PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : رفع مشکل حمله پهنای باند

cnn
06-04-2014, 18:05
درود
یک سایت جوملا دارم که چند روزیه به گفته مسئول هاست، با مشکل حمله پهنای باند مواجه شده و سایت رو از کار انداخته و ظاهراً شرکت اجاره دهنده هاست راه حلی برای رفع این مشکل بلد نیست
ضمناً سایت من رو همین شرکت برام درست کرده و میگه مشکلی یا نفوذی به سایتت نشده و فقط هر موقع سایتت رو باز می کنیم با ده هزار بیننده مواجه میشه و از کار می افته
دوستان کسی می دونه در این مواقع چکار باید کرد؟
سپاس

behnamy01
07-04-2014, 19:58
باید ببینید حملات از چه نوعی است! بسته به اون باید راه حل درست رو انتخاب کرد و الان نمیشه جواب داد همینجوری! از انواع روش های جلوگیری استفاده از cloudfare.com و یا مسدود کردن IP متهاجمان هستش.

Thor God
07-04-2014, 20:11
ddos دارید ؟ بهتره از کلود فلیر استفاده کنید.
هاستینگ اگه خوب باشه میتونه جلوی ddos رو بگیره. احتمالا بازدید سایتتون بالاست میخوان یه جوری بپیچونن و شما رو دست به سر کنن. از این موارد زیاد دیدم که بازدید سایت بالا بوده اما به دلیله ddos رفتن جایه دیگه یا مثلا کد مخرب داشتن تو هاستشون ولی به خاطره ddos مشتری رو دست به سر کردن.
آدرس وب رو میدی ؟
هاستینگت چیه ؟

behnamy01 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تو ddos و باتنت 1 دونه و 2 تا Ip نیست که بلاک کنن !

kian98
08-04-2014, 16:14
سلام

فعلا بهترین کار مسدود کردن مقدار پهنای باند مصرفی هر کاربر هست این طوری هرکاربری که بیشتر از حد پهنای باندش مصرف کرد Suspend میشه.
راستی اگه از دیتاسنتر WorldStream هاست گرفتی کار همیشگی شون هست. راستی شما با هاستت VPS هم میفروشی؟ یا روی سرورت سایت خودت رو بالا میاری؟
اگه این کار رو میکنی پهنای باند یوزراتو از کنترل پنل چک کن و برای همشون محدودیت بزار. اگه هم برای سایت خودت هست لاگ آپاچ رو ببین.
و اگرم حوصله داری دستور زیر رو بزن و ببین تو سرورت چه خبره تا بتونی مشکل رو حل کنی (باید به SSH دسترسی داشته باشی)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه این ها هم نشد برای جلوگیری از حملات بعدی میتونید از فایروال نرم افزاری و سخت افزاری، افزایش رم و سی پی یو و... استفاده کنید.
گرچه هیچکدام از اینها مشکل رو به طور کامل رفع نمیکنه و فقط مشکل کمتر میشه.
حتی میتونه استفاده از لیچر توسط یکی از دوستانتون باشه.
که میتونید با اون دستوری که بنده دادم مشکل رو حل کنید.

احتمال داره یکی به سرورتون دسترسی پیدا کرده باشه و اون رو هـک کرده و از پهنای باندش استفاده می کنه.
احتمال هم داره سرویس هاستینگتون اشتباه کرده باشه
میتونید از طریق نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) از وب سایت بک آپ گیری کنید.
اگه هم به طور مداوم از سایتتون بک آپ گیری میشه معلومه که پهنای باند مصرفی بالا میره (ممکنه شما بک آپ رو تنظیم کردید به صورت روزانه بگیره)
بهتره پهنای باندتون رو توی HUB هم چک کنید.

امکان هم داره سیستمتون اتوماتیک وار ایمیل میفرسته.

باتشکر

kian98
08-04-2014, 16:21
اینها همه حدس و گمان بود. ولی به نظرم اصلی ترین مشکلتون DDOS هست که توسط هکران انجام میشه و میتونه به راحتی پهنای باندتون رو توی یک روز تموم کنه. جلوگیری از این حملات وظیفه سرویس هاستینگتون هست.

cnn
08-04-2014, 17:14
درود
من از این سایت هاست گرفتم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و هاست دسترسی به سایت و حتی پنل مدیریت هاست رو هم بسته و نمی تونم تغییراتی رو که گفتید انجام بدم ، ضمن اینکه در این مورد هم تخصصی ندارم و همچنین بک آپ سایت رو هم دانلود نکرده ام ولی تو هاست هست
فقط می خواستم ببینم مشکل از هاسته یا نه و اینکه اگه هاست رو عوض کنم و مثلا از هاست ایران سرویس بگیرم ، اونا می تونن جلوی این حملات رو بگیرن؟

kian98
08-04-2014, 19:53
درود

کدی که من دادم رو باید به سرویس هاستینگتون بدید تا خودشون انجامش بدند چون این کد در حد دسترسی آدمین سرور هست.
این سایتی هم که ازش هاست گرفتید اصلا هاستینگ خوبی نیست. هاست ایران هم نمیشه بهش اعتماد کرد.
بهتره از آشیانه هاست هاست بگیرید چون دارای امنیت بسیار بالایی هستند و توی ایران معروفند. مشکل از هاستتون هست،امکان داره هاستتون رو هـک کرده باشند و یا مشکل از سرویس هاستینگ هست (امکان داره خود سرویس هاستینگ از پهنای باندتون استفاده می کنه) اگه از آشیانه هاست بگیرین جلوگیری از اینجور حملات براشون آب خوردن هست.