PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط به وب سرور با استفاده از ماشین مجازی

P30Yaran
09-04-2014, 10:02
سلام
دوستان من بر روی سیستم خودم یه وب سرور Wampserver نصب کردم که سایت هایی رو طراحی می کنم رو می تونم ببینم (البته همه اساتید آشنایی دراند برای تازه کارها گفتم)
من الان روی سیستم خودم که میزنم localhost سایت هایی که طراحی کردم رو نشون میده
الان من یه ماشین مجازی VMware Workstation نصب کردم ، ویندوز رو هم نصب کردم
الان میخوام وقتی وارد ویندوز ماشین مجازی میشم با زدن آدرس Localhost سایتهایی که تو ویندوز اصلی طراحی کردم رو هم بتونم تو ماشین مجازی ببینم !
تنظیمات شبکه اش رو نمیدونم چطوریه ! خیلی جستجو کردم ولی نتیجه ای نگرفتم ممنون میشم راهنمایی کنید.
امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید
ممنون

smss.exe
09-04-2014, 10:57
سلام

توی VM که نباید بزنید Localhost؛ این توی هر سیستم یعنی خودش. پس وقتی توی VM میزنی Localhost یعنی سایت های خود اون ویندوز VM رو میاره.

1- روی کارت شبکه ی خودتون IP تنظیم کنید و از همون رنج IP هم بدید به کارت شبکه ی ویندوز VM . از منوی VM وارد Setting بشید و در قسمت Network Adapter از سمت راست روی حالت Bridge قرار بدید.
باید IP که توی تنظیمات کارت شبکه ی خودتون زدید رو توی مرورگر بزنید تا سایت های طراحی شده رو نشون بده.

2- روی کارت شبکه ی VMNet 1 توی سیستمتون IP تنظیم کنید و همون رنج IP رو هم به کارت شبکه ی ویندوز داخل VM بدید و از منوی VM قسمت Setting تنظیم Network Adapter رو روی حالت Host Only قرار بدید.
باید IP که توی تنظیمات کارت شبکه ی VMNet 1 زدید رو توی مرورگر بزنید تا سایت های طراحی شده رو نشون بده.

این توضیحات مختصر بود؛ اگر سوالی داشتی بپرس. البته کمی بگردی تو اینترنت کلی مطلب در موردشون هست (همینطور توی همین سایت)

P30Yaran
09-04-2014, 12:44
ممنون بابت پاسخ خوبتون
بخدا کلی تو اینترنت جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم همه روش های Breidg و دو روش دیگه رو توضیح دادن ولی باز نمیدونم چطوریه

1- روی کارت شبکه ی خودتون IP تنظیم کنید و از همون رنج IP هم بدید به کارت شبکه ی ویندوز VM . از منوی VM وارد Setting بشید و در قسمت Network Adapter از سمت راست روی حالت Bridge قرار بدید.
باید IP که توی تنظیمات کارت شبکه ی خودتون زدید رو توی مرورگر بزنید تا سایت های طراحی شده رو نشون بده.
من به سیستم خودم آی پی 192.168.100.1 رو دادم و وارد ویندوز مجازی شدم و در کارت شبکه اون هم آی پی 192.168.100.2 رو دادم حالت bridge رو هم قرار دادم ولی زمانیکه آیپی 192.168.100.1 رو میزنم چیزی نمیاد ، البته اگه //192.168.100.1 رو بزنم چیزهایی که share هستند رو میاره

2- روی کارت شبکه ی VMNet 1 توی سیستمتون IP تنظیم کنید و همون رنج IP رو هم به کارت شبکه ی ویندوز داخل VM بدید و از منوی VM قسمت Setting تنظیم Network Adapter رو روی حالت Host Only قرار بدید.
باید IP که توی تنظیمات کارت شبکه ی VMNet 1 زدید رو توی مرورگر بزنید تا سایت های طراحی شده رو نشون بده.

خود کارت شبکه VMnet1 آی پی 192.168.126.1 رو داره من اومدم توی کارت شبکه ویندوز مجازی Add IP رو زدم و 192.168.126.2 رو بهش دادم اینبار از حالت bridge به Host Only قرار دادم ولی کلا وقتی آی پی رو تو مرورگر میزنم چیزی نمیاره
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید دوست عزیز

smss.exe
09-04-2014, 23:24
سلام

پس کار اول شما درست بوده؛ دوباره تنظیمات رو روی حالت Bridge تنظیم کنید.

ولی اینکه صفحه ی Web رو باز نمیکنه رو نمیدونم؛ چون گفتی که Share رو نشون میده، پس ارتباط برقرار شده؛ حالا شما باید بقیه ی چیزها مثل غیرفعال کردن Firewall و Anti-Virus و تنظیمات خود Wamp رو بررسی کنید.