PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای نرمال این پردازنده با فن ارجینال

vahidreza2007
20-04-2014, 09:25
سلام دوستان

ی مادر بورد وسی پیو جدید به این مشخصات خریدم . میخواستم ببینم دمای نرمال این سی پی یو تو زمان بیکاری و فول لود با فن ارجینالش چقدر باید باشه ؟

CPU 3850-APU-AMD با گرافیک داخلی 6550 HD

MB ECS A75-DDR3 2066 با خروجی HDMI

این پردازنده 32 میلی متری ( یا همچین چیزی :n13:) هستش .

EXTREME
20-04-2014, 10:01
سلام دوستان

ی مادر بورد وسی پیو جدید به این مشخصات خریدم . میخواستم ببینم دمای نرمال این سی پی یو تو زمان بیکاری و فول لود با فن ارجینالش چقدر باید باشه ؟

CPU 3850-APU-AMD با گرافیک داخلی 6550 HD

MB ECS A75-DDR3 2066 با خروجی HDMI

این پردازنده 32 میلی متری ( یا همچین چیزی :n13:) هستش .

32 نانومتری است

شما یک عکس با نرم افزار hw monitor بزارید ببینیم اوضاع دمای سی پی یو شما چطوری است
ولی معمولا apu ها دمای پایینی دارند

vahidreza2007
20-04-2014, 23:25
32 نانومتری است

شما یک عکس با نرم افزار hw monitor بزارید ببینیم اوضاع دمای سی پی یو شما چطوری است
ولی معمولا apu ها دمای پایینی دارند

بفرمایید استاد عزیز

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

استاد الان همه چی بر طبق روال عادی هستش ؟ نیاز به تغییر نیست ؟

البته این تست رو با فن ارجینال خودش انجام دادم . و 1-2 روز دیگه یه کولر دیپ کول گاماکس 200 می خوام بندازم روش .

توصیه ای برای افزایش طول عمر مجموعه دارین ؟

و یه سوال مهم دیگه که در این تاپیک پرسیدم ممنون میشم راهنمایی کنید اونم

EXTREME
20-04-2014, 23:31
بفرمایید استاد عزیز

استاد الان همه چی بر طبق روال عادی هستش ؟ نیاز به تغییر نیست ؟

البته این تست رو با فن ارجینال خودش انجام دادم . و 1-2 روز دیگه یه کولر دیپ کول گاماکس 200 می خوام بندازم روش .

توصیه ای برای افزایش طول عمر مجموعه دارین ؟

و یه سوال مهم دیگه که در این تاپیک پرسیدم ممنون میشم راهنمایی کنید اونم

دمای سی پی یو عالیه و مشکلی نداره اگر اورکلاک نمیکنید همین کولری که روش هست زیاده براش

همه چی خوب است در مورد اون مشکلتون تو اون تاپیک هارد بعد از یک مدت به حالت اسلبپ میره باید برید تو تنظیمات power option و مدت زمانشو بیشتر کنید طبیعی است

vahidreza2007
21-04-2014, 00:07
دمای سی پی یو عالیه و مشکلی نداره اگر اورکلاک نمیکنید همین کولری که روش هست زیاده براش همه چی خوب است در مورد اون مشکلتون تو اون تاپیک هارد بعد از یک مدت به حالت اسلبپ میره باید برید تو تنظیمات power option و مدت زمانشو بیشتر کنید طبیعی استممنونم استاد عزیز . پس خیالم از اون بابت راحت باشه ؟اگر به کل امکان خاموش شدن رو خاموش کنم روی عملکرد یا عمر هارد تاثیر چشمگیری میزاره ؟ یعنی کم میکنه از عمر هارد اگر این قابلیت رو خاموش کنم ؟

EXTREME
21-04-2014, 08:12
ممنونم استاد عزیز . پس خیالم از اون بابت راحت باشه ؟اگر به کل امکان خاموش شدن رو خاموش کنم روی عملکرد یا عمر هارد تاثیر چشمگیری میزاره ؟ یعنی کم میکنه از عمر هارد اگر این قابلیت رو خاموش کنم ؟

وقتی حالت اسلیپ باشه هارد الکی کار نمیکنه و مصرفش کمتر میشه دیگه هرچی خودتون دوست دارید میتونید تنظیم کنید

vahidreza2007
21-04-2014, 17:08
استاد امروز فن دیپ کول گاماکس 200 من رسید و رو سیستم تست کردم و و با نرم افزار سی سافت ساندرا هم تست برن سیستم گرفتم .

در این تست در حالت لود کامل دمای سی پی یو و سایر متعلقات به 54 رسید و پایین ترین به 10 درجه . با سی پی یو ارجینال خودش حداکثر دما تو تست به 65 رسید و حداقل به 15 .

این یه عکس از دمای سی پی یو در حالت عادی .

vahidreza2007
21-04-2014, 17:09
در مورد خاموش شدن هارد هم چون کمی روی سرعت سیستم اثر میذاشت حالت خاموش شدن رو غیر فعال کردم و الان هر دو هارد داره به خوبی کار میکنه و سرعت سیستم هم خوب هستش . :n16::n16: