PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید لپ تاپ

amirfakhrian
01-05-2014, 16:34
سلام
بنده قصد خرید لپ تاپ دارم.به ترتیب کیفیت صفحه نمایش، استحکام بدنه، سرعت هارد و سرعت سی پی یو در اولویت قرار دارند. سقف بودجه هم 4 تومن است ولی هر چی ارزونتر بهتر. منتظر راهنمایی شما هستم.

sasansamiri
01-05-2014, 16:55
​برای کیفیت صفحه hp. Samsung استحکام لنوو سرعت هارد حتما ssd سی پی یو i7.....
(توی رنج همین قیمتی که گفتید می توانید سامسونگ رنج متوسط برداری.......(شرمنده تو کار مدل دادن نیستم....)):n05:

amirfakhrian
01-05-2014, 17:10
ممنون از جوابتون. این مواردی که ذکر کردم به ترتیب اهمیت بود. یعنی کار من با یک cpu i5 هم راه میفته( از اون افرادی نیستم که هم خر بخوام هم خرما رو). در حال حاظر لپ تاپم latitude d830 است که cpu core2due داره و تا حالا جوابگو بوده و فقط بعضی اوقات ناز می کنه. در مواردی که ذکر کردم کیفیت صفحه نمایش و استحکام در اولویت است.

Abdolreza2012
01-05-2014, 21:40
سلام
این 3 مدل خوب هستن ، قیمتشونم تقریبا همون 4 تومن هست :

Asus-Nseries-N550JV-i7-8-1T-2G-Win8

Asus-Nseries-N550JV-i7-8-1T-2G-Win8-Touch

Asus-Nseries-N56VV-i7-8-1T-2G

هر سه صفحه نمایش Full HD دارن
و کانفیک خوبی هم دارن
میتونن مناسب باشن

amirfakhrian
02-05-2014, 06:43
آیا در این مدل هایی که معرفی کردید امکان اضافه کردن ssd وجود دارد یا نه؟ آیا لپ تاپی با همچنین کیفیت صفحه نمایش و قیمت پایینتر سراغ دارید یا نه؟

Abdolreza2012
02-05-2014, 17:29
آیا در این مدل هایی که معرفی کردید امکان اضافه کردن ssd وجود دارد یا نه؟ آیا لپ تاپی با همچنین کیفیت صفحه نمایش و قیمت پایینتر سراغ دارید یا نه؟

باید جای رایتر بذارید ssd رو البته اگه بخواید
پایین تر با کیفیت صفحه نمایش خوب بخواین سیستمش ضعیفتر از این میشه
شما تا چقدر میخواین هزینه کنید ؟؟؟

amirfakhrian
02-05-2014, 17:57
نهایت هزینه ای که می خوام بکنم 4 تومن است ولی اگر لپ تاپی با صفحه نمایش خوب و امکان اضافه شدن ssd و cpu حداقل ci5 و قیمت پایینتر پیدا بشه بهتر است.

Abdolreza2012
02-05-2014, 18:01
نهایت هزینه ای که می خوام بکنم 4 تومن است ولی اگر لپ تاپی با صفحه نمایش خوب و امکان اضافه شدن ssd و cpu حداقل ci5 و قیمت پایینتر پیدا بشه بهتر است.

اینایی که معرفی کردم ، قیمتشون هم 4 تومنه که
3800 تا حدودا 4 تومن
i7 هم هستن و صفحه نمایش خوبی هم دارن

DragonVsPhoenix
02-05-2014, 18:34

اين لپ تاپایی که دوستمون معرفی کردن همه انتخابای خوبین ولى اگه میخواین کمتر خرج کنین لپ تاپی گیگابایت هم هستن که اونا هم صفحه نمایش خيلى خوبی دارن و اگه اشتباه نکنم ssd هم ميشه روشون نصب كرد (برا اطمينان خودتون هم يه تحقيقى بكنين):
Gigabyte Q2556N i7
قيمت 3400 تومن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amirfakhrian
02-05-2014, 18:34
منظورم این است که هم گرافیک و هم سی پی یو بیشتر از نیاز من است( در حال حاظر با cpu core2duo کارم کم و بیش راه میفته) و اگر لپ تاپی با قیمت پایینتر و اولویت ذکر شده پیدا می شه که معرفی کنید و گرنه باید همین مدل هایی که ذکر کردید رو تهیه کنم.
آیا به راحتی و بدون باطل شدن گارانتی می توان ssd رو جایگزین درایو نوری در مدل هایی که ذکر کردید، کرد یا نه؟ چون درایو نوری لپ تاپم با یک ضامن و بدون باز کردن لپ تاپ بیرون می آید.

