PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای برای گرفتن adsl روی خط DLC

omniahd
26-04-2014, 03:41
سلام دوستان من الان دوسالی هست که بدلیل دی ال سی بودن نمیتونم دی اس ال بگیرم. ایا راهی هست مشکلم حل شه؟ مخابرات محلمون که محل....هم بهم نزاشت!:n29:
یه راهی؟چاهی؟لینی واسه شکایت؟! خلاصه هرچیزی که بهش امیدی باشه. از دست مبین نت جوون مرگ شدم دیگه.
محل زندگی: اصفهان-بهارستان. ممنون میشم دوستانی که تجربشو داشتن یا دارن کمک کنن:n16:

teraktor2003
26-04-2014, 10:05
من اصفهان نیستم اینو چک کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ارایه-اینترنت-ADSL-برروی-خطوط-DLC-اصفهان.html)
زنگ بزن شرکت های مختلف بعضی هاشون انجام می دن...
برای خودم تهران چند سال مشکل داشتیم تا اینکه بلاخره اینترنت مخابرات روی خط فیبر نوری بهمون داد!

omniahd
26-04-2014, 20:17
من اصفهان نیستم اینو چک کن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ارایه-اینترنت-ADSL-برروی-خطوط-DLC-اصفهان.html)
زنگ بزن شرکت های مختلف بعضی هاشون انجام می دن...
برای خودم تهران چند سال مشکل داشتیم تا اینکه بلاخره اینترنت مخابرات روی خط فیبر نوری بهمون داد!

این منطقه مارو پوشش نمیده. حتی مخابرات هم خطم رو پشتیبانی نمیکنه و اینترنت نمیده! اصلا یه وضعی!!!

meshkiposh2200
26-04-2014, 21:16
خطهای dlc را فقط مخابرات میده.من خودم حدود 2 سال توی صف بودم تا بالاخره سرویس گرفتم

teraktor2003
27-04-2014, 09:40
این منطقه مارو پوشش نمیده. حتی مخابرات هم خطم رو پشتیبانی نمیکنه و اینترنت نمیده! اصلا یه وضعی!!!
اینقد برو مخابرات منطقه تون تا خسته بشن بهت بدن :دی
صد در صد می تونن ولی چون واسشون هزینه داره نمی کنن اینکارو...بهشون بگو یه خط دیگه ازتون می خرم اینو معمولی بکشین اگه داشته باشن بهت می دن چون سود داره واسشون...فک کنم الان هر خط تلفن 50 تومن باشه
درد شما رو کشیدم می دونم چه مصیبت هایی داری

omniahd
27-04-2014, 14:40
اینقد برو مخابرات منطقه تون تا خسته بشن بهت بدن :دی
صد در صد می تونن ولی چون واسشون هزینه داره نمی کنن اینکارو...بهشون بگو یه خط دیگه ازتون می خرم اینو معمولی بکشین اگه داشته باشن بهت می دن چون سود داره واسشون...فک کنم الان هر خط تلفن 50 تومن باشه
درد شما رو کشیدم می دونم چه مصیبت هایی داری

ممنون. یه بار رفتم بسمه یعنی اصلا محل هیچی نزاشتن حتی بزور دو تا کلمه جوابمو دادن. گفتم یه خط جدید میخام گفتن مثل همونی که داری ققط بهت میدیم. کسی میدونه مشکل خطوط دی ال سی چیه که نت نمیدن روش؟ مگه چه فرقی با خطای معمولی داره؟ و اینکه چرا از این خطوط استفاده کردن رو خونه ها؟ مرسی

