PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی برای خرید اینترنت بیسیم

Tom Clancy's
15-04-2014, 16:46
سلام دوستان
من قصد خرید سرویس اینترنت بیسیم رو دارم که بتونم در جاهای مختلف هم ازش استفاده کنم یه به عبارت بهتر قابلیت جا به جایی داشته باشه.منتها چون تا بحال تجربه ای تو خریدش نداشتم و الان ارائه دهنده های این سرویس زیاد هستند میخواستم بدونم که کدومشون بهتره؟؟ از نظر کیفیت و سرعت و این که بیشتر جاها آنتن بده و مشکل آنتن دهی نداشته باشه
ممنون

vtechnique
19-04-2014, 20:33
سلام دوستان
من قصد خرید سرویس اینترنت بیسیم رو دارم که بتونم در جاهای مختلف هم ازش استفاده کنم یه به عبارت بهتر قابلیت جا به جایی داشته باشه.منتها چون تا بحال تجربه ای تو خریدش نداشتم و الان ارائه دهنده های این سرویس زیاد هستند میخواستم بدونم که کدومشون بهتره؟؟ از نظر کیفیت و سرعت و این که بیشتر جاها آنتن بده و مشکل آنتن دهی نداشته باشه
ممنون

شما دو تا گزینه بیشتر ندارید. یا باید از 3G رایتل استفاده کنید یا اینکه از WiMAX (ایرانسل و مبین)
ایرانسل که در همه استان ها سرویس نمیده بنابراین باید ببینید اگه جاهای که میرید پوشش داره بخرید وگرنه باید یا برید سراغ مبین یا رایتل.

هر دو سرویس در برخی نقاط عالی جواب میدن ولی در بعضی شهر ها اصلا خوب نیستند. پشتیبانی هردو هم بسیار بده. یعنی اگر مشکلی بخورید انتظار حل کردن ازشان نداشته باشید. فقط سر می دوانند. من فقط با شکایت به سازمان تنظیم تونستم حقمو بگیرم ازشون. بسته به شهرهایی که میخوای استفاده کنید اول پوشش را چک کنید. ولی اگر همشان در شهرهای مورد نظر شما پوشش داشتند من به این ترتیب ترجیح میدم: 1- ایرانسل 2- مبین نت 3- رایتل

laxer
19-04-2014, 21:50
وایمکس ایرانسل به معنای واقعی کلمه افتضاح است! اصلا" دنبالش نرو.

vtechnique
19-04-2014, 22:01
وایمکس ایرانسل به معنای واقعی کلمه افتضاح است! اصلا" دنبالش نرو.

همه سرویس ها در ایران در برخی نقاط خوب و در برخی نقاط بد هستند. بسته به منطقه و شهر است. همین وایمکس ایرانسل را در محدوده کریمخان داریم هیچ مشکلی ندارد. در کرج داریم خیلی بد است. مبین هم همینطور و رایتل هم همینطور.
برای ADSL هم همین مورد صادق است. افت و خیز برای هر کسی و شرکتی هست.
در ضمن به کیفیت سیگنال شما هم بستگی داره.

Ghaioom
05-07-2014, 10:05
سلام

وای مکس برای پی سی هم به درد میخوره و برای لپتاپ دیگه؟ ولی بیشتر کاربردش در لپ تاپه که در جای دیگه بری میشه استفاده کرد مگه نه؟
برای کامپیوتر اگه بخوای هر جا بری استفاده کنی میشه استفاده کرد؟ دستگاهشو باید برد؟ مثلا جای دیگه بخوای با یه کامپیوتر دیگه استفاده کنی ازش. چطوریه عایا؟ :n02:

وای مکس مبین نت و ایرانسل همه جا کار میکنه؟ کدوم بهتره؟ سرعتش هم مثل همین adsl هر جور سرعتی داره دیگه مگه نه؟ قیمت مودما چند؟

از همه چیش یه راهنمایی کنید دیگه واسه خودم نیست واسه یکی دیگس :دی خودمم اطلاعات میخواما درست بلد نیستم خخخخ

ممنون بکس. ال خداحافظ

pr1nc3
06-07-2014, 09:40
سلام

وای مکس برای پی سی هم به درد میخوره و برای لپتاپ دیگه؟ ولی بیشتر کاربردش در لپ تاپه که در جای دیگه بری میشه استفاده کرد مگه نه؟
برای کامپیوتر اگه بخوای هر جا بری استفاده کنی میشه استفاده کرد؟ دستگاهشو باید برد؟ مثلا جای دیگه بخوای با یه کامپیوتر دیگه استفاده کنی ازش. چطوریه عایا؟ :n02:

وای مکس مبین نت و ایرانسل همه جا کار میکنه؟ کدوم بهتره؟ سرعتش هم مثل همین adsl هر جور سرعتی داره دیگه مگه نه؟ قیمت مودما چند؟

از همه چیش یه راهنمایی کنید دیگه واسه خودم نیست واسه یکی دیگس :دی خودمم اطلاعات میخواما درست بلد نیستم خخخخ

ممنون بکس. ال خداحافظ

دوست عزیز اینترنت وایمکسو میشه همه جا استفاده کرد. فرقی هم نداره که پی سی باشه یا لپ تاپ.چجوری؟ اگه واسه یجای ثابت میخوای مثلا واسه خونه میتونی یه مودم فضای باز یا فضای بسته، بسته به نوع پوششی که منطقتون داره و باتوجه به راهنمایی هایی که خود اپراتور میکنه بگیری.

