PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا رفتن درجه cpu

9400424
25-04-2014, 17:26
سلام

درجه سی پی یو بالا میرسه سیستم خاموش میشه.
cpu amd athlon 500 doal
mb. ma-ma78gm s2h

سیستم در حالت بوت درجه رو ۵۲ درجه هست و دور فن ۳۰۰۰ وقتی ویندوز بالا میاد بغد خدود ۵ دقیقه یه ۹۰ درجه میرسه و خاموش میشه مشکل کجاس .خمیر سلیکون هم بریم از جنس خوبش واسم زد فرقی نکرد

ЯΣZΛ
25-04-2014, 18:14
شايد فن cpu درست بسته نميشه!اون رو هم چك كن خوب.
موقعي كه بالا مياد مقدار كاركرد cpu رو چك كن ببين رو چند درصد كار ميكنه!
نزار دمات زياد بالا بره amd تو دماي بالا زود آسيب ميبينه!

9400424
25-04-2014, 18:32
پایه فن به درستی بستم.بردم بیرون ۱ج تومن گرفت فن رو خمیرش رو تمیز کرد تازشو زد بست از منو بوت رفت درجه ثابت رو ۴۰ بود اوردم هار رو وصل کردم میاد بالا با یه اجرای بازی سریع حرارت میره بالا با ۱۰۰ و بالاتر هم میرسه خاموش میشه.کارکرد سی پی یو رو کجا باید نگاه بکنم؟ تو اجرای ویندوز و برنامه ها مشکلی نداره ایا میتونه از سی پی یو باشه؟

N A V A R O
25-04-2014, 19:17
پایه فن به درستی بستم.بردم بیرون ۱ج تومن گرفت فن رو خمیرش رو تمیز کرد تازشو زد بست از منو بوت رفت درجه ثابت رو ۴۰ بود اوردم هار رو وصل کردم میاد بالا با یه اجرای بازی سریع حرارت میره بالا با ۱۰۰ و بالاتر هم میرسه خاموش میشه.کارکرد سی پی یو رو کجا باید نگاه بکنم؟ تو اجرای ویندوز و برنامه ها مشکلی نداره ایا میتونه از سی پی یو باشه؟

سلام

در محیط ویندوز باید دما چک شود ؛ نه در منوهای بایوس.

یک عکس از نرم افزار زیر اماده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
25-04-2014, 20:56
اگه خمیر عوض شده یک علت میتونه از فنتون باشه فن و سیستم رو خاک گیری کنید و چک کنید فن محکم باشه و سرجاش باشه اگه همه موارد درست بود فن رو عوض کنید تهویه کیس و دمای محیط هم بهتر کنید

بالا بودن cpu usage و ویروسی بودن سیستم باعث بالا رفتن دمای سی پی یو هم میشود

اگه با اینکار ها درست نشد بگید

9400424
26-04-2014, 07:46
سلام در محیط ویندوز باید دما چک شود ؛ نه در منوهای بایوس. یک عکس از نرم افزار زیر اماده کنید.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این عکس برنامه از دما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در حالت روشن بودن از 35 شروع میشه تا 40 میرسه. اما وقتی انتی ویروس نود رو شروع به اسکن میزنم دما تو برنامه تا 62 میره واسی بیشتر هم میره و خاموش میشه.. هالا یه بازی فوتبال اجرا کردم به یک دقیقه نشد به 100 و بالاتر رسید. و استفاده سی پی یو به 100 . فن رو نو خریدم و سیستم خنک کننده رو هم تمیز کردم. انتی ویروس یه ویروس sality پیدا کرد.ولی نتونست پاک کنه. هالا اگه ویندوز عوض کنم کلا اگه در حین عوض کردن ویندوز وسط کار خاموش بشه و نتونه نصب کامل کنه چی کار باید کرد؟ ------------ واسه پست اضافه معزرت خواهی میکنم چون با گوشی میام پست دادن مشکل هست و از دستم در رفت با تشکر ---------------------------------------------------

DDCCO
26-04-2014, 09:26
salam
deghat kon beebin che migam
modeleh caset daghigahn chiyeh
fagaht khodeh caset

9400424
26-04-2014, 13:01
cpu AMD Athlon 5200 دوال
مین برد ma78gm s2h.
گیگابایت
رم 2 گیگ پتریوت
پاور گرین ۴۳۰a
گرافیک ۱ گیگ ۸۶۰۰ جیفورس
کیس access

9400424
26-04-2014, 19:28
یه موضوعی ام واسم پیش اومد تو حالت safe mode میخوای بیایی بالا تا به لااگین میرسه شات دون میشه سیستم.ولی عادی بیایی بالا نه

alijj13711
08-07-2014, 20:24
من میگم شاید پینهای سوکت cpu رو مینت مشکلت داشته باشه چون اگه خراب باشه دما رو زیاد مینه اگه این باشه باید سوکتشو تعویض کنی :n02: