PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست يك برنامه يا راهي كه تاريخ سيستم را موقع بوت ويندوز تنظيم كند

mahramasrar2
15-04-2014, 11:32
سلام دوستان:n06:
يه لپتاب قديمي dell دارم كه فقط يه برنامه حسابداري روش نصب دارم اما هروقت مي خوام روشنش كنم بايد برم توي بايوس و تاريخ رو از 1990 بكشم روي 2014 تا ويندوز اكس پي من بياد بالا ! ولي سري بعدي دوباره تاريخ برگشته روي 1990 !
اگه اين كار و نكنم موقع بوت ويندوز روي صفحه wellcome گير مي كنه و جلو نميره:n30:
گفتم شايد اشكال از باطري بايوس است با زور و زحمت و كلي كلنجار بعد از سه ساعت تونستم پپيچ هاي لپتاب رو باز كنم و باطري رو عوض كنم
اما باز مشكل حل نشد گفتم شايد اشكال از خود برنامه بايوس است رفتم روي سايتش آخرين ورژن بايوس همون بود كه روي لپتاب بود مال 2000 بود!:n13:
با اين حال دانلود واجراش كردم اما نشد كه نشد ! احيانا خود آيسي بايوس مشكل داره !خلاصه مشكل هنوز پا برجاست
=======================
حالا سئوال من :n26:
مي خواستم بدونم دوستان راهي سراغ ندارند مثل يك اسكريپت batch كه قبل از شروع ويندوز بتونه تاريخ بايوس يا حداقل خود وندوز روي بياره روي 2014 تنظيم كنه؟
من چند تا بچ اسكريپت پيدا كردم همه موقعي كه ويندوز اجرا شده و بالا اومده قشنگ جواب مي دهند و تاريخ رو تنظيم مي كنند
من راههائي كه تست كردم از قرار دادن بچ در رجيستري ويندوز تا قرار دادن در استار آپ هيچ كدوم قبل از بوت ويندوز اجرا نمي شوند
به نظرتون راهي هست؟
يه فايل batch يا vbs وقرار دادن اون قبل از بوت ويندوز؟:n01:

در حال حاضر من از اسكريپت زير استفاده مي كنم و تاريخ را درست تغيير مي دهد فقط نمي دانم چگونه قبل از شروع ويندوز آنرا اجرا كنم؟
اسكريپت داخل يك فايل با پسوند bat قرار دارد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rahnema1
16-04-2014, 08:27
سلام
شاید لازم باشه ویندوز را عوض کنید
طبیعتا ویندوز موقع بالا اومدن نباید به تاریخ حساس باشه

mahramasrar2
19-04-2014, 10:33
خير دوست من ربطي به تعويض ويندوز نداره من با چند نوع ويندوز متفاوت هم تست زدم فرقي نداشت
موقع روشن شدن سيستم دو تا پيغام خطا ظاهر ميشه
memory amount has changed
please set the date and clock
و تا نروم توي بايوس تاريخ رو تنظيم نكنم ويندوز بوت نميشه:n13:
دليلش خرابي آيسي بايوس است
تنها راه پيدا كردن راهي است كه اين تنظيم را موقع بالا آمدن ويندوز اتوماتيك انجام دهد
لطفا قبل از پاسخ پست شماره يك را به دقت بخوانيد

rahnema1
19-04-2014, 12:44
خير دوست من ربطي به تعويض ويندوز نداره من با چند نوع ويندوز متفاوت هم تست زدم فرقي نداشت
موقع روشن شدن سيستم دو تا پيغام خطا ظاهر ميشه
memory amount has changed
please set the date and clock
و تا نروم توي بايوس تاريخ رو تنظيم نكنم ويندوز بوت نميشه:n13:
دليلش خرابي آيسي بايوس است
تنها راه پيدا كردن راهي است كه اين تنظيم را موقع بالا آمدن ويندوز اتوماتيك انجام دهد
لطفا قبل از پاسخ پست شماره يك را به دقت بخوانيد

جهت اطمینان خودم، تاریخ ویندوزم را بردم به سال 1980 و restart کردم و مشکلی ایجاد نشد و ویندوز بالا آمد ( البته در صفحه welcome متوقف شد)
از alt+ctrl+delete استفاده کردم درست شد