PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید لپ تاپ

farzaneh*f
25-04-2014, 21:04
سلام بچه ها... من قبلنم اینجا برای خرید کمک گرفتم... متاسفانه الان به دلیل مشکلات یهویی (!!!) مجبورم فوری یه لپ تاپ بخرم ... بودجه در حدود 2- 2.5 م، خیلی ممنون می شم اگه راهنماییم کنین یکی دو روزه باید انتخاب کنم :n13:

توضیحات کلی : من دانشجوی معماریم البته ترم آخر و بعدا هم برا کار بیرون لازم دارم سیستمو، بیشتر با نرم افزارهای اتوکد و رویت کار می کنم (تقریبا زیاد)، اینترنت زیاد استفاده می کنم (البته زیادم مهم نیست اگه لپ تاپو ضعیف کنه از کامپیوتر خونه استفاده می کنم)... بازی نمی کنم، فیلم خیلی کم می بینم... کلا برا کار نرم افزار لازمش دارم و ظاهر قشنگ و کم بودن وزن و دوام باتری هم تا حدی برام مهمن..

- یک مدل که خودم انتخاب کردم z510 لنوو هست که انگار خیلی هم محبوبه... فقط شنیدم صفحه نمایشش خوب نیست ولی نمی دونم در چه حد...راستش بیشتر از ظاهرش خوشم اومده، مدل با کیفیت تر با ظاهر مشابه این لپ تاپ اگه سراغ داشته باشین حسابی ذوق زده می شم دی:

- یک مدل دیگه هم که خوشم اومده hp envy 15t-j100 هستش که البته حدود 1م گرون تره، حالا نمی دونم دقیقا نسبت به z510 چه مزایایی داره و ارزششو داره به خاطرش بیشتر هزینه شه یا نه؟ (فرق شون زیاده یا کم؟!!)

---- و اصل سوالم اینجاست، یه آشنایی (که انگار مسئول مرکز کامپیوتر یکی از نهادهای دولتی هستن) وقتی ازشون راهنمایی خواستیم پیشنهاد کردن این سیستما رو خودشون جمع کنن :

hp probook 4545s : amd6 - 6G

sony vaio F14215CX - i7- 6G- hd4000

ایشون هر دوی این سیستم ها رو زیر 2.5م قیمت دادن و گفتن قطعات رو با تخفیف تهیه می کنن (از نمایشگاه مربوط به همونجایی که کار می کنن) و برا همینم ارزون تر درمیاد و قراره تک تک قطعات گارانتی باشه، حالا من نمی دونم این طوری شانس آوردم یا ممکنه ریسک باشه، تو اینترنتم گشتم اطلاعات خاصی پیدا نکردم، می خواستم نظر دوستانی که تجربه ی بیشتری دارن بپرسم؟ لطفا اگه به نظرتون فرصت خوبیه بگین کدوم مدل بین اون دو تا بهتره (البته می دونم وایو معروف تره ولی ایشون گفتن برا کار ما hp دوام بیشتری داره)...

پیشاپیش ممنون :n16:

lionf3
25-04-2014, 21:20
سلام
والا Z510 فکر میکنم بهترین گزینه باشه تو این رنج قیمت.

farzaneh*f
25-04-2014, 21:48
سلام
والا Z510 فکر میکنم بهترین گزینه باشه تو این رنج قیمت.

خیلی ممنون ... در مورد سوال پایینی نظری ندارین؟! راستش بیشتر اون برام مهمه... نمی دونم به ریسکش می ارزه یا نه؟!!

amirs2k
25-04-2014, 22:58
با سلام ممنون میشم کمک فوری کنید
----------
لپ تاپ برای کار طراحی لباس با 5 مشخصه اصلی زیر
1-پردازنده ه i7 نسل چهارم haswell
2- صفحه نمایش با کیفیت و لمسی
3-وزن کمتر از 2.5 کیلو
4-باتری پر کشش
5-قیمت زیر 3.5 ملیون
=============
نظرم رو ایسوس بود ولی تو نقد ها دیدم سری zone تو صفحه نمایش چنگی به دل نمیزنن
بعدش دیدم ایسوس یه تاچ 2.5 ملیونی داره و گرافیک ati
و از سونی 3.5 میلیونی هم زیاد تعریف نکردن
ممنون

oOomid.M
25-04-2014, 23:03
با سلام

اصل سوالم اینجاست، یه آشنایی (که انگار مسئول مرکز کامپیوتر یکی از نهادهای دولتی هستن) وقتی ازشون راهنمایی خواستیم پیشنهاد کردن این سیستما رو خودشون جمع کنن :

