PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكلي عجيب . . .

Opteron
28-08-2006, 16:23
سلام دوستان :
جديدا" يه مشكل عجيب تو سيستم من ايجاد شده و اون اينه كه موقع اجراي بازي ها (البته بازي هاي جديد كه از DirectX 9 C استفاده ميكنن) لكه هاي براق به رنگ سبز روشن و به حالت چشمك زن ظاهر ميشن و تعدادشون كم و زياد ميشه ، البته گاهي اوقات لكه هاي ديگري به رنگ بنفش روشن هم بوجود ميان .
وقتي كه V-Sync رو فعال ميكنم اين حالت از بين ميره ولي در غير اين صورت هيچ كاريش نميشه كرد .
بروز كردن درايور كارت گرافيك و . . . هم هيچ سودي نداشت :sad:
كارت گرافيك هم 6600GT با بورد Leadtek هستش مدل => PX6600GT TDH Extreme-128MB (اور شده)
ممون ميشم راهنماييم كنيد

mehrdad_ati
28-08-2006, 16:47
خوب دیگه از کارتت هست منم کارت قبلیم 1 همچین بلایی سرش اومد

Opteron
28-08-2006, 18:16
خوب دیگه از کارتت هست منم کارت قبلیم 1 همچین بلایی سرش اومد
علت اين وضعيت چي ميتونه باشه ؟

lovergod14amorousand
28-08-2006, 18:20
وقتي كارتي نميتونه و قدرت پردازش بازي و كار مختص به غير خودش رو نداره به اصطلاح رگ ميپرونه چيزه زياد عجيبي نيست البته اگه مشكل از مانيتور هم نباشه... :)

mehrdad_ati
28-08-2006, 18:24
البته بهتر بگم وقتی شما 1 بازی با گرافیک بالا رو با 1 گرافیک متوسط یا ضعیف اجرا میکنی کارتت داغ میشه و اگه خنک نشه باعث میشه ترانزیستور ها آسیب ببینند یا حتی ذوب بشند! بعد هم همین مشکل به وجود میاد

lovergod14amorousand
28-08-2006, 18:27
البته بهتر بگم وقتی شما 1 بازی با گرافیک بالا رو با 1 گرافیک متوسط یا ضعیف اجرا میکنی کارتت داغ میشه و اگه خنک نشه باعث میشه ترانزیستور ها آسیب ببینند یا حتی ذوب بشند! بعد هم همین مشکل به وجود میاد
اينم تاييد ميشه به اضا فه بلايي كه خودم گفتم...

Opteron
28-08-2006, 19:36
وقتي كارتي نميتونه و قدرت پردازش بازي و كار مختص به غير خودش رو نداره به اصطلاح رگ ميپرونه چيزه زياد عجيبي نيست البته اگه مشكل از مانيتور هم نباشه... :)
اگر اين وضعيت به يك ايراد فني و سخت افزاري مربوط باشه پس چرا با فعال كردن V-Sync از بين ميره ؟؟؟!!!

lovergod14amorousand
28-08-2006, 19:38
اگر اين وضعيت به يك ايراد فني و سخت افزاري مربوط باشه پس چرا با فعال كردن V-Sync از بين ميره ؟؟؟!!!
ببين اگه ما قانونه كمك دوطرفه نرم افزار با سخت افزار رو قبول داشته باشيم جواب شما داده شده..يه شوك هستش ديگه... ;)

Opteron
28-08-2006, 20:43
ببين اگه ما قانونه كمك دوطرفه نرم افزار با سخت افزار رو قبول داشته باشيم جواب شما داده شده..يه شوك هستش ديگه... ;)
دوست عزيز ، به نظر من حرفت منطقي نيست . . . :sad:

lovergod14amorousand
28-08-2006, 20:45
دوست عزيز ، به نظر من حرفت منطقي نيست . . . :sad:
چرا خب دليل بيار...

Opteron
28-08-2006, 21:13
چرا خب دليل بيار...
به نظر من اگه تو يك كامپيوتر يه ايراد سخت افزاري بوجود بياد ، نرم افزار نمي تونه برطرفش كنه

lovergod14amorousand
28-08-2006, 21:17
نه اينطور نيست نگاه كن اميدوارم با اين جواب قانع بشي...نرم افزارهاي زيادي هستند كه براي تنظيمات سخت افزاري استفاده ميشن و برعكس سخت افزارها هم با برنامه ريزي خاصي درست ميشن تا نرم افزارها درست نصب بشن شايد ديده باشي كه مثلا يك نرم افزار براي يك سخت افزار بخصوص وجود داره ديگه چي داري بگي...تسليم شدي...