Abdolreza2012
02-05-2014, 18:41
منظورم این است که هم گرافیک و هم سی پی یو بیشتر از نیاز من است( در حال حاظر با cpu core2duo کارم کم و بیش راه میفته) و اگر لپ تاپی با قیمت پایینتر و اولویت ذکر شده پیدا می شه که معرفی کنید و گرنه باید همین مدل هایی که ذکر کردید رو تهیه کنم.
آیا به راحتی و بدون باطل شدن گارانتی می توان ssd رو جایگزین درایو نوری در مدل هایی که ذکر کردید، کرد یا نه؟ چون درایو نوری لپ تاپم با یک ضامن و بدون باز کردن لپ تاپ بیرون می آید.
شاید الان نیازتون نباشه ، امکان داره در آینده نیاز به سیستم قویتر داشته باشید
اما در هر صورت من کانفیگ پایین تر تو این مدل هایی که معرفی نکردمو ندیدم که صفحه نمایش خوبی داشته باشه

این لپ تاپی که دوستمونم معرفی کرد هم خوووبه

+

lenovo y510 هم هست که 3100 هست ولی صفحه نمایشش خیلی خوووبه نداره

DragonVsPhoenix
02-05-2014, 18:54

اگه اشتباه نکنم Q2556N خودش يه پورت مجزا mSATA داره دیگه لازم نیست به خاطرش داريو نورى دربياد, یه بار كه جاگذاری بشه تمومه. یه نکته جالبش اینه که یه پورت اضافی دیگه هم برا اضافه کردن هارد سوم داره. اينجا بهتر توضيح داده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](9WQ2556N2-AU-A-001).asp

amirfakhrian
02-05-2014, 18:54
در سایت notebook check مطلبی در مورد لپ تاپ گیگا پیدا نکردم.اگر سایت معتبری که این لپ تاپ رو نقد کرده معرفی کنید ممنون می شم. به هر حال صفحه نمایش n550 خیره کننده است و اگر مدل خوب دیگه ای پیدا نکردم سراغ همین مدل می رم.
سئوالم رو در مورد جایگزین کردن ssd با درایو نوری در مدل n550 هم بی زحمت جواب دهید.

amirfakhrian
02-05-2014, 19:00
اگه اشتباه نکنم Q2556N خودش يه پورت مجزا mSATA داره دیگه لازم نیست به خاطرش داريو نورى دربياد, یه بار كه جاگذاری بشه تمومه. یه نکته جالبش اینه که یه پورت اضافی دیگه هم برا اضافه کردن هارد سوم داره. اينجا بهتر توضيح داده:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](9WQ2556N2-AU-A-001).asp
درسته. از این نظر واقعا عالی است. تا 256 گیگ ssd رو ساپورت می کند.ولی هنوز مطلبی در مورد کیفیت صفحه نمایشش پیدا نکردم. اگر مقاله ای در مورد صفحه نمایش پیدا کردید من رو در جریان قرار دهید.

DragonVsPhoenix
02-05-2014, 19:10
در سایت notebook check مطلبی در مورد لپ تاپ گیگا پیدا نکردم.اگر سایت معتبری که این لپ تاپ رو نقد کرده معرفی کنید ممنون می شم. به هر حال صفحه نمایش n550 خیره کننده است و اگر مدل خوب دیگه ای پیدا نکردم سراغ همین مدل می رم.
سئوالم رو در مورد جایگزین کردن ssd با درایو نوری در مدل n550 هم بی زحمت جواب دهید.
منم براش ریویو پیدا نکردم. به هر حال گیگابایت تو اعتبار چیزی کم از ایسوس نداره.صفحه نمايش N550 فوق العاده هست. گیگابایتم معمولا از صفحه نمایشای با کیفیت استفاده میکنه ولى باز به n550 نميرسه. به هر حال آپشنای گیگابایت برا افزایش حافظه برا خیلی جالب اومد به علاوه قیمتش هم مناسبتر بود.

DragonVsPhoenix
02-05-2014, 19:34
درسته. از این نظر واقعا عالی است. تا 256 گیگ ssd رو ساپورت می کند.ولی هنوز مطلبی در مورد کیفیت صفحه نمایشش پیدا نکردم. اگر مقاله ای در مورد صفحه نمایش پیدا کردید من رو در جریان قرار دهید.

تو مطلب زیر نوشته چطور مال n550 عوض میشه: اول باید کاور پشت لپ تاپ باز شه, بعد پیچ درایو نوری باز شه آخرش هارد تو چیزی به اسم caddy (فک کنم باید جداگانه خریدش)قرار داده ميشه و جاگذاری میشه.

والا میخوان کیفیت صفحه اون یکی مدلاشو تو notebookcheck نگا کنین نباید زیاد فرق کنه مثل این:

amirfakhrian
02-05-2014, 21:56
سایت های خرید اینترنتی رو چک کردم و قیمت n550 بالای 4 تومن است.آیا قیمت پایینترین کانفیگ n550 رو خبر دارید؟ اگر قیمتش اینقدر بالا باشه نمی ارزه.
y510p فول اچ دی هم به نظر کیفیت صفحه نمایشش بد نیست.

hobor971
05-05-2014, 09:08
اگه فقط کیفیت صفحه نمایش مد نظرت هست و می خوای کمترین هزینه رو داشته باشی من پیشنهادم بهتون acer v3 هست که صفحه نمایش فول اچ دی داره . سی پی یو هم i5 4200u هست و گرافیک هم nvidia gt 710m داره بعضی جاها هم 720 , 730 هم دیدم . قیمتش هم حدود 2 تومن هست . از لحاظ کیفیت هم خوبه فقط بخاطر گرافیکش نمی تونی خیلی بازی های سطح بالا رو روش کار کنی . قیمتش هم حدود 2100 هست . بعد از این می رسی دیگه به n550 که همون 4.200 هستش.

amirfakhrian
06-05-2014, 19:34
لپ تاپ msi ge60 2oe خریداری شد. ممنون از همه دوستانی که تو این چند روزه به زحمت انداختمشون.