PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال درباره packet tracer

baran89
11-04-2014, 23:07
سلام
برای یادگیری cisco packet tracer کتاب یا ... میخواستم معرفی کنید
البته در حد مقدماتی کار کردم درباره بحث امنیتی بیشتر دنبال آموزش هستم که چیزی پیدا نکردم

یکی هم اینکه منظور از pt چیه

floorfilla73
13-04-2014, 14:31
سلام
برای یادگیری cisco packet tracer کتاب یا ... میخواستم معرفی کنید
البته در حد مقدماتی کار کردم درباره بحث امنیتی بیشتر دنبال آموزش هستم که چیزی پیدا نکردم

یکی هم اینکه منظور از pt چیه

سلام
کار کردن با برنامه Cisco Packet Tracer بسیار راحته و نیاز به کتاب و جزوه نداره.زمانی که دوره CCNA رو طی میکنید در طول کلاس با این برنامه آشنا میشوید.البته در دوره های بالاتر از برنامه GNS3 استفاده میشود که بسیار کاملتر هست و منابعی برای آموزش کار با GNS3 قطعا پیدا خواهید کرد.کلا برای مقدماتی از Cisco Packet TRacer استفاده میشه ولی دانشجو در دوره های بالاتر حتما باید با برنامه GNS3 کار کند.
منظور از PT دقیقا نمیدونم چیه ولی احتمالا فکر کنم همون Packet Tracer هست که مخفف شده و PC - PT یعنی همان کامپیوتر دسکتاپ معمولی و فرقی با PC ندارد.

baran89
13-04-2014, 20:53
ممنون
چجوری میتونیم بحث امنیت رو توی packet tracer لحاظ کنیم؟

floorfilla73
13-04-2014, 21:53
لحاظ کردن امنیت در روتر ها و سوییچ ها بسیار مهم هست و صد البته نیاز به تخصص دارد.شما در دوره CCNA با مباحث روتینگ و سویچینگ آشنا میشید و تمرکز دوره روی امنیت نیست. اما در حوزه امنیت نیز با مباحث مقدماتی آشنا خواهید شد که هرکدوم بحث خودش رو داره و آموزش همش هم موجود هست.مطالب زیر در دوره CCNA تدریس میشن البته فقط مباحث امنیتی رو نوشتم نه کل دوره رو:
- پیاده کردن امنیت روی سوییچ و روتر با پسورد
- امنیت روی پورت های فعال
- غیر فعال کردن پورت های بلا استفاده
- Trunk Access
- Vlan بندی کردن شبکه و تغییر دادن Native Vlan پیش فرض
- استفاده از SSH و بستن Telnet
- مهندسی ترافیک و فیلترینگ به کمک ACL ها
و غیره

دقت کنید که در این دوره تمرکز روی امنیت نیست و بیشتر بحث روتینگ و سویچینگ و اندکی Trouble Shooting مطرح هست.

در دوره CCNA security شما با ابعاد وسیعتری در حوزه امنیت آشنا میشید و به انواع ضعف ها و حملات به این نوع دستگاه ها آشنا میشید و راه های کاهش دادن آنها رو هم یاد میگیرید و کار با فایروال های سخت افزاری سیسکو (ASA) را فرا میگیرید و کلا فوکوس دوره روی امنیت میباشد و شما با مباحث فراوانی در ضمینه امنیت آشنا میشید.از نظر سیسکو این دوره ابتدایی هست و دوره های تخصصی تر نیز وجود دارد.

floorfilla73
13-04-2014, 21:55
ممنون
چجوری میتونیم بحث امنیت رو توی packet tracer لحاظ کنیم؟

در PAcket TRacer شما میتونید در سطح دوره CCNA امنیت رو پیاده سازی و تست کنید و هیچ مشکلی از نظر اجرایی وجود نداره.