teraktor2003
27-04-2014, 14:45
(کابوس کاربران اينترنت پر سرعت) يعنی چه ؟

امروزه ارتباطات به عنوان يکي از فاکتورهاي اصلي در توسعه يافتگي کشورها محسوب مي‌شود و در همين زمينه رشد ضريب نفوذ تلفن (چه ثابت و چه همراه) از يک سو و ضريب نفوذ استفاده از اينترنت در کشور از سويي ديگر نقش به سزايي در رتبه کشور در زمينه استفاده از فناوري‌هاي نوين دارد.
بر همين اساس وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات توسعه شبکه مخابراتي کشور در بخش تلفن ثابت و همراه را از سال‌هاي پيش در دستور کار خود قرار داده است. يکي از فعاليت‌هاي انجام شده در اين بخش که بارها مديران وزارت ارتباطات با ارائه آمار و ارقام از آن دفاع کردند افزايش ضريب نفوذ تلفن ثابت و تعداد دايري خطوط دراين بخش بود. تهران با دارا بودن 5,802,675 خط تلفن بيشترين تعداد متقاضيان را در کل کشور به خود اختصاص داده است.
جدا از اين مساله که شرکت‌هاي مخابراتي استاني توانستند ضريب نفوذ تلفن را در کشور افزايش دهند، اما استفاده از برخي از سيستم‌ها که بنا به گفته مديران مخابراتي روش‌هاي مرسوم جهاني نيز هستند باعث شده تا اين روزها بسياري از کاربران اينترنت در کشور و به خصوص در شهر تهران علاوه بر آنکه نمي توانند از اينترنت پر سرعت (ADSL) استفاده کنند در استفاده از اينترنت به شيوه دايل آپ هم با مشکل روبه رو هستند.

شروع داستان
مخابرات در سال‌هاي اخير به جاي توسعه شبکه کابلي از شيوه خاصي به نام PCMيا ( Pulse Code Modulation ) جهت افزايش ظرفيت خطوط استفاده نموده است که در اين شيوه ظرفيت هر کابل به چندين خط تلفن ثابت اختصاص داده مي‌شود. اگرچه اين شيوه توان پاسخگويي به نياز گفت‌وگوي تلفني و انتقال صدا را براي مشترکان فراهم مي‌کند، اما به دليل تقسيم ظرفيت يک کابل امکان استفاده و اشتراک اينترنت ADSL براي مشترکاني که خطوط تلفن آنها با اين شيوه فراهم شده است، وجود نخواهد شد.همچنين اين خطوط در اتصال Dailup به شبکه‌هاي اينترنت نيز مشکلاتي را براي مشترکان ايجاد مي‌کنند و عموما سرعت اتصال مشترکان اين گونه خطوط پايين تر از 33.6 کيلو بيت است. اين درحالي است که بسياري از مشترکان از نوع خط خود بي‌خبر هستند و هزينه اشتراک و آبونمان خط تلفن آنها نيز با مشترکاني که کابل مستقيم دارند، يکسان است. البته اين مشکل عمومي نيست و فقط به مناطقي مربوط است که تراکم مشتري بالا باشد.

PCM چيست؟
در صورتي که کابل‌هاي مخابراتي براي ارائه خطوط تلفن پرشده باشد و امکان حفاري کردن براي کار گذاشتن کابل‌هاي مسي در زمين نباشد و يا نياز به زمان طولاني داشته باشد، مراکز مخابراتي مي‌توانند خدمات تلفن ثابت خود را از طريق PCM به متقاضيان ارائه دهند. اصل داستان PCM که به نام Pairgain Technology است، روشي است که در آن بهره کابل مسي زياد مي‌شود. به طوري که مثلا مي‌توان با يک کابل مسي، 4 تا 8 خط تلفن را سرويس داد.
مطمئناً با فراگير شدن اينترنت و تغيير ذائقه کاربران براي استفاده همزمان از شبکه Data Voice ، آنها تمايل خواهند داشت که از دو خط تلفن استفاده کنند و اين خود باعث حجيم شدن شبکه خواهد شد.
اولين پايه‌گذار کدينگ کردن پالس‌ها به اين روش، کمپاني لوسنت بود که اين کار را در سال 1980 انجام داد. به اين کار، يعني افزايش بهره‌وري خط به منظور افزايش تعداد مشترکان در شبکه بدون توسعه شبکه، Pairgain Technology گفته مي‌شود. تکنولوژي Pairgain اشتباها در ايران با عنوان PCM شناخته شده است PCM که مخفف کلمه Pulse Code Modulation (مدولاسيون پالس‌هاي کدشده) است، يکي از مشکلاتي که در سيستم pairgain وجود دارد اين است که يکبار اطلاعات، دقيقاً در درگاه خروجي خانه مشترک از آنالوگ به ديجيتال تبديل و روي سيم منتقل مي‌شود، در مرکز نيز از ديجيتال به آنالوگ تبديل و به سوئيچ منتقل مي‌شود. در داخل سوئيچ همه آنالوگ‌ها به ديجيتال تبديل مي‌شود. در اين فرآيند يک دور کامل از ديجيتال به ديجيتال و دوباره به آنالوگ و ديجيتال خواهيم داشت که اين دور باعث ايجاد نويز در صدا مي‌شود که به طور طبيعي نمي‌توان آن را معادل يک خط سيم مسي فرض نمود حتي در صورت نصب بهترين نوع از انواع pairgainها، بازهم نمي‌توان مانند يک سيم مسي از آن ديتا دريافت کرد.
يکي ديگر از مشکلاتي که سيستم‌هاي pairgain در ايران وجود دارد، به تجهيزات DSL موجود در شبکه برمي‌گردد. ولي تجهيزات شبکه مخابراتي کشور براي کار گذاشتن DSL بر آنها ، طراحي نشده‌اند و از نظر کابل مسي و سيستم‌ها همگي براي آنالوگ طراحي شده‌اند. به همين دليل در هرکجا که تجهيزات DSL نصب مي‌شوند پس از مدت کوتاهي سيم‌هاي مسي ، بنفش رنگ مي‌شوند. يعني CONNECTORهاي موجود در پست يا ترمينال‌هاي موجود در جعبه‌هاي کافو، تحمل ولتاژ 200 ولت و جريان 100 ميلي‌آمپر را ندارند. حداکثرولتاژ 40 ولت و جريان 20 ميلي‌آمپر را مي‌توانند تحمل کنند.
به طور کلي مشکلاتي که در سيستم‌هاي pairgain وجود دارد باعث شده تا درروزهايي که بارندگي زياد است و يا در روزهاي آفتابي که درجه حرارت بالا مي‌رود، همه چيز در سيستم به هم خورده و ميزان خطاهاي سيستم بالا رود.