hp probook 4545s : amd6 - 6G

sony vaio F14215CX - i7- 6G- hd4000

لپ تاپ 4545 که خیلی کم هم تو بازار هست پردازندش AMD هست و منکه تا بحال جایی از نزدیک ندیدمش شاید هم منظورشون 4540 بوده که اگه حدسم درست باشه باید بگم که تو پروبوک های اچ پی به نظر من در حال حاضر بهترین و مقرون به مصرفه ترین و همچنین پرفروش ترین مدل ProBook 450 هست
اون لپ تاپ سونی هم که مدلش رو نوشتید فکر میکنم که 14 اینچ باشه
شما اول تعیین کنید که 14 اینچ میخواین یا 15 اینچ

farzaneh*f
26-04-2014, 09:58
با سلام

لپ تاپ 4545 که خیلی کم هم تو بازار هست پردازندش AMD هست و منکه تا بحال جایی از نزدیک ندیدمش شاید هم منظورشون 4540 بوده که اگه حدسم درست باشه باید بگم که تو پروبوک های اچ پی به نظر من در حال حاضر بهترین و مقرون به مصرفه ترین و همچنین پرفروش ترین مدل ProBook 450 هست
اون لپ تاپ سونی هم که مدلش رو نوشتید فکر میکنم که 14 اینچ باشه
شما اول تعیین کنید که 14 اینچ میخواین یا 15 اینچ

ممنون از راهنمایی تون ... ترجیح می دم ظریف (14) باشه ولی چون دیدم اکثر مدلا 15.6 هستن بی خیال این گزینه شدم :n02:

Public Enemy
26-04-2014, 10:12
با سلام .

اول سه تا نکته کلی !

1 - دوستان متاسفانه کمتر به انجمن سر می زنم ( به سیستم ثابت دسترسی ندارم ) ، لذا کمتر وقت واسه فعالیت تو انجمن دارم . در صورتی که به سوالاتتون دیر پاسخ می دم عذر خواهی می کنم .

2 - لطفا برای هر سوال تاپیک جداگونه بزنین .

3 - با توجه به اینکه در مورد بسیاری از لپ تاپ ها توی انجمن بحث شده ، در صورتی که در ارتباط با هر لپ تاپ سوالی دارین ، ابتدا توی قسمت مشاوره خرید جستجو کنین ، یه سری هم به نمایشگاه مدل ها و برند ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنین

حال ادامه حرف هام ( صحبت های غیر کلی ! )

خوب با توجه به کاربرد شما همون Z510 انتخاب مناسب تری هست . ضمن اینکه طراحی زیباتری داره و بیشتر به دل می شینه .

اما با توجه به کاربردتون و اینکه بازی نمی کنین ، توصیه نمی شه هزینه ی بالاتری رو برای لپ تاپ قوی تر متقبل بشین . از نظر پردازشی قدرت آنچنان قوی تری نصیبتون نمی شه .

هم چنین توصیه بنده اینه که بی خیال اون دو مدل معرفی شده ی مسئول خدمات رایانه بشین !

اما در صورتی که چیزی نزدیک به Z510 بخواین و صفحه نمایش براتون اولویت باشه -----> Acer V3-571G با صفحه نمایش IPS

سایر مدل هایی که دوستان نیز معرفی کردند مناسب هستند .

البته نکته ای هست که نباید فراموش بشه .
اینکه کار شما با Autocad در چه حد هست . آیا پردازش های ساده و غیر سه بعدی ، که در این صورت همه مدل های بالا مناسب هستند .

اما اگر به دنبال کار حرفه ای هستین ( مثلا در یه دفتر فنی و مهندسی مشغول به فعالیت هستین ) هیچ کدام از مدل های بالا پیشنهاد نمی شوند .

توصیه می شود در این ضمینه به دنبال لپ تاپ با پردازنده AMD نباشید .

به طور خلاصه ، برای CAD در ضمینه رندرینگ : اول CPU با تعداد هسته های بالا ، سپس کارت گرافیک مناسب ( ترجیها Nvidia Quadro یا AMD Firepro ) ، سپس رم و هارد
برای CAD در ضمینه ی طراحی : اول CPU با فرکانس بالا ، سپس کارت گرافیک مناسب ، سپس رم و هارد

farzaneh*f
26-04-2014, 11:19
با سلام .

اول سه تا نکته کلی !

1 - دوستان متاسفانه کمتر به انجمن سر می زنم ( به سیستم ثابت دسترسی ندارم ) ، لذا کمتر وقت واسه فعالیت تو انجمن دارم . در صورتی که به سوالاتتون دیر پاسخ می دم عذر خواهی می کنم .

