PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : " مسابقه ی بزرگ تشخیص بنا های تاریخی"

Demon King
20-04-2014, 17:30
سلام خدمت تاریخ دانان عزیزم در انجمن.

امروز تصمیم گرفتم مسابقه ای مشابه با
عکس فلسفی | نظرات خود را بیان کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

برگزار کنم. با این تفاوت که:

توسط یک کاربر عکس بنا ی تاریخی قرار داده میشود و سایر کاربران باید تشخیص دهند که بنا مربوط به چه سلسله میباشد و هم اکنون در چه شهری است.
و بهتر ه که درباره ی اون بنا توضیح نیم خطی رو هم ارائه بدن.

برای مثال اولین بنا رو خودم قرار میدم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این تاپیک با هماهنگی مدیریت ایجاد شده است.

مرسی از همراهی شما ... :n16:

kases
20-04-2014, 17:41
برای مثال اولین بنا رو خودم قرار میدم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مرسی از همراهی شما ... :n16:

منار ساربان در شمال محله جوباره (بخش یهودی‌نشین قدیم اصفهان) واقع شده‌است و از زیباترین منارهای عهد سلجوقی می‌باشد که دارای تزئینات آجری و کاشی کاری است و در قرن ششم هجری بنا شده‌است. مناره حدود ۵۴ متر بلندی دارد و از ارتفاعات درون و پیرامون شهر به خوبی مشاهده می‌شود و معرف سبک خالص معماری دوران سلجوقی شهر تاریخی اصفهان در مجموعه آثار تاریخی آن دوره‌است.

یک سوال: میشه بناهای تاریخی کشورهای دیگه هم قرار بدیم؟

Demon King
20-04-2014, 17:44
یک سوال: میشه بناهای تاریخی کشورهای دیگه هم قرار بدیم؟

مرسی از همراهی و پاسخ درست شما دوست عزیز.

بله غیر از بنا های تاریخی ایران کشور های دیگه هم قرار خواهد گرفت. منتهی بنای خارجی برای کاربران تشخیص اون سخته و سعی شود از بنا های خیلی دشوار و دور افتاده استفاده نشه.

Demon King
21-04-2014, 13:47
عکس بعدی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]