PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایراد عجیب در سیستم لطفا کمک کنید

Shahrooz_00
15-04-2014, 11:07
با سلام خدمت دوستان گلم
اول از همه این مشخصات سیستم منه:
CPU:Amd phenom X3 8450
mainboard: ECS A740GM-M
memory: DDR2 2Gig
graphic: radeon HD 5670 1Gig GDDR5
power:500W
و حالا ایراد:
چند وقتی هست که بعد از زدن کلید پاور سیستم روشن میشه اما صدای بوقی نمیاد و چیزی در مونیتور نشون نمیده!!!
تمام قطعات رو هم چک کردم از تعویض رم و سی پی یو و پاور و گرافیک و اتصالات دکمه پاور به این نتیجه رسیدم که مشکل از مین بورد باید باشه!!مین رو هم چک کردم اما ایراد فیزیکی روش ندیدم مثل باد کردن خازن یا چیز دیگه ای...
با درآوردن باتری هم مشکل بر طرف نشد...
نکته جالب اینجاست بعد از چند بار روشن و خاموش کردن و ریست کردن سیستم به خوبی بالا میاد و مثل ساعت کار میکنه بدون هیچ کندی سرعت و ایراد...
جدیدا این کار رو انجام میدم: یکبار که سیستم رو روشن میکنم میزارم یکی دو دقیقه تو همون حالت بمونه (یعنی روشن بودن کل کیس و فنها اما بوق نزدن و تصویر نداشتن مانیتور) بعد در همین حالت و بعد از یکی دو دقیقه یکبار ریست رو میزنم و سیستم با زدن بوق بالا میاد!!!انگار که باید یکم گرم شه سیستم بعد بالا بیاد...
بنظر شما ایراد از چیه؟آیا با انجام دادن این کار کم کم به قطعات دیگه آسیب وارد میشه؟
ممنون ازینکه وقت گذاشتید و اینهمه مطلب رو خوندید...

hamed_m2
15-04-2014, 15:59
سیستم رو با یک پاور دیگه امتحان کن

Shahrooz_00
15-04-2014, 16:16
سیستم رو با یک پاور دیگه امتحان کن

سلام
مرسی از شما دوست عزیز بابت راهنماییت
اما فکر کنم چون توضیحاتم زیاد بوده حوصله نکردی بخونی آره؟؟
چون تو توضیحات نوشتم که تمام قطعات رو تک ب تک امتحان کردم و به احتمال قوی مشکل از مادربرد هستش...
بازم من از شما

absineh
15-04-2014, 22:12
ازتوی سایت ecs مین بورد آخرین ورژن بایوس را بگیرید و یکبار بایوس مادربورد را آپدیت کنید و اتصالت را به خوبی چک کنید بعضی اوقات مسله خیلی کوچک که فکرش نمیکنی مشکل بوجود میاره .

cyrax782
16-04-2014, 03:57
دوست من با یه پاور دیگه روی مادربرد تست انجام بدید، ممکن پاورتون به هر دلیلی با مین به مشکل بر خورده باشه که خیلی بعید ، اما باز درصد اندکی از احتمال هست.یعنی پاور با یه مین دیگه به خوبی کار کنه. اگه این هم نبود بایوس رو آپدیت کنید. و باز اگر نبود به فکر تعویض برد باشید. اگر این هم نبود به جای روشن کردن دستگاه از جلوی کیس با دکمه پاور ( turn on ) از روی مادربرد با اتصال کوتاه کردن روشن کنید ، ببینید باز هم مشکل هست یا خیر

Shahrooz_00
16-04-2014, 04:29
دوست من با یه پاور دیگه روی مادربرد تست انجام بدید، ممکن پاورتون به هر دلیلی با مین به مشکل بر خورده باشه که خیلی بعید ، اما باز درصد اندکی از احتمال هست.یعنی پاور با یه مین دیگه به خوبی کار کنه. اگه این هم نبود بایوس رو آپدیت کنید. و باز اگر نبود به فکر تعویض برد باشید. اگر این هم نبود به جای روشن کردن دستگاه از جلوی کیس با دکمه پاور ( turn on ) از روی مادربرد با اتصال کوتاه کردن روشن کنید ، ببینید باز هم مشکل هست یا خیر

سلام دوست عزیز
با تشکر از شما
من تمام این کارارو قبلا انجام دادم..
هم قطعات دیگه ای رو با سیستم خودم امتحات کردم هم قطعات خودم و رو سیستم دیگه...
اتصالات پاور و دکمه پاور هم کاملا سالم هست که تو توضیحات کامل نوشتم عزیز..
از رو مین هم دستی روشن کردم قبلا اما نشد...
بازم ممنون...

Arsalan_kahyesh
16-04-2014, 04:42
اول پاور رو عوض کن . اگه درست نشد از مین بورده . ولی احتمال بیشتر میره که از پاور باشه .یا huntkey بخر یا red
اگه از مین باشه مشکل از بایوس هست که توی مرحله ی post کم میاره و قاعدتا با آپدیت درست میشه .

a_rudi
16-04-2014, 05:13
برق مناسبی به مین برد نمیرسه تا بوت بشه. پاور رو اگر عوض کردی و تست کردی اینبار مین رو کامل از توی کیس بیرون بیار و بدون هیچ قطعه ای حتی رم با پاور نو تست کن همون اول ببین بوق اخطار رم میده.
دفعه بعد باز بزار زمان بگذره و اینبار با رم تست کن ببین بوت میشه؟

--------------------------------
▶▶▶▶ارسال از موبایل، ابزاری اعتیاد آور◀◀◀◀