PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره ی ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کامپیوتر

hosseinonline8000
23-04-2014, 18:49
سلام دوستان من در حال حاظر ترم 2 کارشناسی نرم افزار هستم و در مورد تصمیم برای ادامه در مقطع ارشد نیاز به راهنمایی دارم .

من علاقه ی شدیدی به این رشته دارم ولی متاسفانه وجود بعضی از دروس بی کاربرد که باعث میشه بجای وقت گذاشتن روی مسائل کاربردی تر ذهن خودمون را درگیر مطالبی کنیم که به دردمون نمیخوره باعث شده علاقه ام کم بشه و برای ادامه ی تحصیل تردید دارم .

من در اوقات فراغت و بی کاری سراغ یادگیری مطالب مورد نیاز بازار کار و برنامه نویسی میرم و مسائل کاربردی را دنبال میکنم و خیلی بهشون علاقه دارم ولی حجم برخی دروس بی ارزش که فقط باید پاس بشن باعث شده به ادامه ی تحصیل بی رغبت بشم .

البته بعضی دروس هم که خیلی کاربردی هستن را بهشون اهمیت میدم و سعی میکنم با نمره ی عالی پاس کنم مثل دروس اصول مهندسی نرم افزار - هوش مصنوعی - پایگاه داده و این چنین دروس که خیلی به درد میخورن .

آیا توی کارشناسی ارشد هم همین اوضاع هست و بجای پرداختن به مباحث کاربردی و با ارزش باید وقت و ذهنمون را درگیر پاس کردن درسهای بیهوده کنیم ؟

hosseinonline8000
26-04-2014, 17:27
دوستان لطفا راهنمایی کنید چون اگر تصمیمم قطعی بشه میخواد از الان برای ارشد بخونم .

farshidshd
04-05-2014, 10:47
سلام دوستان من در حال حاظر ترم 2 کارشناسی نرم افزار هستم و در مورد تصمیم برای ادامه در مقطع ارشد نیاز به راهنمایی دارم .

من علاقه ی شدیدی به این رشته دارم ولی متاسفانه وجود بعضی از دروس بی کاربرد که باعث میشه بجای وقت گذاشتن روی مسائل کاربردی تر ذهن خودمون را درگیر مطالبی کنیم که به دردمون نمیخوره باعث شده علاقه ام کم بشه و برای ادامه ی تحصیل تردید دارم .

من در اوقات فراغت و بی کاری سراغ یادگیری مطالب مورد نیاز بازار کار و برنامه نویسی میرم و مسائل کاربردی را دنبال میکنم و خیلی بهشون علاقه دارم ولی حجم برخی دروس بی ارزش که فقط باید پاس بشن باعث شده به ادامه ی تحصیل بی رغبت بشم .

البته بعضی دروس هم که خیلی کاربردی هستن را بهشون اهمیت میدم و سعی میکنم با نمره ی عالی پاس کنم مثل دروس اصول مهندسی نرم افزار - هوش مصنوعی - پایگاه داده و این چنین دروس که خیلی به درد میخورن .

آیا توی کارشناسی ارشد هم همین اوضاع هست و بجای پرداختن به مباحث کاربردی و با ارزش باید وقت و ذهنمون را درگیر پاس کردن درسهای بیهوده کنیم ؟

سلام
من که الان ارشد نرم افزار رو تموم کردم پشیمونم
و از اول که وارد مقطع ارشد شدم میگفتم کاش تغییر رشته داده بودم

ولی در کل در مقطع ارشد که کلا ۳۲ واحد هست به جز ۶ واحد پایان نامه بقیه دروس تئوری رو میتونی حتی با نمره 20 پاس کنی

دروسی هم که تدریس میشه همه دروس تخصصی این رشته هستن ولی اگه اساتید بتونن درست تدریس کن میشه گفت خوبه و ارزش داره

hosseinonline8000
05-05-2014, 18:10
سلام
من که الان ارشد نرم افزار رو تموم کردم پشیمونم
و از اول که وارد مقطع ارشد شدم میگفتم کاش تغییر رشته داده بودم

ولی در کل در مقطع ارشد که کلا ۳۲ واحد هست به جز ۶ واحد پایان نامه بقیه دروس تئوری رو میتونی حتی با نمره 20 پاس کنی

دروسی هم که تدریس میشه همه دروس تخصصی این رشته هستن ولی اگه اساتید بتونن درست تدریس کن میشه گفت خوبه و ارزش داره

درسته واحداش کمه ولی شنیدم حجم بالایی دارن . همشون هم که 3 واحدی به بالا هستن .

شما غیر انتفاعی - دولتی یا آزاد میخونید ؟

حجم دروس چقدره ؟ چقدر از وقتتون را میگیره ؟

من که الان توی کارشناسی زجر میکشم . حجم دروس زیاده و دروس هم به درد نخوره که باعث شده کلی از وقتم را بگبره...

الان چارت واحدهای ارشد را داشتم میدیدم درس ریاضیات پیشرفته در مهندسی نرم افزار یکم من را ترسوند ( اصلا اسمش ترسناکه )
از ریاضیات بدم میاد ...

در کل اگر قرار باشه ارشد بخونم بخاطر اینه که بتونم تدریس کنم که باید بازم ادامه بدم و دکترا هم بگیرم چون دیگه استاد زیر دکترا نمیگیرن و فکر کنم باید مدرک هم از دانشگاه دولتی یا آزاد بامعدل بالا باشه .

غیر انتفاعی که مدرکش خوب نیست و آزاد هم شهریه اش ترمی حدود 3میلیون در میاد و دولتی هم ظرفیت ها به شدت پایینه و باید کلی هزینه کنیم و وقت بزاریم که قبول بشیم ( شاید با کلی صرف وقت و هزینه قبول هم نشیم )