PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلات آزار دهنده لب تاب 5110 من

boy1367
21-04-2014, 15:45
سلام
مدتی هست که لب تاب 5110 من مشکلات آزار دهنده برام ایجاد میکنه
یکیش اینه که بعضی مواقع وقتی لب تاب رو روشن می کنم تا ویندوز بالا بیاد خیلی طول می کشه حدود 5 دقیقه بعد از روشن کردن و رد شدن آرم dell یک صفحه سیاه میاد و بعد از 5 دقیقه ویندوز میاد بالا
مشکل دیگه
فن سی پی یو هست بیشتر مواقع بی خودی خود فعاله در حالی که از لب تاب استفاده نمی کنم و به شدت وقتی دست می زنم به قسمت هایی نزدیک لب تاب سی پی یو داغه داغه این هم عکس از نرم افزار speed fan و همچنین از تسک منیجر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک مشکل دیگه که گاهی اوقات پیش میاد اینه و مجبورا یا لب تاب ریستارت میشه و یا ریستارت نمیشه

ولی بیشتر مشکل سی پی یو آزار دهنده هست و داغ شدن لب تاب
ویندوز من هم 8 هست

promaproma
21-04-2014, 20:36
آخرین بازی که لپتاپ رو سرویس کردی کی بوده؟

dell 5010 و 5110 یکم مشکل دارند تو سیستم خنک کنندگی البته اگه بهش برسی مشکلی ایجاد نمیکنه. فقط اینکه بهش فشار نیار . چون امکان داره چیپ بسوزونی.

من 5010 دارم 3 ساله خریدم قبل از عید به علت اینکه اوایل نمیدونستم باید لپ تاپ رو گرد گیری کنم و... این حرف ها چیپ گرافیم سوزوندم . که کلا مادربورد رو عوض کردم 450 تومن هزینه برداشت.

حتما اگه وارد نیستی بده یه تعمیرکار خوب و معتبر

lionf3
21-04-2014, 21:03
برا حلِ معضلِ گرما
فک میکنم باید گرد و خاکِ دورِ فن رو تمیز کنی.
اون مشکل ویندوز هم ممکنه با تعویض ویندوز و یا حتی Refresh کردن درست شه.

boy1367
23-04-2014, 00:39
آخرین بازی که لپتاپ رو سرویس کردی کی بوده؟

dell 5010 و 5110 یکم مشکل دارند تو سیستم خنک کنندگی البته اگه بهش برسی مشکلی ایجاد نمیکنه. فقط اینکه بهش فشار نیار . چون امکان داره چیپ بسوزونی.

من 5010 دارم 3 ساله خریدم قبل از عید به علت اینکه اوایل نمیدونستم باید لپ تاپ رو گرد گیری کنم و... این حرف ها چیپ گرافیم سوزوندم . که کلا مادربورد رو عوض کردم 450 تومن هزینه برداشت.

حتما اگه وارد نیستی بده یه تعمیرکار خوب و معتبر

تا حالا لب تاب رو باز نکردم
در واقع زود این فن سی پی یو آتیشی میشه
مثلا همین الان با vmware که مجازی سازی هست توش دو تو ویندوز مک و 7 ران کردم فن سی پی یو شروع به صدا کرد یعنی تحت فشار بودن و vmware رو بستم ولی باز فن همون صدا رو داشت
صدا هم مثل صدایی هست که وقتی بازی سنگین بازی می کنی فن سی پی یو تحت فشار قرار می گیره و داغ می کنه لب تاب
بیرون هم می ترسم ببرم چون مطمئن نیستم از کسی و اطلاعاتی تو لب تاب دارم و هم اینکه اگر بردم پیش تعمیر کار شاید یه بلایی سرش بیاره که بدتر از قبل بشه

Mr.Lover
28-04-2014, 14:40
سلام
می شه کمی در مورد گردگیری این مدل از لپ تاپ توضیح بدید؟

من 5010 دارم 3 ساله خریدم قبل از عید به علت اینکه اوایل نمیدونستم باید لپ تاپ رو گرد گیری کنم و...

من هم تازگی ها با این لپ تاپ مشکل دارم، بعد از کمی کار کردن به علت حرارت بالا خاموش می کنه!
تا حالا کاری برای نظافت و گردگیری قطعات داخلی لپ تاپ انجام ندادم؛ لطف می کنید کمی در این رابطه توضیح بدید؟

ممنون

mohammadreza248
19-07-2014, 14:24
سلام بچه ها ....
من یه لپ تاپ مدل Dell inspiron 5110 دارم حدود دو سالی میشه که دارم ازش استفاده میکنم تا حالا مشکلی نداشتم جز این که چند ماه پیش وقتی داشتم باهاش کار میکردم یهو صفحه مانیتور شروع به عوض کردن رنگ کرد منم زود خاموشش کردم بعدش یه بوی سوختگی ازش اومد گذاشتم یه ساعتی موند بعد دوباره روشنش کردم کار کرد بدون هیچ مشکلی !!فقط از اون به بعد یه خورده زیاد داغ میکنه از دوستان خواهش میکنم بگن مشکل از کجاس :n29:

تابو
30-01-2015, 05:43
ایراد ها 1- خرابیه فن و سرویس 2-ویروس

aref232
30-01-2015, 07:31
5110 کلا خوراکش زمستونه فقط ، هوا گرم بشه باهاش فیلم هم نگاه کنی از گرما خاموش میکنه ، 2 بار بردم باز کنن فن رو درست کنند اما مشکلم حل نشده:n34:

تابو
30-01-2015, 22:41
خشکیه خمیر سیلیکون و خرابی پد سیلیکون هم میتونه باشه یاید دستگاه باز بشه و چک شه