PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : صدا فن

REZAHOSEYNGANI
21-04-2014, 12:21
سلام.اقا فن کامپیوتر من صدا میده.نمیدونم مشکل از فن سی پی یو هست یا یه فن دیگه
میخوام فن رو عوض کنم
چه فنی خوبه?چطوری فن رو عوض کنم
هم فن سی پی یو.هم فن خنک کننده کیس.
مارک سی پی یو هم amd هست

EXTREME
21-04-2014, 13:57
فن صدای خرابی میده یا منظورتون نویز فن است ؟

اگه نویز فن زیاد است به دلیل بالا بودن دور فن است که این موضوع به دلیل بالا بودن دمای سی پی یو است

شما در بایوس اسمارت فن رو فعال کنید و smart target رو تنظیم کنید و مشخص کنید از چه دمایی دور فن شروع به زیاد شدن بکند

سیستم رو خاک گیری کنید و فن رو خاک گیری کنید یک خمیر خوب به سی پی یو بزنید تهویه کیس رو بهتر کنید از موارد دیگری که باعث افزایش دمای سی پی یو میشود بالا بودن cpu usage و ویروس است

اگه فن صدای خرابی میدهد و با خاک گیری و روغن کاری درست نمیشود باید عوضش کنید برید یک فن amd بخرید مدل سی پی یو چی است ؟

REZAHOSEYNGANI
21-04-2014, 14:02
سلام.
نویز فن چیه؟
فک نکنم به خاطر دما باشه.چون اولش که کامپیوتر رو روشن میکنم صداش زیاده و بعد 2-3 دقیقه کار کردن صداش کم میشه.اما بازم روی اعصاب هست.
فن رو هم با سشوار و دستمال کاغذ گرت گیری کردم اما بازم صدا میده
مدل cpu هم اینه
amd athlon x2 dual core processor 5000+2.60ghz

REZAHOSEYNGANI
21-04-2014, 14:56
اقا این smart fan رو من اصلا پیدا نکردم
توی بوت و تنظیمات کامپیوتر هم رفتم اما نداره چنین گزینه ای

EXTREME
21-04-2014, 15:11
اقا این smart fan رو من اصلا پیدا نکردم
توی بوت و تنظیمات کامپیوتر هم رفتم اما نداره چنین گزینه ای

از قسمت های مختلف بایوس عکس بدید

درو زیاد فن باعث نویز میشه همون صدایی که میگید زیاد است یک علت افزایش دور فن به دلیل دمای بالا است بهتره علاوه بر عکس های گفته شده یک عکس هم از نرم افزار hw monitor بدید

REZAHOSEYNGANI
21-04-2014, 15:16
چطوری از bios عکس بگیرم؟تو بوت هم مگه میشه عکس گرفت؟
اینم عکس از hwmonitor
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vissoto
21-04-2014, 15:43
چطوری از bios عکس بگیرم؟تو بوت هم مگه میشه عکس گرفت؟
اینم عکس از hwmonitor
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در تنظیمات health یا monitoring دنبال smart fan یا silent fan بگردید.(در بایوس)

با دوربین موبایلتان از bios عکس بگیرید.:n02:

REZAHOSEYNGANI
21-04-2014, 15:50
در تنظیمات health یا monitoring دنبال smart fan یا silent fan بگردید.(در بایوس)

با دوربین موبایلتان از bios عکس بگیرید.:n02:
اقا اصلا چنین گزینه های وجود ندارد:n28:

vissoto
21-04-2014, 15:54
اقا اصلا چنین گزینه های وجود ندارد:n28:
شما همه جای بایوس را جستجو کردی؟ فن از همان ابتدا صدا داشت یا الان صدایش زیاد شده؟

REZAHOSEYNGANI
21-04-2014, 15:55
شما همه جای بایوس را جستجو کردی؟ فن از همان ابتدا صدا داشت یا الان صدایش زیاد شده؟
جست و جو کردم نبود
والا یادم نمیاد:n02:
ولی اولاش 3-4 سال پیش که ارتقاء سیستم دادم خوب بود.بعد 5-6 ماه صداش زیاد شد.الان هم همونطوری مونده

vissoto
21-04-2014, 16:03
جست و جو کردم نبود
والا یادم نمیاد:n02:
ولی اولاش 3-4 سال پیش که ارتقاء سیستم دادم خوب بود.بعد 5-6 ماه صداش زیاد شد.الان هم همونطوری مونده

کیس شما چند تا فن داره؟ ابتدا به ارامی و با حوصله سیم فن های کیس را از روی مین بورد یا پاور جدا کنید تا مطمئن شویم مشکل از فن cpu است یا فن های کیس.

