PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در زمینه شغلی شبکه

MASTER-AMIR
02-05-2014, 17:16
سلام دوستان

من چندتا سوال خواهش میکنم که کمکم کنید

آیا من میتونم با مدرک mcitp کار پیدا کنم (کار خوب) یعنی نیازی به برنامه نویسی پایگا داده نباشه ؟

اگر شما در زمینه شبکه کار میکنید میشه بگید دقیقا چیکار میکنید و باید چه چیز هایی رو یاد بگیرم

آیا مرکزی هست که بدون دوره رفتن امتحان واسه مدرک mcitp بدم (معتبر باشه)

سایتی رو معرفی کنید تا بشه فهمید چه کشور هایی میشه رفت واسه امتحان مایکرو سافت ؟

کار واسه پشتیبانی که در شرکت های isp هستش چه چیز هایی لازمه که بلد باشم؟

ممنون

floorfilla73
05-05-2014, 11:21
مثال برای جواب سوال آخر :

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

teraktor2003
05-05-2014, 14:09
سلام دوستان

من چندتا سوال خواهش میکنم که کمکم کنید

آیا من میتونم با مدرک mcitp کار پیدا کنم (کار خوب) یعنی نیازی به برنامه نویسی پایگا داده نباشه ؟

اگر شما در زمینه شبکه کار میکنید میشه بگید دقیقا چیکار میکنید و باید چه چیز هایی رو یاد بگیرم

آیا مرکزی هست که بدون دوره رفتن امتحان واسه مدرک mcitp بدم (معتبر باشه)

سایتی رو معرفی کنید تا بشه فهمید چه کشور هایی میشه رفت واسه امتحان مایکرو سافت ؟

کار واسه پشتیبانی که در شرکت های isp هستش چه چیز هایی لازمه که بلد باشم؟

ممنون

کار شبکه تو ایران یعنی اچار فرانسه!
به صورت معمول اینا رو باید بلد باشی
تسلط کامل به ویندوز سرور و حتی الامکان لینوکس
تسلط به sql server و مجازی سازی و voip
میکروتیک و tmg
گدروندن CCNA
توانایی کانفیگ سخت افزاری و...
کلا هرچی یاد بگیری بازم کمه!

شما با MCITP خالی بعیده کار پیدا کنی...البته پارتی داشته باشی بدون همه این بالای ها راحت کار پیدا می کنی...اولین نکته در ایران داشتن معرفه!
مجتمع فنی تهران امتحان می گیره و مدرک خودشو می ده,البته ادعا می کنه تست سنتر ماکروسافت هم هست و بین المللی هم امتحان می گیره ولی اینکار رو نکنین چون اگه بفهمن که احتمالا می فهمن شما در ایرانی,می رین تو لیست سیاه و دیگه هیچوقت نمی تونین مدارکشو داشته باشین...برای بین اللی بهترین و کم خرج ترین قدیما ارمنستان بود...
test center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

floorfilla73
05-05-2014, 14:22
کار شبکه تو ایران یعنی اچار فرانسه!
به صورت معمول اینا رو باید بلد باشی
تسلط کامل به ویندوز سرور و حتی الامکان لینوکس
تسلط به sql server و مجازی سازی و voip
میکروتیک و tmg
گدروندن CCNA
توانایی کانفیگ سخت افزاری و...
کلا هرچی یاد بگیری بازم کمه!

شما با MCITP خالی بعیده کار پیدا کنی...البته پارتی داشته باشی بدون همه این بالای ها راحت کار پیدا می کنی...اولین نکته در ایران داشتن معرفه!
مجتمع فنی تهران امتحان می گیره و مدرک خودشو می ده,البته ادعا می کنه تست سنتر ماکروسافت هم هست و بین المللی هم امتحان می گیره ولی اینکار رو نکنین چون اگه بفهمن که احتمالا می فهمن شما در ایرانی,می رین تو لیست سیاه و دیگه هیچوقت نمی تونین مدارکشو داشته باشین...برای بین اللی بهترین و کم خرج ترین قدیما ارمنستان بود...
test center ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برادر من اینطور که شما میگی طرف نا امید میشه چون یاد گرفتن همه اینها سالها وقت میبره.حرف شما درسته و هرچی بیشتر بلد باشی شغل بهتری بدست میاری منتها بطور مثال با داشتن فقط مدرک NETWORK+ میشه بعنوان کارشناس نصب در ISP ها شروع بکار کرد و یا با داشتن MCITP در رده کارشناس فنی در مرکز تماس یا CALL CENTER مشغول بکار شد.در اونجا شما با مشاغل جدیدی آشنا میشین که با گذراندن یک یا چند دوره تکمیلی و سابقه کاری که از قبل کسب کردید میتونید برای بدست آوردن اونها تلاش کنید.