Opteron
28-08-2006, 21:39
نه اينطور نيست نگاه كن اميدوارم با اين جواب قانع بشي...نرم افزارهاي زيادي هستند كه براي تنظيمات سخت افزاري استفاده ميشن و برعكس سخت افزارها هم با برنامه ريزي خاصي درست ميشن تا نرم افزارها درست نصب بشن شايد ديده باشي كه مثلا يك نرم افزار براي يك سخت افزار بخصوص وجود داره ديگه چي داري بگي...تسليم شدي...

دوست من هدف ما از ساختن اين تاپيك ها اينه كه مشكلات همديگرو در زمينه كامپيوتر حل كنيم نه با هم كل كل كنيم و . . . ;)
من تو پست قبليم گفتم مشكل سخت افزاري نه تنظيمات سخت افزاري
چند تا از اين نرم افزار ها رو كه ميگي ، معرفي كن
حالا من يه سوال ازت دارم: اگه شما CPU ت بسوزه با چه نرم افزاري ميخواي درستش كني ؟

lovergod14amorousand
29-08-2006, 14:56
;) بنده در مورد خرابي صحبت نكردم خرابي كه به سوختن قطعه منجر بشه بنده در مورد خرابي كه قابل درست شدن باشه تازه اين نرم افزارها براي پيشگيري خوبن... ;) اگه ناراحت شدي معذرت ميخوام :blush:

Opteron
30-08-2006, 02:07
شرمنده مهرداد جان يادم رفت جواب اين پستت رو بدم . . . بيشترين استفاده از ترانزيستورها تو مدارهاي ديجيتال براي Switch كردن ( تغيير مسير جريان الكتريكي ) هستش. ترانزیستور ها بسيار حساس هستن و اگر صدمه ببينند باعث ميشن كه اون مدار اصلا كار نكنه. حالا اگر يكي از ترانزیستور هاي كارت من سوخته باشه كارت به هيچ وجه نمي تونه كار كنه . . . از طرفي تقريبا همه ترانزیستور ها از سيليسيم ساخته ميشن كه دماي ذوب اون حدود 1200 درجست پس ترانزيستور هرچقدر هم داغ بشه ، ذوب نميشه .

rouzbehshahgaldi
30-08-2006, 02:10
به نظر من این یه جور Artifact باید باشه...شما خوب یکبار کارتتو اوور نکن برو تو بازی ببین چی میشه؟؟چون همین مشکل شما رو منم داشتم ولی وقتی زیادتر از حد معمول اوور میکردم میشد :happy: :blush: .

Opteron
30-08-2006, 02:12
;) بنده در مورد خرابي صحبت نكردم خرابي كه به سوختن قطعه منجر بشه بنده در مورد خرابي كه قابل درست شدن باشه تازه اين نرم افزارها براي پيشگيري خوبن... ;) اگه ناراحت شدي معذرت ميخوام :blush:
نه بنده خدا . . . ناراحت شدن از اين چيزا واسه بچه هاست ;)

Opteron
30-08-2006, 07:26
به نظر من این یه جور Artifact باید باشه...شما خوب یکبار کارتتو اوور نکن برو تو بازی ببین چی میشه؟؟چون همین مشکل شما رو منم داشتم ولی وقتی زیادتر از حد معمول اوور میکردم میشد :happy: :blush: .
آقا دمت گرم . . . ايول . . . ايرادش همين بوده كه شما گفتي قبلا فركانس ها به اين ترتيب بود (هسته /حافظه): 550/1120 كه به 500/1000 تغييرش دادم و درست شد البته خداكنه كه دوباره مشكلي پيش نياد . . . بازم تشكر

lacoste
01-09-2006, 12:53
سلام به دوستاي عزيزم:
يعني شما ميگيد كارتهاي اور شده در دراز مدت صدمه ميبينند ؟ يعني كارت هاي استاندارد بهتر هستند؟
از كجا ميشه فهميد كه يك كارت سري استاندارد نيست و تو كارخونه اور كلاك شده؟
مثلا به نظر شما XFX Geforce 7600 GS يك كارت اور شدست؟
يا Pixel View Geforce 7600 GS (core clock :400MHZ , memory clock : 1000 MHZ ,DDR3 چطور؟ استاندارده يا اور شده؟
اصولا با 140000 تومان چه كارتي خوبه (با 20-10 تومان بالا پايين)؟

