PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لپ تاپ برای گیم بودجه 2میلیون و500هزارتومان

saeed228218
29-04-2014, 14:25
بعضی ها به من lenovo z510 را پیشنهاد کردند آیا لپ تاپ خوبی است؟

امیر تتلو
29-04-2014, 20:29
چه متد هایی مد نظرتون هست؟ این لب تاب خیلی برای دیدن فیلم مناسب نیست و بیشتر بدرد بازی میخوره

hobor971
01-05-2014, 02:15
تو این رنج قیمت و با این اوضاع خیلی سخت گیر میاد
یکی همن لنوو z510
یکی هم همین لبتاپی که من هفته قبل خریدم رو یه نگاهی بنداز. نقدش رو هم نوشتم
acer aspire v5-573g
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امیر تتلو
08-05-2014, 18:23
بله ایسر هم خوبه اما cpuش یکم برای بازی کمی نامناسبه

hobor971
08-05-2014, 19:59
Core i7 4500u منم فكر كردم واسه بازي خوب نيست. ولي cad ghosts را خيلي خوب اجرا كرد.
توي سايت cpuboss هم اين پردازنده تقريبا در حد i7 3630m عملكرده.

Sent from my iPhone using Tapatalk

امیر تتلو
10-05-2014, 21:11
خوب بازم ضعیف عمل کرده دوست عزیز و اگه با ماله لنوو مقایسه کنید ماله لنوو خیلی بهتره

parsicola
11-05-2014, 08:21
در بازی ها بار اصلی پردازش بر دوش GPU هستش نه CPU لذا تعداد فریمی که کانفیگ لب تاپ ایسر با کارت گرافیک قوی تر و پردازنده ضعیفتر میده حدود 25 الی 35 درصد بالاتر از کانفیگ لنوو مذکور با گرافیک ضعیفتر و پردازنده قویتره. این اختلاف بویژه در تنظیمات بالا و گیمهای جدید بیشتر میشه و خودشو کاملا نشون میده.
اما اگز کارتون رندرینگ هست بویژه در نرم افزارهائی فنی مهندسی مثل ANSIS و ... که کارشون مدل سازی دوبعدی و سه بعدی فرمولها و محاسبات ریاضی هستش اونوقت قضیه برعکس میشه و پردازنده نقش اصلی رو داره.
درخصوص امور روزمره هم که کاملا مشخصه که اکثر پردازنده ها اونقدر قوی شدند که معمولا با 10 درصد توان میتونند امور روزانه رو انجام بدند.

نتیجه : اگه همونطور که خودت گقتی برای گیم میخوای ببین کدوم لبتاپ اولا: کارت گرافیک بهتری داره و دوما: صفحه تصویر با کیفیت تری داره.

امیر تتلو
11-05-2014, 16:24
در بازی ها بار اصلی پردازش بر دوش GPU هستش نه CPU لذا تعداد فریمی که کانفیگ لب تاپ ایسر با کارت گرافیک قوی تر و پردازنده ضعیفتر میده حدود 25 الی 35 درصد بالاتر از کانفیگ لنوو مذکور با گرافیک ضعیفتر و پردازنده قویتره. این اختلاف بویژه در تنظیمات بالا و گیمهای جدید بیشتر میشه و خودشو کاملا نشون میده.
اما اگز کارتون رندرینگ هست بویژه در نرم افزارهائی فنی مهندسی مثل ANSIS و ... که کارشون مدل سازی دوبعدی و سه بعدی فرمولها و محاسبات ریاضی هستش اونوقت قضیه برعکس میشه و پردازنده نقش اصلی رو داره.
درخصوص امور روزمره هم که کاملا مشخصه که اکثر پردازنده ها اونقدر قوی شدند که معمولا با 10 درصد توان میتونند امور روزانه رو انجام بدند.

نتیجه : اگه همونطور که خودت گقتی برای گیم میخوای ببین کدوم لبتاپ اولا: کارت گرافیک بهتری داره و دوما: صفحه تصویر با کیفیت تری داره.

