PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مقایسه فیلترینگ ایران و افغانستان

qatreh
08-04-2014, 06:46
وزیر مخابرات افغانستان: جز در ۴ مورد فیلتر نداریم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وزیر مخابرات ایران:جز 4 مورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بقیه موارد فیلتر هستند:n02:

MasoudBJ
08-04-2014, 07:45
"می‌توانم بگویم که به جز در چهار مورد خاص که سیاست حکومت است، فیلترینگ تا به حال صورت نگرفته: پورنوگرافی، قمار، فروش سلاح و فروش مواد مخدر"

این چهار موردی که ایشون گفتن، شاخه های اصلی هست، نه این که چهار تا سایت، بنابراین ممکنه تعدادشون به هزار تا هم برسد (البته فکر نکنم باز به ایران برسه)

ضمن اینکه باید شرایط هر کشور رو هم در نظر داشت :

"باید دانست که بین کشورهای مختلف از لحاظ رفتار با مردم فرق زیادی نیست.
همین ترکیه عزیز جان به محض اینکه یک نوار صوتی از دولت لو رفته یوتیوب رو فیلتر کرد و برای کاهش تشنج یک هفته توییتر رو بست."

Leon-117
08-04-2014, 07:59
^
نه خوب این 4 مورد چیزهایی هست که اگه فیل تر بشن یه چیز طبیعی هست و مشکل خاصی وجود نداره،ولی تو ایران به قول دوستمون به جز 4 مورد که مسئولان خودشون تعیین کردن بقیه موار دهمه فیل تر هست :دی
سایت های خبری،خیلی از سایت های علمی،سایت های مربوط به موسیقی-فیلم-سریال،سایت های مربوط به بازی های ویدئویی،سایت های زیرنویس فیلم و سریال و لیریکس آهنگ ها و خیلی سایت های دیگه که دیگه همه الان میدونن وضع فی لتر شدنشون چجوریه.
حالا ترکیه سیاست بدی داشته تو اون مورد ما که نباید بیایم با این کشورها خودمون رو مقایسه کنیم........

COD MW3
08-04-2014, 08:02
ایران یه نوع فیلترینگها ی پیشرفته ا ی داره که به صورت نه فقط بستن یک سایت مثلا یک کلمه رو جستجو کنی یا وارد کنی به صفحه فیلترینگ بر میخوری...یک چیزایی داره که واقعا به همه برادران دست اندرکار فیلترینگ خسته نباشید میگم ...این همه وقت گذاشتید میتونستید صفینه فضایی بسازید...

MasoudBJ
08-04-2014, 08:16
^
نه خوب این 4 مورد چیزهایی هست که اگه فیل تر بشن یه چیز طبیعی هست و مشکل خاصی وجود نداره،ولی تو ایران به قول دوستمون به جز 4 مورد که مسئولان خودشون تعیین کردن بقیه موار دهمه فیل تر هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولا در رابطه با قسمت دوم پست اول که :"وزیر مخابرات ایران:جز 4 مورد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بقیه موارد فیلتر هستند"
من نمیدونم ایشون این مطلب رو از کجا آوردن، من فکر نمیکنم وزیر مخابرات همچین چیزی گفته باشه، اگر استاتر محترم لطف کنن برای جمله دومشون منبع بیارن ممنون میشم، چون من که پیدا نکردم!

Leon-117
08-04-2014, 09:02
من نمیدونم ایشون این مطلب رو از کجا آوردن، من فکر نمیکنم وزیر مخابرات همچین چیزی گفته باشه، اگر استاتر محترم لطف کنن برای جمله دومشون منبع بیارن ممنون میشم، چون من که پیدا نکردم!
اون جمله دوستمون طعنه/کنایه/sarcasm بود :|
منظورشون این بود توی افغانستان 4 مورد هستن که فیل تر میشن ولی توی ایران فیل ترینگ انقدر زیاده که میشه برعکس اون جمله رو برا ایران بکار برد...... :|