PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تداخل دارویی الکل با فلوکستین یا تری فلوئوپرازین

amirhos72
22-04-2014, 11:27
سلام
آیا مصرف بسیار کم و روزانه ی الکل با فلوکستین و تری فلوئوپرازین(برای درمان وسواس و افسردگی میخورم) تداخل داره و مشکلی ایجاد میکنه؟
بعد شنیدم که مصرف این دو دارو با دارو های مسدود کننده ی بتا تداخل ایجاد میکنه
یعنی پروپرانولول که قبلا میخوردم رو نباید بخورم با اینا؟
پیشاپیش ممنون

sozuki7
22-04-2014, 11:49
سلام
از من بخوای اصلا مشروبات الکلی مصرف نکن
من قبلا تو دبی کار میکردم و مشروبم مجانی بود و هر شب هر شب میخوردم حدود 10سال ادامه میدادم الکلی صفر شدم:n02:
الان میخوام ترک کنم نمیشه/یعنی میشه ولی کرم از خود درخته/عدت کردم /لرزش دست و رعشه افتاد تو بدنم /رفتم دکتر قرص پروپرانول برام داد ولی اثری نکرد
دمکترهای دیگه رفتم اثری نکرد مجبور شدم کلا الکل بزنم کنار الان هر یک ماه یک بار میخورم
کسی میدونه برای درمان رعشه و لرزش دست بهترین درمانش چیه؟

amirhos72
22-04-2014, 11:56
قرص پروپرانولول فک نکنم تو این لرزش موثر باشه چون تپش قلب رو کم میکنه و باعث کاهش اضطراب میشه
اتفاقا فلوکستین رو برای رفع اعتیاد به الکل هم مصرف میکنن!
اما خب من اعتیاد به الکل ندارم
خیلی خیلی کم میخورم هفته ای سه چهار روز

DrH.motasami
22-04-2014, 13:16
سلام
آیا مصرف بسیار کم و روزانه ی الکل با فلوکستین و تری فلوئوپرازین(برای درمان وسواس و افسردگی میخورم) تداخل داره و مشکلی ایجاد میکنه؟
بعد شنیدم که مصرف این دو دارو با دارو های مسدود کننده ی بتا تداخل ایجاد میکنه
یعنی پروپرانولول که قبلا میخوردم رو نباید بخورم با اینا؟
پیشاپیش ممنون

سلام
بله الکل با متابولیسم fluoxetine تداخل جدی داره و میتونه باعث آسیب کبدی بشه،ضمن اینکه باعث گیجی و منگی, ناتوانی در تمرکز میشه.
Trifluoperazine و الکل نیز تداخل جدی دارن:حرکات غیر ارادی عصبانیت تشنج گیجی و احتمال سقوط جدی است.
فلوکستین اثر بلوک کننده های کانال بتا رو شدت میبخشه (متابولیسم رو کاهش میده)پس باید مقدار کمتری مصرف بشه-حدود نصف تا 1 سوم.
مصرف همزمان اتانول و ضد افسردگی ها میتواند باعث بروز خطرات جدی شود.
لطفا تجدید نظر فرمایید.

سلام
از من بخوای اصلا مشروبات الکلی مصرف نکن
من قبلا تو دبی کار میکردم و مشروبم مجانی بود و هر شب هر شب میخوردم حدود 10سال ادامه میدادم الکلی صفر شدم:n02:
الان میخوام ترک کنم نمیشه/یعنی میشه ولی کرم از خود درخته/عدت کردم /لرزش دست و رعشه افتاد تو بدنم /رفتم دکتر قرص پروپرانول برام داد ولی اثری نکرد
دمکترهای دیگه رفتم اثری نکرد مجبور شدم کلا الکل بزنم کنار الان هر یک ماه یک بار میخورم
کسی میدونه برای درمان رعشه و لرزش دست بهترین درمانش چیه؟

سلام
با راهنمایی و مداخله روانپزشکی که در زمینه وابستگی تجربه داره خیلی راحت میتونید از آثار مخرب الکل راحت شوید،بنزودیازپینها و کلونیدین علایم ترک مصرف الکل رو بخوبی کنترل میکنن.

قرص پروپرانولول فک نکنم تو این لرزش موثر باشه چون تپش قلب رو کم میکنه و باعث کاهش اضطراب میشه
اتفاقا فلوکستین رو برای رفع اعتیاد به الکل هم مصرف میکنن!
اما خب من اعتیاد به الکل ندارم
خیلی خیلی کم میخورم هفته ای سه چهار روز

فلوکستین به تنهایی در درمان وابستگی به الکل کاربردی نداره اما در برخی بیماران میتونه اثرات مثبتی بر خلق خوی افسرده آنها داشته باشه.،پروپرانولول تحریک پذیری و اضطراب رو کاهش میده،برنامه درمان سوء مصرف به این سادگی نیست و باید حتما تحت نظر متخصص باشه.

روانپریش
22-04-2014, 13:38
با اجازه از استارتر
آخرین دوز فلوکستین در روز چقدره؟

sozuki7
22-04-2014, 13:43
سلام
با راهنمایی و مداخله روانپزشکی که در زمینه وابستگی تجربه داره خیلی راحت میتونید از آثار مخرب الکل راحت شوید،بنزودیازپینها و کلونیدین علایم ترک مصرف الکل رو بخوبی کنترل میکنن.

با سلام خدمت دکتر
والا دکترهای زیادی رفتم و چاره ایی نشد داروهایی بهم میدادند و میگفتن بلوک کننده لرزش دست هست ولی نتیجه ایی نگرفتم
با اینکه دانشجو هستم و بخوام امتحان بدم یا چیزی بنویسم نمیتونم و دست خط بدی دارم قبلا دست خطم خوب بود ولی الان چون لرزش دستم زیاد شده اصلا حالم از خودم بهم میخوره با چنین اوضاعی
مدتیه ترک مشروبات هم کردم ولی نشده
نظر شما چه دارویی میتونه کمکم بکنه؟

DrH.motasami
22-04-2014, 13:43
با اجازه از استارتر
آخرین دوز فلوکستین در روز چقدره؟

معمولا60 میلیگرم اما بیمارانی بودن80 میلیگرم رو هم تحمل کردن-در درمان وسواس دوز بیشتری مصرف میشه اما در هر صورت60 تا80 حداکثر مجازه.

با سلام خدمت دکتر
والا دکترهای زیادی رفتم و چاره ایی نشد داروهایی بهم میدادند و میگفتن بلوک کننده لرزش دست هست ولی نتیجه ایی نگرفتم
با اینکه دانشجو هستم و بخوام امتحان بدم یا چیزی بنویسم نمیتونم و دست خط بدی دارم قبلا دست خطم خوب بود ولی الان چون لرزش دستم زیاد شده اصلا حالم از خودم بهم میخوره با چنین اوضاعی
مدتیه ترک مشروبات هم کردم ولی نشده
نظر شما چه دارویی میتونه کمکم بکنه؟

سلام مجدد
طبق قوانین انجمن تجویز دارو در پست ها ممنوعه اما صرفا جهت اطلاع:
اگه لرزش دست از آثار الکل باشه کلونیدین در دوزهای خیلی کم مفیده،در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر پیغام خصوصی فرمایید.
با بررسی علائم و سابقه پزشکی ممکنه اختلالات و یا مشکلاتی تشخیص داده بشه و با درمان آنها کیفیت زندگیتان حتما بهتر خواهد شد.