teraktor2003
05-05-2014, 14:28
برادر من اینطور که شما میگی طرف نا امید میشه چون یاد گرفتن همه اینها سالها وقت میبره.حرف شما درسته و هرچی بیشتر بلد باشی شغل بهتری بدست میاری منتها بطور مثال با داشتن فقط مدرک NETWORK+ میشه بعنوان کارشناس نصب در ISP ها شروع بکار کرد و یا با داشتن MCITP در رده کارشناس فنی در مرکز تماس یا CALL CENTER مشغول بکار شد.در اونجا شما با مشاغل جدیدی آشنا میشین که با گذراندن یک یا چند دوره تکمیلی و سابقه کاری که از قبل کسب کردید میتونید برای بدست آوردن اونها تلاش کنید.

من به عنوان راهنمایی بهش گفتم...تا بیشتر دنبال دانش شبکه باشه و به یه مدرک بسنده نکنه...وگرنه هیچ چیزی تو این مملکت عجیب نیس! خیلی ها کارشناس واقعی هستن و بیکارن و خیلی ها هم برعکسش...که البته متاسفانه برعکسش تو این کشور بیشتر صدق می کنه...

saeediusii
09-05-2014, 10:25
من یک سوال دارم اگر من مدرک دانشگاهی در زمینه کامپیوتر نداشته باشم نمیتونم در زمینه شبکه در ایران یا اون طرف کار کنم یا میتونم

teraktor2003
09-05-2014, 13:25
من یک سوال دارم اگر من مدرک دانشگاهی در زمینه کامپیوتر نداشته باشم نمیتونم در زمینه شبکه در ایران یا اون طرف کار کنم یا میتونم
چرا نتونی! ولی داشته باشی راحت تر کار پیدا می کنی چون بعضی استخدامی ها (بی سوادان!) می گن حتما رشته کامپیوتر یا مشابه...

Erfandotm
09-05-2014, 13:33
من مثلا دارم تو دانشگاه شبکه میخونم!
مثلا البته!
توصیه من اینه که اگر واقعا علاقه دارید به شبکه در اموزشگاه های معتبر مثل مجتمع فنی تهران شروع به یادگیری دوره های مربوطه بکنید !
اینجوری خیلی چیزا یاد میگیرید !
و اینکه پیش از هر چیزی در هر زمینه ای باید استعداد و علاقه و اراده باشه
موفق باشید

floorfilla73
09-05-2014, 17:24
مدرک دانشگاهی اگر میتونید حتما بگیرید.در شرکت های کوچیک مشکلی ندارید اما در جاهای بزرگ مثلا ISP ها پایه حقوق رو به مدرک میدن و ممکنه چند نفر کار مشابه انجام بدن اما تا 200 تومن یا حتی بیشتر حقوق متفاوت بگیرن.بعد اینکه معمولا اینطوره که اگه بخوای تو همون شرکت بزرگ بخاطر لیاقتت و سوادت ترفیع بگیری و مثلا سرپرست بشی یا مدیر قسمتی بشی اونوقت چون دیپلم داری بهت نمیدن و LEVEL کاریت بالا نمیاد.
نکته دیگه ای هم که هست اینه که برخی شرکت ها مدرک براشون خیلی مهمه چون مثلا اگر بخوان پروژه ای رو بگیرن باید رزومه بدن.بخشی از امتیاز اون به مدرک دانشگاهی و تخصص شما مربوط میشه که داری اونجا کار میکنی و شرکتی برنده میشه که نیروی کار قوی تری داشته باشه ( از نظر مدرک ) و البته این یک فاکتور هست.

