم گذاشتم بخونین ببینین بازم ایرادی داره

اون پایین دما آبیه برای گرافیک هست که بین 77 و 78 در حال نوسان بود
دمای قرمز هم برای cpu هست که بین 68 و 69 متغییر بود

الان دیگه خوبه نه؟ قبلا سی پی یو 87 میشد!

-اگه تهویه کیسم خوب نیست من چه کیسی بخرم که همین دما رو داشته باشه با این شرط که گردو خاک توی خودش راه نده!
یعنی این فنهای گرافیک و من اگه فوتم بکنم لق میشه(اینقدر ظریف هست) چه برسه به اینکه دست بزنم بخوام تمیزش کنم!

EXTREME
03-05-2014, 16:06
سلام
خب پارچه رو برداشتم یه تست دیگه با furmark زدم فک کنم کمی بهتر شد
یه عکسم گذاشتم بخونین ببینین بازم ایرادی داره

اون پایین دما آبیه برای گرافیک هست که بین 77 و 78 در حال نوسان بود
دمای قرمز هم برای cpu هست که بین 68 و 69 متغییر بود

الان دیگه خوبه نه؟ قبلا سی پی یو 87 میشد!

-اگه تهویه کیسم خوب نیست من چه کیسی بخرم که همین دما رو داشته باشه با این شرط که گردو خاک توی خودش راه نده!
یعنی این فنهای گرافیک و من اگه فوتم بکنم لق میشه(اینقدر ظریف هست) چه برسه به اینکه دست بزنم بخوام تمیزش کنم!

سیستم رو خاک گیری کنید و یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید

اگه کیستون قدیمی است و درست کردن تهویه خوب براتون مشکل است کیس هایی را باید تهیه کنید که در جلو عقب و پهلو فن داره و فیلتر گردوغبار هم داره که باعث میشه خاک به داخل کیس وارد نشه به خصوص زمانی که فن هوا را به داخل کیس میدمد مثل مگنوم 2

ess_1362
03-05-2014, 19:54
فکر می کنم فیلتر های ضد غبار در بازا پیدا می شه
می تونید تهیه کنید و بین فن و کیس جاسازی کنید و هر چند ماه هم بشوریدشون. این طوری تا حدود زیادی جلوی گرد و غبار را می گیره
البته اگر قصد خرید کیس را دارید می تونید در قسمت

خرید کیس، پاور و سیستم های خنک کننده ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تاپیک بزنید تا مشاوره بشید و قیمت کیس های نیمه حرفه ای از 250 شروع میشه تا حدود 500 تومن