PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو مشکل رم (خطای CRC موقع اکتسرکت RAR)

Memonex
21-04-2014, 20:56
سلام

دوستان یکی از اشناها جدیدا سیستم عوض کرده البته دست دوم که از اون موقع کلا فایلهای رار بخصوص حجم بالاها براش اکسترکت نمیشن و ارور crc میاد و نکته جالب اینجاست هر دفعه نشون میده یکسری فایلهای متفاوت خرابن! البته هارد و سیستم عامل هردو سالم بودن به نظر شما صد در صد از رمه این قضیه یا میتونه از مادربرد هم باشه؟ مادربرد هم azrock دست دوم هست

مشکل دوم هم اینکه الان رفته رمو عوض کرده ولی این دفعه کلا سیستم بالا نمیاد من نگاه کردم مادربرد asrock g41m-vs3 تا 1333 ساپورت میکنه در صورتی که رم فعلی آپاسر 1600 4 گیگ هست این دلیلش هست؟ میشه پسش داد؟ 24 ساعت مهلت تست داره فاکتورش

EXTREME
22-04-2014, 08:18
در مورد مشکل اول اون ارور crc دایل های مختلف داره اگخ فایل وینرر رو در اون سیستم میزارید و ارور crc میده وکلا فایل خراب میشه و روی سیستم دیگری قابل استفاده نیست این مشکل از رم نست و میتونه از ویروس و هارد بیشتر باشه ولی اگه فایل فشرده روی اون سیستم ارور crc میده ولی خراب نمیشه و روی سیستم دیگری اکسترکت میشه امشکل اون سیستم علاوه بر ویندوز و ویروس میتونه از رم و بایوس مین (آپدیت بایوس ) هم باشه و سازگار نبودن رم با مین خودتون علت دیگرش است

در مورد مشکل دوم من مشخصات این مین رو دیدم حداکثر 8 گیگ رم رو ساپورت میکنه پس از نظر میزان حجم ساپورت مشکلی نداره بایوس مین رو هم حتما آپدیت کنید درست نشد رم جدید رو رو هر دو اسلات تست کنید جواب نداد چند حالت داره یا رم جدید ایراد داره یا اینکه با برد سازگار نیست فرکانس 1600 برای این برد مشکل ساز نیست چون خودش اتوماتیک رو 1066 ست میشه فرکانسش