بله درست میفرمایید بنده با حرف شما موافقم

arYa2550
20-05-2014, 09:10

سلام دوست عزیز

گرافیک لنوو 740m و ایسر 720m هست و پردازه i5 4200m لنوو هم قدرت بیشتری نسبت به i7 4500u ایسر داره یعنی هم گرافیک و هم پردازنده قوی تره درسته؟

من بین این دو مدل موندم کدوم رو انتخاب کنم چیزی که بیشتر به شک فرو بردتم صفحه نمایش مات هست! لنوو صفحه مات داره ولی ایسر نه،
میگن صفحه ایسر v5-573 با کیفیت تر از لنوو z510 هست این بخاطر همین مات بودنه یا چیز دیگه؟؟؟

قیمتشون هم لنوو 2.280 و ایسر 2.140 هست
با همین کانفیگ و وزن ایسوس چیزی پیدا نمیشه؟

با این اوصاف و اگر اولویت اصلی کیفیت صفحه نمایش باشه کدوم بهتره؟
:n16:

arYa2550
20-05-2014, 09:14
چه متد هایی مد نظرتون هست؟ این لب تاب خیلی برای دیدن فیلم مناسب نیست و بیشتر بدرد بازی میخوره
من بیشتر کاربردم فیلم هست، پس بنظرتون لنوو مناسب نیست؟ (حتی با وجود اینکه صفحه اش روکش مات داره؟) یعنی ایسر بگیرم؟

hobor971
20-05-2014, 12:38
سلام دوست عزیز

گرافیک لنوو 740m و ایسر 720m هست و پردازه i5 4200m لنوو هم قدرت بیشتری نسبت به i7 4500u ایسر داره یعنی هم گرافیک و هم پردازنده قوی تره درسته؟

من بین این دو مدل موندم کدوم رو انتخاب کنم چیزی که بیشتر به شک فرو بردتم صفحه نمایش مات هست! لنوو صفحه مات داره ولی ایسر نه،
میگن صفحه ایسر v5-573 با کیفیت تر از لنوو z510 هست این بخاطر همین مات بودنه یا چیز دیگه؟؟؟

قیمتشون هم لنوو 2.280 و ایسر 2.140 هست
با همین کانفیگ و وزن ایسوس چیزی پیدا نمیشه؟

با این اوصاف و اگر اولویت اصلی کیفیت صفحه نمایش باشه کدوم بهتره؟
:n16:

برادر جان ACER V5-573G با کانفیگهای مختلفی هست . مدلی که من دارم گرافیکش GT750M با 4 گیگ حافظه هست . قیمتش هم 2500 بود.
صفحه نمایش ایسر هم بد نیست . نمی گم خیلی عالیه . اما بخاطر براق بودنش رنگها رو خوب نشون می ده . به هر حال این چیزا نسبتا سلیقه ای هست که صفحه نمایش مات بخوای یا براق.

hobor971
20-05-2014, 12:39
من بیشتر کاربردم فیلم هست، پس بنظرتون لنوو مناسب نیست؟ (حتی با وجود اینکه صفحه اش روکش مات داره؟) یعنی ایسر بگیرم؟

اگه کاربردت بیشتر فیلم هست حتما صفحه نمایش فول اچ دی بخر. زیاد هم در بند گرافیک و پردازنده نباش.

arYa2550
20-05-2014, 17:40
ممنون دوست عزیز
یعنی lcd براق نسبت به مات رنگها رو بهتر نشون میده؟
فول اچ دی تواین رنج قیمت فکر نکنم چیزی گیر بیاد، شما موردی پیشنهاد میدین؟

hobor971
20-05-2014, 22:10
اره. صفحه نمايش براق رنگهاي زنده تري داره.
لبتاپ خيلي خوب acer aspire v3 صفحه نمايش فول اچ دي داره و قيمتش هم خدود ٢١٠٠ هست. گرافيكش gt710 هست كه واسه فيلم و كاربرد روزمره خوبه. انا انتظار بازي خيلي سطح بالا ازش نبايد داشت. بعد از اين مدل هم فول اچ دي ميره رو رنج ٤ ميليون تومن.

Sent from my iPhone using Tapatalk