Opteron
01-09-2006, 13:07
ببين دوست عزيز شناختن يه كارت اور شده از يه كارت استاندارد كار راحتيه شركت هاي مختلف از پسوند هاي مختلفي براي تميز دادن محصولات اوور شدشون استفاده ميكنند مثلا XFX از پسوندهاي XXX و Extreme و . . . استفاده ميكنه؛ Leadtek هم از Extreme يا eVGA از پسوندهاي KO و Super Clocked و Signature و . . . استفاده ميكنه
در كل من خودم بعد از اين مشكلي كه واسم پيش اومد ديگه كارت اورشده نميگيرم اگر هم گرفتم فركانس هسته و حافظش رو به حالت استاندارد بر مي گردونم

Mehdi_Full
03-09-2006, 20:37
دوستان منظورتون از كارتهاي اوور شده چيه ؟ يه كم اطلاعات ؟!!

XFXForce
04-09-2006, 15:39
ببینید شرکت nVIDIA برخلاف ATI خودش کارت نمی سازه و فقط GPU ساخته شده توسط خودش رو به شرکت های دیگر مثل XFX و ASUS و GIGA و EVGA و ... می فروشه. این GPU ها هم مثل CPU ها بر حسب هرتز کار می کنن. شرکت ها ی سازنده ی برد از شرکت های تولید حافظه مثل SAMSUNG و ... هم حافظه ی گرافیکی را می خرند. و خنک کننده را هم یا می خرند و یا خود تولید می کنند.nVIDIA یک استاندارد نمونه تولید را هم ارائه می دهد. حالا بعضی از شرکت ها GPU و Memory این کارت ها را وادار می کنند تا در سرعت بالاتری از سرعت استاندارد خود کار کنند و کارایی بالاتری را بدهند که مفهوم اورکلاکینگ در اینجا معنی می دهد. معروفترین شرکت اورکلاکینگ گرافیک شرکت XFX هست که کارتهای اور شده ی خود را با پسوندهای Extreme و XXX ارائه می دهد. برای مثال کارت 7900 GTX باید از سرعت هسته ی 650 MHZ و سرعت حافظه ی 1600 MHZ برخوردار باشد. در حالی که XFX 7900 GTX XXX از سرعت هسته ی 700 MHZ و از سرعت حافظه ی 1800 MHZ بر خوردار است.

Mehdi_Full
04-09-2006, 16:59
ببینید شرکت nVIDIA برخلاف ATI خودش کارت نمی سازه و فقط GPU ساخته شده توسط خودش رو به شرکت های دیگر مثل XFX و ASUS و GIGA و EVGA و ... می فروشه. این GPU ها هم مثل CPU ها بر حسب هرتز کار می کنن. شرکت ها ی سازنده ی برد از شرکت های تولید حافظه مثل SAMSUNG و ... هم حافظه ی گرافیکی را می خرند. و خنک کننده را هم یا می خرند و یا خود تولید می کنند.nVIDIA یک استاندارد نمونه تولید را هم ارائه می دهد. حالا بعضی از شرکت ها GPU و Memory این کارت ها را وادار می کنند تا در سرعت بالاتری از سرعت استاندارد خود کار کنند و کارایی بالاتری را بدهند که مفهوم اورکلاکینگ در اینجا معنی می دهد. معروفترین شرکت اورکلاکینگ گرافیک شرکت XFX هست که کارتهای اور شده ی خود را با پسوندهای Extreme و XXX ارائه می دهد. برای مثال کارت 7900 GTX باید از سرعت هسته ی 650 MHZ و سرعت حافظه ی 1600 MHZ برخوردار باشد. در حالی که XFX 7900 GTX XXX از سرعت هسته ی 700 MHZ و از سرعت حافظه ی 1800 MHZ بر خوردار است.
پس اگه درست متوجه شده باشم يعني اينكه سرعت هسته و حافظه رو ميبره بالا
1- اين حالت اوور كردن بصورت نرم افزاري هست يا سخت افزاري ؟
2- آيا به كارت گرافيك فشار وارد نميشه ؟
خيلي ممنون :)

XFXForce
04-09-2006, 18:14
بله به صورت نرم افزاری هست و خودتون هم می تونین انجام بدین و پردازنده ها هم که دیگه ته اورکلاک هستن مخصوصا اینتل ها.مثلا پردازنده ی 3.8 گیگاهرتزی اینتل تا 5.4 گیگاهرتز اورکلاک می شود البته با خنک کننده های خاص.
چرا ضرر دارد و اورکلاک بیش از در دراز مدت باعث فرتوت شدن پردازنده ها و گرافیک ها می شود.