PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست راهنمایی از دوستان برایس خرید 3 قطعه مهم

vahidreza2007
14-04-2014, 23:26
با سلام

دوستان برای خرید 3 قطعه مادر بورد - سی پی یو - رمنیاز به راهنمایی دقیق و اینده نگرانه دارم .

اول باید بگم من مادر بوردم abit - ip35 pro - xe بودش و سی پی یو هم q6600 - intel - رم هم 6 گیگ رم دی دی ار 2 با 800 هستش . که متسافانه امروز به علت نامعلومی مشکلی در مادر بورد و سی پی یو پیش اومد

که ییه جورایی مجبورم کرد خرید انجام بدم .

اما شرایط خریدم برای این سه قطعه :

سقف قیمت 900 تومن هستش ----- مورد مصرفی گیم - ---- ساعت طولانی و زیاد سیستم روشن می مونه ------

اما درخواستم برای این سه قطعه این طور هستش که قطعات جز قطعات روز و با کیفیت و جواب پس داده و سخت جون باشه - حداالامکان قطعات از برند های معتبر و مطمئن باشه -- انیده نگری رو در انتخاب قطعات در نظر گرفته بشه .

سعی کنید قطعات رو نهایت تا 800 تومن جمع بشه و یه 100 تومن برای خرد ریز ها بمونه .

اما تا یادم نرفته سایر قطعاتی که می مونه رو هم بگم تا به مچ شدن بهتر قطعات پشنهادی کمک کنه .

هارد 1 ترا وسترن گرین که تازه خریدم . و یه هرد 320 گیگ دیگه --

گرافیک گیگابایت 6770 - 1 گیگ - دی دی ار 5 - هیت سینک دار -

دی وی دی رام سونی - رایتر ساتا -

پاور ای سی بل - 510 وا واقعی -

کیس دیلوکس -

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگر از قطعات خودم چیزی هم نیاز به عوض کردن داره بفرمایید .

vahidreza2007
14-04-2014, 23:28
تا یادم نرفته قطعات رو هم از ای ام دی و هم از اینتل سفارش بدین .

رم رو 8 گیگ در نظر بگیرید .

ممنونم منتظر راهنمایی برای خرید هستم .

vahidreza2007
15-04-2014, 12:44
دوستان نظرتون درمورد این سه قطعه چی هستش ؟

1- MB : Asrock - B85- Pro - 280

2- cpu : Intel - core I 3 _ 4130- 350

3- ram : 2*4 gig - 1600 xms3 - 280

--------------------------------------------------------------------------

به نظرتون این سه قطعه از لحاظ کیفیت و سخت جونی و کارایی چطور هستند ؟

مخصوصا مادر بورد برام خیلی مهم هستش ؟ این مادر بورد انتخابی از لحاظ کیفیت و کارایی و سخت جونی چطوریاست ؟ ایا تو این رنج انتخاب بهتر و مناسب تری که کیفیت بهتر و سخت جون تر از این باشه هستش ؟

-------------------------------------------------------------------------

با توجه به اینکه من شهرستان هستم و فروشندگا اینا وجو دان ندارن و کلی میکشن رو قطعه سایت مطمئنی هستش که بشه این قطعات رو به صورت انلاین و مطمئن و با قیمت روز و درست خریداری کرد ؟

Ali*Reza
15-04-2014, 12:50
سلام.
برای کاربری گیم پلتفرم اینتل مناسبتره.
در رنج قیمت 900 تومن به نظر من همون قطعات انتخابی خودتون مناسبن و مشکلی نیست.
در مورد مادربورد انتخابیتون هم مشکلی نیست و برند ازراک جزو برندهای با کیفیت و خوش قیمت هست.

vahidreza2007
15-04-2014, 12:52
سلام.
برای کاربری گیم پلتفرم اینتل مناسبتره.
در رنج قیمت 900 تومن به نظر من همون قطعات انتخابی خودتون مناسبن و مشکلی نیست.
در مورد مادربورد انتخابیتون هم مشکلی نیست و برند ازراک جزو برندهای با کیفیت و خوش قیمت هست.

ممنون علیرضا جان .

به نظرتون این قطعات از لحاظ کیفیت خوب هستند ؟ تو این رنج قیمت قطعات بهتر و اینده دارو و با کیفیت تر از اینا وجود نداره ؟

میخوام حداقل 5-6 سال برام خوب کار کنه !

راستی فروشگاه انلاین مطمئن هم اگر معرفی کنید ممنون میشم .

vahidreza2007
15-04-2014, 12:54
مثلا مادربوردی از ایسوس تو این رنج قیمت که بهتر باشه وجو داره ؟

الان مادر بورد های ایسوس بهترن یا ازراک ؟

Ali*Reza
15-04-2014, 13:03
در این رنج قیمت تقریبا بهتر از این قطعات انتخابیتون نمیشه پیشنهاد داد.
به هرحال قطعات انتخابیتون جزو قطعات متوسط محسوب میشن و اینکه تا چه حد و چند سال نیازتون رو برطرف کنن بستگی به توقع ، نیاز و نوع کاربریتون داره. ولی در حالت کلی جزو بهترین انتخابها در این رنج قیمت هستند.
قطعات انتخابیتون و همچنین مادربورد از برند ازراک جزو قطعات با کیفیت هستند و مشکلی نیست. برند ازراک قیمتهای مناسبتری داره ولی از لحاظ کیفیت تفاوتی با سایر برندها مثل ایسوس و یا گیگا نداره ( حداقل در مدلهای متوسط ).

vahidreza2007
15-04-2014, 13:45
یه سوال دیگه برام پیش اومده :

با توجه به مدل سی پی یو خودم که intel - q6600 بود

من اگر بخوام intel core i3 4130 بردارم چند درصد در حالت کلی قوی تر و سریعتراز سی پی یو قبلیم خواهد بود

و اگر بخوام intel pentium g3220 بردارم چند درصد سریعتر و قوی تر از سی پی خودم خواهد بود

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

و یه سوال مهم تر اینکه intel core i3 4130 چقدر قویتر از intel pentium g3220 هستش و ایا ارزش هزینه بالاتر برای خرید ای 3 رو داره یا خیر ؟

Ali*Reza
15-04-2014, 14:38
پردازنده G3220 رو من به شخصه پیشنهاد نمکینم. چون با پردازنده فعلیتون تقریبا در یک سطح هست و شاید در مواردی پردازنده فعلیتون عملکرد بهتری داشته باشه.
ولی پردازنده Core i3 4130 تا حدودی عمیکرد بهتری نسبت به پردازنده فعلیتون داره مخصوصا برای کاربری گیم.
همونطور که گفتم پردازنده 4130 جزو پردازنده های متوسط محسوب میشه.

vahidreza2007
15-04-2014, 16:13
ممنون علیرضا جان .

فقط اگر من بخوام این سه تا قطعه رو بخوام بیام حضوری بخرم از تهران . کجا برم بهتره که بدون دردسر و راحت هر سه تا قطعه رو با قیمت خوب و منصفانه و بدون دوز و کلک می تونم بگیرم و برگردم ؟

مرکز خاصی که مخصوص فروش قطعات روز باشه و هر سه تا قطعه پیدا بشه توش و دزدی و کلاهبرداری هم نباشه که تو پاچه مون نره ؟

من انتخابام این 3 تا قطعه شد با قیمت هایحدودی که شما دادین :

MB : Azrock - B 85 - PRO4 - 280/000

CPU : Intel - core I 3 - 4130 - 360/000

RAM : Corsair - XMS3 - 2* 4 GIG - 1600 - 290/000

or

Ram : kingstone - hyper x - blu - 2 * 4 gb - 1600- 260/000

علیرضا جان د ر مورد رم ها هم کدوم رو انتخاب کنم ؟

Ali*Reza
15-04-2014, 17:22
در مورد رم ، به نظر من اختلاف زیادی بین اون دو مدل نیست. اگر دیدین اختلاف قیمتشون زیاده همون مدل کینگستون رو بگیرین که قیمت مناسبتری داره.
برای خرید در تهران هم میتونین به پاساژ ایران و یا رضا و یا . . . واقع در خ ولیعصر مراجعه کنین.

vahidreza2007
15-04-2014, 21:34
خیلی ممنون واقعا کمک بزرگی کردین .

فقط یه موردی که هست به علت محدودیت بودجه می خوام قطعات رو به صورت زیر بردارم و سوالم رو بعد قطعات مطرح می کنم

MB: Asus - TUF - B85 - Vanguard - 360 toman

or

MB : Azrock - B85- pro4 - 290 toman

CPU : Intel - pentium - G 3220 - haswell - 195 toman

Ram : kingston - Hyperx BLU - 1600 - 2*4 gb - ddr3 - 260 tman

تصمیم گرفتم به علت محدودیت بودجه فعلا موقتا سی پی یو رو یه مدل پایین تر بردارم تا بعد ها به وقتش عوضش کنم .

