PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم چی بگیرم خوبه؟

hes25
12-04-2014, 17:06
بچه ها سلام
من حدود 1700 پس انداز دارم می خوام سیستم قدیمی خودمو ارتقا بدم...فعلا واسه رندر فقط می خوام سی پی یو و رم و مادر برد بگیرم

تجربه شما چی میگه؟

مادربرد گیگا یا ایسوس ؟z87 یا H87؟
سی پی یو 4770 یا 4670 ؟قدرتشون محسوس هست یا نه ؟
رم 8 گیگ دیگه لا اقل باید بگیرم ...اما باس 1600 یا 2400 (این یکی خرج الکی نباشه من هنوز سرعت لودش و ندیدم!)

kamron_devil
28-04-2014, 22:07
سلام بر حس عزیز
خوب
اول بریم سراغ مادر برد که Asus بگیر
سی پی یو هم که رو اینتل حرفی نیست و i7 بگر.فقط سعی کن 6 هسته ای 8 هسته ای چیزی بگیری
گرافیک رو هم نیاز خواهی داشت. جی فورس بگیر مثلا gtx 570 به بالا
رم هم حتما یک corsair 8 گیگ تک برد بگیر. که بعدا هم یک 8 گیگ دیگه خواستی بندازی دیگه راحت باشی
رم کورسیر که گفتم 8گیگش 1600 هستش
البته مادربوردها معمولا 1333 استفاده می کنن به صورت دیفالت و شما به نظر من اور کلاک نکن. چون کار من و شما نیست یکدفعه سیستم رو مترکونی
پس باس 1333 کافییه
ولی اون رم که من گفتم باسش 1600 هستش
یک همچین سیستمی الان فکر کنم 3 تومان پول بخواد حالا کمتر بیشتر. باید قیمت بگیری
این سیستم هم برای کار گرافیکی خوبه هم بازی

البته یک چیزی هم بگم بهت. ما ایرانیا چون معمولا همه چیز رو کشکی یاد میگیریم تنظیماتمون مشکل داره
به اینکه اگر آموزش های تر دی توتال رو نگاه کنی با تنظیمات ساده ای تصاویر رئالی میگیرن. من و شما هی تنظیمات رو میزاریم بالا اخرش هم رئال نمیشه :n19:
به هر حال یک همچین سیستمی در سطح ما دوستان خوبه.دیگه آپولو که نمی خوای هوا کنی

hes25
01-05-2014, 10:26
سلام مدمستر جان چطوری
یکم دیر جواب دادی که!...رفتم خریدم اما نو نخریدم قیمتها خیلی گرون بود!

یه سی پی یو گرفتم به اسم 2500 K چهار هسته ای با سرعت 3.7 گیگا هرتز
یه ماردبرد هم گرفتم به اسم گیگا Z68XP_UD5

این دوتا با هم شد 950 تومن...سیستم قدیمی خودمو هم دادم 350 تومن و رفتم یک کارت Giga winforce 2x oc 660 titan power edition ...گ فتم حدود 930 تومن!

بازی ها رو که رحم نمیکنه! (من تازه قدرت انودیا رودیدم)...مثلا بازی پرنس 5 و 20 فریم میداد با کلی لگ.:n02:..اول گفتم این چیه خریدم اصلا روون نیست صد رحمت به 4850 خودم! که یهو دیدم فریم رفت نزدیک 200!!!...یعنی کارتم توی بیکاری بود و با کمترین فرکانسش داشت اونو اجرا میکرد !(یعنی اصلا اینو بازی حساب نمیکرد فک میکرد عکس هست:n08:!!)

توی رندر هم چندتا تست زدم قدرت پردازنده از 8400 قبلیم خیلی بهتر هست خوبه

فقط مونده رم که فعلا دو گیگ قرض کردم تا یکم پول بیاد دستم 8 گیگ رم با سرعت خوب بگیرم
در کل فعلا 1600 هزینه کردم
چطوره نظری ندارین؟

کلی ابجکت هم دانلود کردم دارم روش کار میکنم ببینم چقدر این سیستم جدیدم زور داره ببین می تونه چهل پنجاه تا ابجکت و با هم رندر کنه یا نه!
(رم که اومد دستم رندر میگیرم)