MASTER-AMIR
16-05-2014, 20:36
ممنون از دوستان که جوابم رو دادند

من نمیخوام در کار پروژه ای شرکت کنم مگر اینکه تیمی باشه بیشتر میخوام که ادمین باشم و یه درآمد خوبی داشته باشم آیا واسه همین mcitp , ccna کافیه یا نه؟؟؟ یه کاری میخوام منو بعد از چند سال ندازن بیرون بخاطر سن و از اینجور حرفا:n02:

ولی با رفتن دوره باید یه جا کارآموزی بری که اینم یه دردسریه برای خودش

اینو چیکار کنم بعضی از شرکت ها سابقه کاری میخواهن منی که دانشجو هستم و سربازی هم باید برم این سابقه کاری چیکارش کنم

hamid_diablo
16-05-2014, 22:45
سلم دوستان

میشه تو 2 تا زمینه (هم شبکه و هم طراحی وب) فعالیت و تخصص داشت؟؟؟

برای فراگیری شبکه چه مقدار زمان لازمه؟؟؟

بانو . ./
16-05-2014, 23:15
چرا که نه

والا من هشت ماه پیش وارد مباحث شبکه شدم هنوزم هر چی میخونم میبینم کمه ..کمه
یک سال رو حداقل باید وقت بزارید

saeediusii
18-05-2014, 13:01
من یک سوال دیگه هم دارم من برای شروع شبکه بهتره از کدوم شاخه شروع کنم یعنی اول network plus یا نه یک دوره دیگه را شروع کنم برای شروع

بانو . ./
18-05-2014, 13:30
base شروع شبکه اموزش network + است

kaveh-gh
19-05-2014, 14:46
من مثلا دارم تو دانشگاه شبکه میخونم!
مثلا البته!
توصیه من اینه که اگر واقعا علاقه دارید به شبکه در اموزشگاه های معتبر مثل مجتمع فنی تهران شروع به یادگیری دوره های مربوطه بکنید !
اینجوری خیلی چیزا یاد میگیرید !
و اینکه پیش از هر چیزی در هر زمینه ای باید استعداد و علاقه و اراده باشه
موفق باشید

با نظر این دوستمون کاملاً موافقم
بهترین راه یادگیری شبکه شرکت در دوره های یک آموزشگاه معتبره، البته اگه پیش زمینه داری میتونی مبحث های اولیه رو به صورت خود آموز بخونی که هزینه اضافی هم پرداخت نکنی.
ولی به عقیده من مهمترین چیز برای یه تازه کار داشتن یه مدرک معتبر و ترجیحاً بین المللیه، قطعاً داشتن همچین مدرکی برای پیدا کردن کار مناسب خیلی کمک میکنه. علاوه بر اون امتیاز خوبی برای کار در خارج از ایران به حساب میاد (با توجه به اوضای غیر قابل پیش بینی مملکت داشتن چنین گزینه ای بد نیست)
به غیر از مجتمع فنی تهران میتونی یه سری به سایت آموزشگاه سایبر تک و ارژنگ هم بزنی. این موؤسسه ها هم استادای مجربی دارن هم امکان اخذ مدرک بین المللی رو برات فراهم میکنن.

MASTER-AMIR
21-05-2014, 12:23
دوستان جایی معتبر هست که بشه فقط امتحان واسه مدرک داد یعنی بدون اینکه دوره بریم امتحان بدیم واسه مدرک؟

kaveh-gh
22-05-2014, 10:49
اشاره نکردید چه مدرکی مد نظرتونه
در کل شرکت در امتحانات بین المللی برای عموم آزاده ( البته اگه از تحریم های اعمال شده بر ضد ملیت ایرانی در بعضی از موارد صرف نظر کنیم). مثلاً شما میتونین شخصاً نسبت به ساخت ID در سایت Prometric که مجری برگزاری امتحانات microsoft در دنیاست اقدام کنین و با ثبت نام در آزمون مورد نظرتون در امتحاناتش شرکت کنین
جزئیات بیشترو میتونین اینجا ببینین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MASTER-AMIR
22-05-2014, 11:19
ممنون
فعلا امتحان داخلی منظورمه؟ جایی که مورد قبول واقع بشه؟

teraktor2003
22-05-2014, 11:45
ممنون
فعلا امتحان داخلی منظورمه؟ جایی که مورد قبول واقع بشه؟

مجتمع فنی تهران امتحان برگزار می کنه بدون ازمون,فک کنم 20 درصد هزینه دوره رو واسه مدرک خالی می گیره.