PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل روشن نشدن اسکرین لپ‌تاپ

soltan_reza
13-04-2014, 21:18
من یه لپ‌تاپ پکارد بل دارم، چند وقت پیش با مشکلی‌ مواجه شدم که وقتی‌ دکمه پاور رو میزنم تا لپ‌تاپ رو روشن کنم سیستم شروع به کار میکنه ولی‌ اسکرین روشن نمیشه
البته این مشکل رو برای بار اول حل کردم ولی‌ برای بار دوم با این مشکل مواجه شدم که این بر با راه حل اولی‌ حل نمیشه
بار اول هم آداپتور و هم باطری رو جدا کردم و دکمه پاور رو تقریبا ۱ دقیقه پائین نگاه داشتم و بعدش آداپتور رو بدون اینکه باطری رو بزنم به سیستم وصل کردم به لپتاپ و روشن کردم که سیستم روشن شد بدون هیچ مشکلی‌ ولی‌ این بار بعد از اینکه سیستم اومد بالا بعد از تنظیمات مادربرد، وقتی‌ می‌خواست ویندوز رو بوت کنه گیر میکرد که اینم حل کردم و سیستم بدون مشکل برای مدت یک روز کار میکرد تا اینکه یه بار وقتی‌ از لپتاپ استفاده نمیکردم وارد sleep mode شد ولی‌ دیگه امکانش نبود که برگرده به حالت اول، یعنی‌ اسکرین خاموش بود ولی‌ سیستم روشن، دقیقا مثل اولین مشکلی‌ که باهاش مواجه شدم
سیستم رو خاموش کردم، دوباره روشن کردم که بدون مشکل سیستم اومد بالا، ولی‌ این بار وقتی‌ سیستم رو خاموش کردم و دوباره بعد از مدتی‌ خواستم روشن کنم همین مشکل دوباره اتفاق افتاد، سعی‌ کردم با روش اول حالش کنم که جواب نداد
درگاه‌های رم و ۲ تا رمی که داشتم رو تست کردم مشکلی‌ نداشتند
الان مشکل گاهی اتفاق میفته و وقتی‌ چند بار خاموش روشن می‌کنم سیستم بالا میاد بدون مشکل تا وقتی‌ که یا وارد sleep mode میشه یا خاموشش می‌کنم که دوباره این مشکل رخ میده
زیاد تو نت دنبال راه حل گشتم، چیزی پیدا نکردم
فقط مشکل مشابهی اتفاق افتاده واسه کامپیوتر‌های Acer که روشی رو توضیح دادند برای آپدیت کردن BIOS مادربورده ولی‌ چون من Acer ندارم (با وجود اینکه پکارد بل زیر مجموعه‌ Acer هست) نخواستم ریسک کنم و مشکل رو حاد تر کنم
تو خود سایت پکارد بل هم این سؤال رو پرسیدم که متأسفانه هنوز جوابی‌ نگرفتم، ولی‌ می‌دونم که جواب‌‌شون اینه که سیستم رو ببرم به یه نمایندگیشون نشون بدم که فکر کنم دستمزدی که بخوان بگیرن از قیمت فعلی‌ لپتاپ بیشتر باشه که اصلا به نظرم منطقی‌ نیست
کسی‌ هست که بتونه کمک کنه؟ مشکل از چی‌ می‌تونه باشه؟ از کارت گرافیکه؟ یا مادربورد؟ مطمئنم که از اسکرین نیست.