مرسی

kamron_devil
01-05-2014, 13:32
والا سی پی یو ت که اینتل هستش دیگه i5 ?
خوبه
مادربوردت رو نمیدونم ولی خوبه به نظر
گرافیکت هم که خوبه
رم هم تو رندر 4 گیگ کافیه. من تست کردک فوقش 5 گیگ شاید استفاده بکنه
بیشتر سی پی یو و گرافیک درگیر هستند
ولی یک رم Corsiar بگیر حتما. یک 8 گیگش رو من چند وقته پیش گرفتم 260 70 چیزی فکر کنم تک برد

شما باید یک چیزی رو هم در نظر بگیری
من و شما تخصصمون تو مکس هیچ وقت به صورت حرفه ای نیست. منظورم کارهای خارجی ها رو ببینی میفهمی من و شما و دیگر دوستان تو ایران در حد متوسط هستیم. پس نیازی هم نیست یک سیستم داشته باشیم مثلا 30 ملیون
منظورم این که اگر تنظیمات رندرت هم درست باشن همین سیستم کارت رو راه میندازه
برای محیط مکس هم که گفتم یک رم 8 کافیه
میخوای چی کار کنی بابا :) آپلو که نمیخوای هوا کنی.

سیستمت خوبه. بیشتر روی توانایی هات تمرکز کن و آموزش بیشتر ببین.کار معماری میزنی یا معمولی؟

hes25
01-05-2014, 14:18
خب پس خیالم راحت شد فک میکردم پردازنده چون نسل دومی هست چندان قوی نباشه ولی اگه ضعیف بود برای این کارت گرافیکم گلوگه میشد دیگه درسته!

مادربردشم حرفه ای هست من خودم زیاد سر درنمیارم ولی اون بنده خدا می گفت نمایشگاه تهران خرید 780 تومن (دو سال پیش) و گفت پردازندش هم قدرت 4440 اینتل هست اما فقط سی پیوی 1155 رو قبول میکنه (یعنی سری چهار بهش نمیخوره)

تعداد زیادی هم نرم افزار توی سی دیش بود که با امکانات مادربرد قبلیم زمین تا اسمون تفاوت داره(اصلا p5Q ایسوس پیشش کودک هست!!...بیست تا فاز دور پردازن ده د اره ..خود پره می گفت من تا 4.5 اور کردم و اصلا ارور نداد...یعنی مادربردش خوب تغذیه ش کرد لابد دیگه نه!؟

کارت گرافیکم این کی گرفتم چون کودای خوبی داره (1350 تا حدودا) توی مشاوره ها می گفتن این توی مکس و مایا از 760 روون تر هست (حالا بعدا تست میکنم)

رم هم آره برند کورسیر خیلی تعریفش و شنیدم همون پسره روی این برد 8 گیگ داشت با سرعت 2000 که می گفت کمیاب هست اصلا (هرچی گفتم یکیو بفروش ،بهم نداد!) ولی گفت می تونم برات دست دو جور کنم (فعلا که پول ندارم)

کارم که چندتا پروژه تو ذهنم هست تنبلی میکنم فقط ...و الا الان من باید میرفتم توی بازاری جایی مشغول میشدم ، درامد که هیچ نمی خوایم ، لااقل این چیزایی که یادگفتیم داره از یادمون میره!

فعلا هم من دارم روی یه کار به اسم بالکون اسباب بازی ها کارمیکنم
ابجکت هایی که فعلا دانلود کردم اینا هستن
ربات اسباب بازی
موتور اسباب بازی
هواپیمای اسباب بازی
ماشین اسباب بازی
عروسک ها
تلفن + موبایل
میز و صندلی های اسباب بازی
کامیون اسباب بازی
هلکوپتر اسباب بازی
خونه اسباب بازی
صندوق اسباب بازی ها

و خیلی چیزای دیگه (که الان یادم نیست چون مدتی میشه که دارم روش کار میکنم یکم سخته برام !)

الگو هم این تصویر هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فک میکنین سیستمم جواب بده ؟

kamron_devil
01-05-2014, 19:47
آره بابا. فقط رمت رو 8 کنی دیگه خیالت راهت میشه.منم سی پی یوم i5 2500k هستش و ازش راضی هستم.
کار ماهارو راه میندازه.
من و شما اگر رانندگی بلد نباشیم چه سوار پراید شیم چه بینز 60 تا بیشتر جرات نمی کنیم بریم.
سیستمت خوبه. بهش الکی گیر ندی شک کنی :n24:
موفق باشی :) منتظریم ببینیم چه می کنیا