الان تنها شک من بین این دو تا مادر بوررد هستش .

اولی اون مادر بورد ایسوس که 360 تومن قیمتش هستش و طبق این مشخصات [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مادربورد الی به نظر میرسه اما از طرفی هم گرونه یه جورایی !!

اما مادر بورد دومی هم ازراک هستش که 290تومن قیمتش هستش و طبق مشخصات سازنده هم به نظر مادربورد خوبی میاد و قیمتش هم مناسب تر هستش !

حالا سوالم اینه که به نظرتون می ارزه 70 تومن اضافه بدم و ایسوسرو بردارم یا همین ازراک کیفیتش خوبه و می تونه برای طولانی مدت خوب جوب بده ؟

عمده کار من بیشتر اول گیم - بعد فیلم دیدن - سوم اینترنت - 4 - دانلود شبانه که کامپیوتر تو طول شبانه روز زیاد روشن هستش

ممنون با این توضیحات راهنمایی کنید برای خرید :n16:

vahidreza2007
15-04-2014, 21:39
اینم یه عکس از هر دو تا مادر بورد با مشخصاتشون :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکس مادر بورد ازراک و لینک سازنده اش

cyrax782
16-04-2014, 05:29
اگه تا 360 میخواید هزینه کنید و ونگارد بگیرید ، من پیشنهاد میکنم که G1.sniper b5 گیگا رو تهیه کنید .با قیمت 350 .
رو ببینید و ببیند guru 3d هایی ها چی میگن درباره برد.

Arsalan_kahyesh
16-04-2014, 05:41
سلام .
من کارم تعمیره کامپیوتره زیاد سرتو درد نمیارم ولی فقط بت میگم که 90% سیستم ها خرابی هاشون از پاور هست . دوستای دیگه ی تو انجمن راهنماییت میکنن قطعاتت رو بخری فقط زمانی که خریدی قطعات قدیمی که میخوای در کنار اینا استفاده کنی رو با اینا همرو بذار کنار هم و جمع توان مصرفی (Watt) همشون رو محاصبه کن . پاور سیستمت حد اقل 40% و حد اکثر80% قوی تر باید باشه . اگه پاور غیر از green /red / Huntky داری حتما عوض کن و به نکات بالا دقت کن .

Ali*Reza
16-04-2014, 12:52
به نظر من به جای هزینه بیشتر روی مادربورد ، پردازنده بهتری انتخاب کنین چون ممکنه در آینده با آمدن نسلهای بعدی پلتفرم اینتل پردازنده های این سوکت به راحتی در بازار یافت نشن !
مادربورد مدنظرتون از ایسوس مدار تغذیه و تعداد فازهای مناسبتری داره و قابلیتهایی مثل Cross FireX و . . . رو هم دارا هست.
البته همونطور که دوستمون هم گفتن ، در این رنج قیمت مدل پیشنهادی از گیگا هم مناسبه.

vahidreza2007
17-04-2014, 14:49
ممنونم علیرضا جان قطعات برای یه کیس جدید به همراه سایر قطعات مورد نیاز خریداری شد ! و اسمبل کردم به خوبی کار میکنه و به نظر خیلی قویتر از کیس قبلی میاد !!!

در مورد کیس قبلی که مادربوردم سوخته بود می خواستم قطعاتش رو د کنم اما دیدم یه مادر بورد بخرم و بندازم روش و به عنوان سیستم دوم یا به هدیده به یکی از اقوام ازش استفاده کنم .

با گشتی که تو بازار زدم برای سوکت 775 مادر بورد اکبند نبود . فقط یه مادر بورد تمیز دیدم به این مشخصات

Asus P5P41D

اینم لینک مشخصاتش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

که به همراه 2 تا رم 2 گیگ ( در کل 4 گیگ ) ddr2 باس 800 برند کورسیر سر جمع به قیمت 250 می فروخت !

اما تو خریدش دو به شک شدم گفتم از شما بپرسم ببینم با این قیمت این مادربورد و رم ها میارزه یا نه؟ چون از طرفی هم دلم نمیاد قطعات این سیستم رو مفت بدم به مغازه دار بره . حالا نمی دونم منتظر راهنمایی شما هستم .