شروع مشکلات
با توجه به اينکه خطوط تلفن هزاران مشترک مخابرات به‌ خصوص در مناطق مرکزي شهر و مناطق تجاري با استفاده از شيوه فوق فراهم شده است، عملاً بسياري از مشترکان مخابرات در مناطق مرکزي و تجاري شهر از هرگونه اشتراک اينترنت مناسب و به صرفه محروم هستند.

533,000 خط PCM در پايتخت
مهرداد حسين‌خاني، مديرکل برنامه‌ريزي و بودجه شرکت مخابرات استان تهران می گويد:
PCMتکنولوژي‌اي است براي ارائه سرويس صدا، ما هم از آن در برخي از مناطق که مشترک مجبور بود مدت زمان زيادي را براي تهيه خط تلفن صرف کند، استفاده کرديم و اين کار باعث گشايشي شد براي مشترک تا بتواند به سرويس اوليه که همان صدا است دست پيدا کند بعدا با پيشرفت تکنولوژي و به وجود آمدن شبکه‌هاي «اي دي اس ال» اين مشکل پديدار شد.

teraktor2003
27-04-2014, 14:49
ممنون. یه بار رفتم بسمه یعنی اصلا محل هیچی نزاشتن حتی بزور دو تا کلمه جوابمو دادن. گفتم یه خط جدید میخام گفتن مثل همونی که داری ققط بهت میدیم. کسی میدونه مشکل خطوط دی ال سی چیه که نت نمیدن روش؟ مگه چه فرقی با خطای معمولی داره؟ و اینکه چرا از این خطوط استفاده کردن رو خونه ها؟ مرسی

اینکه می تونن بدن یا نه فک کنم باید تجهیزات خاصی داشته باشن...ولی شدنیه...اگه بتونی تو محله یه طومار جمع کنی و بری مخابرات بگی اینا هم می خوان می صرفه واسشون شاید یه کاری بکنن...
پونک خودم این مشکل رو داشتم تا اینکه مخابرات یه روز اعلامیه داد که روی این خطوط هم اینترنت پرسرعت می ده...

omniahd
27-04-2014, 17:17
اینکه می تونن بدن یا نه فک کنم باید تجهیزات خاصی داشته باشن...ولی شدنیه...اگه بتونی تو محله یه طومار جمع کنی و بری مخابرات بگی اینا هم می خوان می صرفه واسشون شاید یه کاری بکنن...
پونک خودم این مشکل رو داشتم تا اینکه مخابرات یه روز اعلامیه داد که روی این خطوط هم اینترنت پرسرعت می ده...

یه بار دیگه میرم مخابرت البته اینبار یه نفر دیگه هم که این مشکل و دار رو با خودم میبرم ببینم چه میشه. اگه به جمع کردن باشه که دوستان اینجا زیاد این مشکل و دارن!