PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمائی برای بررسی جواب آزمایش

mf.designing
28-04-2014, 12:12
سلام خدمت دوستان عزیز :n16:

چند وقتی بود بعد خدمت من کاهش وزن بسیار شدید (در حد 13 کیلو) داشتم و قبل و حین خدمت هم برای عفونت دندان و بعد هم آنفولانزا خیلی آنتی بیوتیک مصرف کرده بودم.
دچار یه سری مشکلات بودم از جمله کرختی انگشتان یک پا که بعد دومی رو هم شامل شد ! خارش در بعضی قسمت ها مثل پاها. در مفصل ها و خستگی و خواب آلودگی . از خدمت اعزامی گرفتم و اومدم آزمایش دادم و امروز جوابش رو گرفتم اما متاسفانه دکتر نبود و من نتونستم آزمایشم رو بش نشون بدم و فردام باید برم. از دوستان اهل فن میخوام یه مطالعه بکنن و بگن مشکل خاصی هست یا نه ! ممنون

عکس ها :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و

DrH.motasami
28-04-2014, 12:53
سلام خدمت دوستان عزیز :n16:

چند وقتی بود بعد خدمت من کاهش وزن بسیار شدید (در حد 13 کیلو) داشتم و قبل و حین خدمت هم برای عفونت دندان و بعد هم آنفولانزا خیلی آنتی بیوتیک مصرف کرده بودم.
دچار یه سری مشکلات بودم از جمله کرختی انگشتان یک پا که بعد دومی رو هم شامل شد ! خارش در بعضی قسمت ها مثل پاها. در مفصل ها و خستگی و خواب آلودگی . از خدمت اعزامی گرفتم و اومدم آزمایش دادم و امروز جوابش رو گرفتم اما متاسفانه دکتر نبود و من نتونستم آزمایشم رو بش نشون بدم و فردام باید برم. از دوستان اهل فن میخوام یه مطالعه بکنن و بگن مشکل خاصی هست یا نه ! ممنون

عکس ها :

و

سلام
همه موارد نرماله .فقط در ادرار کلسیم اگزالات مشاهده شده(سنگ کلیه)
با توجه به نتایج نقرس هم منتفیه.
لطفا فشار خونتون رو در حالتی که نیم ساعت در حال استراحت بوده اید بگیرید.(نیم ساعت قبل ویزیت توسط پزشک در مطب استراحت کنید.
بررسی tsh t3 t4 لازمه.
لطفا نسبت به ادامه پروسه پزشکی اقدام فرمایید.

mf.designing
28-04-2014, 13:02
سلام
همه موارد نرماله .فقط در ادرار کلسیم اگزالات مشاهده شده(سنگ کلیه)
با توجه به نتایج نقرس هم منتفیه.
لطفا فشار خونتون رو در حالتی که نیم ساعت در حال استراحت بوده اید بگیرید.(نیم ساعت قبل ویزیت توسط پزشک در مطب استراحت کنید.
بررسی tsh t3 t4 لازمه.
لطفا نسبت به ادامه پروسه پزشکی اقدام فرمایید.

ممنون . در مورد کم خونی یا غلظت خون کدوم پرامتر باید بررسی بشه ؟ نرماله ؟!
بررسی tsh t3 t4 شامل چه مواردی ؟!
و سوال آخر تشخیص MS چطوری انجام میشه ؟ (البته ربطی به آزمایش نداشت فک کنم !)

DrH.motasami
28-04-2014, 13:17
ممنون . در مورد کم خونی یا غلظت خون کدوم پرامتر باید بررسی بشه ؟ نرماله ؟!
بررسی tsh t3 t4 شامل چه مواردی ؟!
و سوال آخر تشخیص MS چطوری انجام میشه ؟ (البته ربطی به آزمایش نداشت فک کنم !)

کم خونی ندارید(آنمی)
اگه سلول های قرمز rbc و پلاکت بالا باشه پلی سیتمی گفته میشه-همون غلظت بالای خون که ندارید.
جهت بررسی کارکرد تیروئید که از طریق خونگیری میباشد.
ابتدا علائم بررسی میشه،در صورت مشکوک بودن تصویر نگاری مغز درخواست خواهد شد.

rahamas
20-07-2014, 11:44
سلام من چند وقته تب بالا دارم 38.5 و 40 درجه پهلو و تمام بدنم درد می کرد آزمایش خونم جوابش این بوده :
wbc :12.04
rbc : 5.60
hemogolobine 14.3
hct : 43.1
mcv: 77
mch : 25.5
m.c.h.c: 33.2
plt: 212
rdw: 14.3
pdw: 12.0
mpv: 10.1
p-lcr: 26.1
neut : 83.8
neut value 10.10
lymph :8.6
lymph value: 1.03
mono : 7.3
mono value : 0.88
eosin : 0.1
eos value: 0.01

سونوگرافیهم کردم تو سونوگرافی همه چی نرمال بوده ! آنتی بیوتیک می خورم دردم کم شده ولی هنوز تب می کنم !!! من چم شده ؟

hajoo
20-07-2014, 15:28
آزمایش شما مشکل خاصی ندارد فقط يك مقدار لوكوسيتوز دارين.البته اگه با آزمایش قبل از درمان مقایسه بشه بهتره. سونوگرافی برای چی انجام شده ؟ مجاری ادراری ؟ علت ؟
تب و درد پهلو علایم پیلونفریت هستند. چند روزه آنتی بیوتیک مصرف میکنید ؟ و چ آنتی بیوتیکی ؟ سابقه قبلی دارید ؟ جنسیت ؟

rahamas
20-07-2014, 16:20
این آزمایش مال قبل از درمانه ! دختر 22 ساله ! گفتند که عفونت کلیه یا مجاری داری چون درد پهلوم خیلی زیاد بود . سونوگرافی مثانه ، کلیه ، رحم ، تخمدان ، کبد ، طحال ! سیپروفلاکسین می خورم البته تازه شروع کردم روز دوممه ! ولی بهم گفتن شاید سنگ داری که باعث عفونت شده ولی سنگی دیده نشده ....آنتی بیوتیک دردم را خیلی بهتر کرده ولی هنوز تب و لرز می کنم !

hajoo
20-07-2014, 18:14
درست عزيز درمان پيلونفريت تا يك هفته است . البته تب زودتر كاهش پيدا ميكنه ولي روز دوم هنوز تب دارين جاي نگراني نيست.
اگر به درمان پاسخ نداديد ممكنه به علته سنگ باشه يا دوز ناكافي دارو يا مقاومت دارويي و ...
در ضمن همه سنگ ها در سونوگرافي ديده نميشن.

Sent from my iPhone using Tapatalk

rahamas
21-07-2014, 13:33
خیلی ممنون . می شه علت این بیماری هم بدونم ؟