PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل تعویض رم مادربرد Asus p5gpl-x se -نیاز به کمک فوری

saberim1
24-04-2014, 11:02
سلام
من سیستمی با مشخصات زیر دارم.
Asus p5gpl -x se
Intel pentium 4 cpu 3.00 Ghz
geforce 9500 gt
power Swizz pentium 4 ATX 500w
ram 512 ddr
دارم.که رمش مشکل پیدا کرد.منم گفتم ارتقاش بدم. دو تا رم یک گیگ ddr باس 400 خریدم.اما وقتی گذاشتم سیستم بالا نیومد.
نمیدونم مشکل از کجاست کسی میتونه کمک کنه بینم مشکل از کجاست

EXTREME
24-04-2014, 11:31
باید اول ببینید مینتون این حجم رم رو ساپورت میکنه یا نه یا هر dimm چقدر حجم ساپورت میکنه که تو سایت مینتون یا دفترچش هست
شاید نیاز به آپدیت بایوس داشته باشید

رم ها رو تکی رو هر دو اسلات بررسی کنید اگه تکی رو هیچ اسلاتی کار نمیکرد یا مشکل از رم ها است یا با مین سازگار نیست

saberim1
24-04-2014, 11:44
ممنون از پاسخ تون اما من توی سایتش نگاه کردم که دو گیگ مموری ساپورت میکنه ddr 1 باس 400 من هم خریدم.رم ها هم kingmax و سالم و نو هستند اما وقتی میزارم روی سیستم سیستم تصویر نداره.بایوس چطوری باید آپدیت کنم؟؟
اسلات ها رو هم یکی یکی تست کردم اما کار نکرد.الان هم یک رم 256 گذاشتم روش جواب داد ولی با این ها جواب نمیده

EXTREME
24-04-2014, 11:48
ممنون از پاسخ تون اما من توی سایتش نگاه کردم که دو گیگ مموری ساپورت میکنه ddr 1 باس 400 من هم خریدم.رم ها هم kingmax و سالم و نو هستند اما وقتی میزارم روی سیستم سیستم تصویر نداره.بایوس چطوری باید آپدیت کنم؟؟
اسلات ها رو هم یکی یکی تست کردم اما کار نکرد.الان هم یک رم 256 گذاشتم روش جواب داد ولی با این ها جواب نمیده

برای آپدیت بایوس هم میتونید از طریق ez fash آپدیت کنید و هم نرم افزار asus update باید آخرین ورژن فایل بایوس میتون رو که بتا هم نباشه دانلود کنید فایل رو رو فلش بریزید برید تو بایوس و فایل رو از فلش پیدا کرده و آپدیت کنید برای اینکار نیاز به تجربه کافی دارید چون مشکلی در کار پیش بیاد سیستم بوت نمیشه بهتره بدید به کسی که تجربه بیشتری داشته باشه

saberim1
24-04-2014, 16:38
مجددا سلام
ببخشید مزاحم شما هم هستم ولی جسارتا من تونستم بلاخره با کلی زحمت بایوسش به آخرین ورژن آپدیت کنم. اما متاسفانه باز هم جواب نداد.
شما فک می کنید دیگه از چی میتونه باشه ؟
میگم ممکنه از پاور باشه و مشکل از تغذیه رم باشه؟؟یا ربطی نداره:n29::n13:

EXTREME
25-04-2014, 09:50
بعید میدونم به خاطر پاور باشه باید با یک رم سالم دیگه هم که توسط مین ساپورت میشه تست کنید اگه بازم مشکل داشت و مطمئن بودید مشکل از طرف است میتونه از مین یا مدار تغذیه رم باشه یا بایوس مین

ولی اگه علت دیگه ای داشته باشه میتونه از پاور گرافیک یا مدار تغذیه مین هم باشه شما باید قطعه داشته باشید که با اون سیستم رو تست کنید یا کارت دیباگر که راحت از روی کد متوجه ایراد بشید