2 - لطفا برای هر سوال تاپیک جداگونه بزنین .

3 - با توجه به اینکه در مورد بسیاری از لپ تاپ ها توی انجمن بحث شده ، در صورتی که در ارتباط با هر لپ تاپ سوالی دارین ، ابتدا توی قسمت مشاوره خرید جستجو کنین ، یه سری هم به نمایشگاه مدل ها و برند ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بزنین

حال ادامه حرف هام ( صحبت های غیر کلی ! )

خوب با توجه به کاربرد شما همون Z510 انتخاب مناسب تری هست . ضمن اینکه طراحی زیباتری داره و بیشتر به دل می شینه .

اما با توجه به کاربردتون و اینکه بازی نمی کنین ، توصیه نمی شه هزینه ی بالاتری رو برای لپ تاپ قوی تر متقبل بشین . از نظر پردازشی قدرت آنچنان قوی تری نصیبتون نمی شه .

هم چنین توصیه بنده اینه که بی خیال اون دو مدل معرفی شده ی مسئول خدمات رایانه بشین !

اما در صورتی که چیزی نزدیک به Z510 بخواین و صفحه نمایش براتون اولویت باشه -----> Acer V3-571G با صفحه نمایش IPS

سایر مدل هایی که دوستان نیز معرفی کردند مناسب هستند .

البته نکته ای هست که نباید فراموش بشه .
اینکه کار شما با Autocad در چه حد هست . آیا پردازش های ساده و غیر سه بعدی ، که در این صورت همه مدل های بالا مناسب هستند .

اما اگر به دنبال کار حرفه ای هستین ( مثلا در یه دفتر فنی و مهندسی مشغول به فعالیت هستین ) هیچ کدام از مدل های بالا پیشنهاد نمی شوند .

توصیه می شود در این ضمینه به دنبال لپ تاپ با پردازنده AMD نباشید .

به طور خلاصه ، برای CAD در ضمینه رندرینگ : اول CPU با تعداد هسته های بالا ، سپس کارت گرافیک مناسب ( ترجیها Nvidia Quadro یا AMD Firepro ) ، سپس رم و هارد
برای CAD در ضمینه ی طراحی : اول CPU با فرکانس بالا ، سپس کارت گرافیک مناسب ، سپس رم و هارد

خیلی خیلی ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، کارم با اتوکد فقط دوبعدیه، ولی رویت سه بعدی کار می کنم و می خوام رندرم بگیرم... فعلا شغل ندارم ولی می خوام اگه بعدا لازم شد کارایی داشته باشه... یه نرم افزارم تازه هم شنیدم که گویا کلا با گرافیک کار می کنه (لومیون) و گرافیک 2 به بالا می خواد برا همین گرافیکم که قبلا برام اهمیتی نداشت الان یه کم به نظرم مهمه... می شه بی زحمت تا 3.5 - 4 م هم مدلای مناسب و قوی رو معرفی کنید، آخه این طور که به نظر می رسه فک کنم باید بی خیال قیمتای پایین شم.... البته کلا برا من دل کندن از ظاهر z510 خیلی سخته :n14:

Public Enemy
26-04-2014, 11:46
خیلی خیلی ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، کارم با اتوکد فقط دوبعدیه، ولی رویت سه بعدی کار می کنم و می خوام رندرم بگیرم... فعلا شغل ندارم ولی می خوام اگه بعدا لازم شد کارایی داشته باشه... یه نرم افزارم تازه هم شنیدم که گویا کلا با گرافیک کار می کنه (لومیون) و گرافیک 2 به بالا می خواد برا همین گرافیکم که قبلا برام اهمیتی نداشت الان یه کم به نظرم مهمه... می شه بی زحمت تا 3.5 - 4 م هم مدلای مناسب و قوی رو معرفی کنید، آخه این طور که به نظر می رسه فک کنم باید بی خیال قیمتای پایین شم.... البته کلا برا من دل کندن از ظاهر z510 خیلی سخته :n14:

همون طور که گفتم ، برای شما دیگه ارزش نداره برین بالای 2.5 .

چون اگر واقعا فوق تخصصی بخواین ، باید برین دنبال مدل ها با کارت گرافیک Quadro یا Firepro ، که چند تا نکته در بارشون هست .

1 - عموما در بازار کمیاب هستند ، بیشترشون باید سفارشی وارد شوند .
2 - معمولا سنگین هستند .بالای 3.5 کیلو
3- زیاد چنگی به دل نمی زنند .

توصیه بنده اینه که در حال حاظر اونی که دلتون می خواد رو بگیرین . در صورتی که بخواین جایی کار کنین ، معمولا خود شرکت سخت افزار های لازم برای کار رو خریداری می کنه . در کل پردازش توسط رایانه سریعتر انجام میشه و توصیه بنده اینه که فقط در صورتی که واقعا به صورت حرفه ای کار CAD انجام می دین و دائم در حال جا به جا شدن هستین برین سراغ این مدل ها . ( چون معمولا بعدش پشیمون می شین! )

مدل های سفارشی با کارت گرافیک های Quadro و یا Firepro رو هم می تونین توی سایت Hpn.ir پیدا کنین.

farzaneh*f
26-04-2014, 12:13
همون طور که گفتم ، برای شما دیگه ارزش نداره برین بالای 2.5 .

چون اگر واقعا فوق تخصصی بخواین ، باید برین دنبال مدل ها با کارت گرافیک Quadro یا Firepro ، که چند تا نکته در بارشون هست .

1 - عموما در بازار کمیاب هستند ، بیشترشون باید سفارشی وارد شوند .
2 - معمولا سنگین هستند .بالای 3.5 کیلو
3- زیاد چنگی به دل نمی زنند .

توصیه بنده اینه که در حال حاظر اونی که دلتون می خواد رو بگیرین . در صورتی که بخواین جایی کار کنین ، معمولا خود شرکت سخت افزار های لازم برای کار رو خریداری می کنه . در کل پردازش توسط رایانه سریعتر انجام میشه و توصیه بنده اینه که فقط در صورتی که واقعا به صورت حرفه ای کار CAD انجام می دین و دائم در حال جا به جا شدن هستین برین سراغ این مدل ها . ( چون معمولا بعدش پشیمون می شین! )

مدل های سفارشی با کارت گرافیک های Quadro و یا Firepro رو هم می تونین توی سایت Hpn.ir پیدا کنین.

بازم ممنون، راستش از اولم تو فکر سیستم بودم، بودجه م برا یه سیستم عالی قد نداد و معمولیشم تو خونه دارم، الان نیاز فوری به لپ تاپ دارم فقط برا حمل و نقل (باید تو دانشگاه ازش استفاده کنم) چون شنیدم بعدا هم سر کار ممکنه لازم شه نگران شدم وسواس پیدا کردم که مدلای بهتری بخرم ولی انگار بهتره پس انداز کنم برا سیستم... فقط یه سوال دیگه، به نظرتون اینکه باتری z510 که داخلشه ممکنه دردسر ایجاد کنه؟!! با این لپ تاپ (به جز صفحه نمایشش البته) تنها مشکلم همینه :n27:

Public Enemy
26-04-2014, 20:26
بازم ممنون، راستش از اولم تو فکر سیستم بودم، بودجه م برا یه سیستم عالی قد نداد و معمولیشم تو خونه دارم، الان نیاز فوری به لپ تاپ دارم فقط برا حمل و نقل (باید تو دانشگاه ازش استفاده کنم) چون شنیدم بعدا هم سر کار ممکنه لازم شه نگران شدم وسواس پیدا کردم که مدلای بهتری بخرم ولی انگار بهتره پس انداز کنم برا سیستم... فقط یه سوال دیگه، به نظرتون اینکه باتری z510 که داخلشه ممکنه دردسر ایجاد کنه؟!! با این لپ تاپ (به جز صفحه نمایشش البته) تنها مشکلم همینه :n27:

در ارتباط با صفحه نمایش : اگر بخواین تک نفری ! از لپ تاپ استفاده کنین ( مثلا چند نفری دور هم فیلم نبینین ! ) ، می شه با صفحه نمایش Z510 کنار اومد .
چون مشکل بزرگ Z510 زاویه دید محدود صفحه نمایش هست . اما اگر از روبرو بهش نگاه کنین ، صفحه نمایش مطلوب است .

در ارتباط با باتری : نگران این موضوع نباشین . مشکل خاصی رو برای شما ایجاد نخواهد کرد و عمر مفید خود را خواهد داشت .

farzaneh*f
26-04-2014, 21:20
در ارتباط با صفحه نمایش : اگر بخواین تک نفری ! از لپ تاپ استفاده کنین ( مثلا چند نفری دور هم فیلم نبینین ! ) ، می شه با صفحه نمایش Z510 کنار اومد .
چون مشکل بزرگ Z510 زاویه دید محدود صفحه نمایش هست . اما اگر از روبرو بهش نگاه کنین ، صفحه نمایش مطلوب است .

در ارتباط با باتری : نگران این موضوع نباشین . مشکل خاصی رو برای شما ایجاد نخواهد کرد و عمر مفید خود را خواهد داشت .

مرسی از راهنمایی های خوب تون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]