اگه میخوای همراهت باشه که هرجا بری اینترنت داشته باشی میتونی از مودم همراه وایمکس استفاده کنی که اونم تو مناطق تحت پوشش جواب میده. اطلاعات کافی راجب به مودما و قیمتشونو تو لینکای زیر ببین:

ایرانسل » [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مبین نت » [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راجب سرعت بگم که وایمکس کلا با adsl فرق میکنه. وایمکس مثل adsl نیست که مثلا سرعت 512 بگیری و با 300 تا دانلود کنی. نه، سرعتش هرچی باشه تقسیم بر8 میکنی و از سرعت 0 تا همونی که بدست میاری سرعت متغیری داری...:n03:

من از وایمکس ایرانسل استفاده میکنم ودر مورد مبین نت اطلاعی ندارم ولی یه مدته که کیفیت وسرعت تو ایرانسل افت کرده...

راجب تعرفه ها وقیمتاشون: از نظر قیمت خیلی با هم فرقی ندارن... تو لینکای زیر یه نگاه بنداز...

ایرانسل » [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 5%D9%84%20%D8%AA%D8%B9%D8%B1%D9%81%D9%87%E2%80%8C% D9%87%D8%A7

مبین نت » [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو همون سایتاشون هم مناطق تحت پوششو بررسی کن. امیدورام اطلاعاتی که دادم بدردت بخوره...

Mr.Pooya
06-07-2014, 12:29
سلام

ممنون بکس. ال خداحافظ

سلام

وایمکس ربطی به PC لپ تاپ تبلت و غیره نداره.

شما در هر کجای کشور که ایرانسل و مبین نت آنتن داشته باشد مودم وایمکس تون رو ببرید با هر دستگاهی (PC لپ تاپ گوشی و غیره) می تونید وصل بشید.

سرعت هم بله مختلف هست و قیمت رو هم باید از سایت های ارايه دهنده وایمکس چک کنید.

موفق باشید

t2download
06-07-2014, 16:32
سلام

ممنون بکس. ال خداحافظ

سلام ممنون که بنده رو برای جواب دادن به مشکلتون انتخاب کردید .........
وایمکس برای کسانی که تلفن برای adsl ندارند خوبه و 3 نمونه مودم داره .... مودم یو اس بی که این مودم رو رایتل داره 95 هزار تومان و ایران سل داره 120 هزار تومان و اندازه ی کول دیسک یا همون فلش مموریه ولی آنتن دهی ضعیف تری نثبت به مودم وای فای داره و مودم دوم مودم رو میزی هست که مبین نت و ایرانسل دارند و دارای وای فای هم هست و هم می تونی لب تاپ رو بهش وصل کنی و هم می تونی از وای فای اون تبلت و لب تاپ و گوشی هوشمند و دستگاه های دارای وای فای رو تا 100 متر بهش وصل کرد و برد سیگنالش 100 متره ...
و قیمت مبین نت اون 220 هزار و قیمت ایرانسل اون 200 هزار تومانه
و مودم سوم مودم وای فای هست که اندازه ی کیف پول کوچیکه و توی جیب جا میشه و اون بدون نیاز به برق کار میکنه و شارژی هست و نگهداری شارژ آن در مبین نت 3 ساعت و ایرانسل 8 ساعت هست و کلیه ی دستگاه های اطراف تا 100 متر رو پشتیبانی می کنه از تبلت گرفته تا گوشی و لب تاپ و فقط سیگنال اینترنت رو روی دستگاه می فرسته و قیمت رایتل 220 هزار و ایرانسل 260 هزار و مبین نت 360 هزار تومانه
و هر کجا که آنتن بده کار می کنه و بستگی به شهر و منطقه شما داره و مبین نت برخی جاها آنتن میده و برخی جا ها ایرانسل باید توی نقشه در سایت هر دو شرکت محل خودتو مشخص کنی ببینی آنتن دهی داره یا خیر
و از نظر سرکت خیلی خیلی از adsl سرعت کمتری داره من 2 مگابایت داشتم سرعت 600 بود و 5 سال داشتم تا خط تلفنمون مشکل پیدا کرد و 2 ماهه وایمکس ایرانسل دارم 512 و سرعتش خیلی کمه در کل وایمکس سرعتش 1 پنجم adsl هست ..... و هزینه ی اشتراک وایمکس خیلی گرون تره ... امیدوارم جواب خوبی داده باشم و هر سوالی بود پیام خصوصی کنید .....:n16:

amir-shakh
08-07-2014, 15:40
من وایمکس مبین نت دارم فوق العاده اس
اگه فقط آنتن بده عالی
من دارم با 512 با سرعت 180 دانلود میکنم