REZAHOSEYNGANI
21-04-2014, 16:06
کیس شما چند تا فن داره؟ ابتدا به ارامی و با حوصله سیم فن های کیس را از روی مین بورد یا پاور جدا کنید تا مطمئن شویم مشکل از فن cpu است یا فن های کیس.
مشکل از فن های کیس هست به نظر خودم
کیس من سه تا فن داره.
یه دونه داخل داره
یه دونه هم مال cpu
یه دونه هم بالای کیس به سمت پشت هست که فک کنم واسه power باشه

vissoto
21-04-2014, 16:19
اون فن پاور که به سمت پشت کیس هست که جز فن های کیس حساب نمیشه چون از پاور است(معمولا کم صداترین فن سیستم است) اون فن که به CPU چسبیده هم ؛ فن CPU محسوب میشه و جز فنهای کیس نیست. پس کیس شما دارای 1 فن است. اگر می توانید به ارامی سیم برقش را جدا کنید.(با مسئولیت خودتان) چون من یک بار سیمش محکم چسبیده بود اومدم جداش کنم نزدیک بود یکی از خازنها کنده بشه!) اگر تفاوتی مشاهده کردید (در صدای فن ها) که باید این فن تعویض گردد.

هنگام کار در کیس باید سیم برق از پاور جدا باشد.

REZAHOSEYNGANI
21-04-2014, 16:22
اون فن پاور که به سمت پشت کیس هست که جز فن های کیس حساب نمیشه چون از پاور است(معمولا کم صداترین فن سیستم است) اون فن که به CPU چسبیده هم ؛ فن CPU محسوب میشه و جز فنهای کیس نیست. پس کیس شما دارای 1 فن است. اگر می توانید به ارامی سیم برقش را جدا کنید.(با مسئولیت خودتان) چون من یک بار سیمش محکم چسبیده بود اومدم جداش کنم نزدیک بود یکی از خازنها کنده بشه!) اگر تفاوتی مشاهده کردید (در صدای فن ها) که باید این فن تعویض گردد.

هنگام کار در کیس باید سیم برق از پاور جدا باشد.
اقا نیازی به این کارا نیست:n02:
الان که گوشم رو بردم سمتش دقیقا صدا از همون فن کامپیوتر هست.
موقعی هم که یک بار خاموش بود و سشوار گرفتم روش و شروع به چرخیدن کرد صدای بدی میداد!دقیقا همون صدایی که روشنه میده.
----
چه فنی خوب هست؟مادر برد من abit هست
فن رو خودم هم میتونم نصب کنم؟

vissoto
21-04-2014, 16:37
اگر مطمئن هستید که ایراد از فن کیس است . باید این فن را تعویض کنید . فن کیس به کیس وصل است و به CPU یا مینبورد یا پاور وصل نیست.(خود فن)

ضمنا صدای فن کیس باید هنگام وصل بودن به کیس بررسی گردد زیر را اگر فن را از کیس جدا کنید ممکن است هیچ صدایی نداشته باشد و پس از پیچ شدن به کیس صدای

واقعی اش را نشان می دهد.(به علت همان روزنه های های کوچک و ریز در کیس )

بر اساس اندازه فن (8 یا 12 یا 14 یا .....) و نوع اتصال فن به برق (به سوکت مینبورد یا پاور) می توانید خرید کنید . (اگر موارد گفته شده را نمی دانید می توانید کیس

را به تعمیرگاههای کامپیوتری برده و از انها بپرسید) پیشنهاد من فن های کیس green است.

EXTREME
21-04-2014, 17:02
فن کیس اگه مشکل داره اول خاک گیری و روغن کاری بکنید درست نشد برید یک فن تهیه کنید

vissoto
21-04-2014, 17:05
فن کیس اگه مشکل داره اول خاک گیری و روغن کاری بکنید درست نشد برید یک فن تهیه کنید

فن های کیس هم قابلیت کاهش دور فن را دارند؟