PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بکاپ گرفتن از ویندوز و نصب بر روی کامپیوتر دیگر

aramus
04-04-2014, 21:36
سلام دوستان

من امروز ویندوز 8.1 ریختم و روش یه سری برنامه نصب کردم و ویندوز رو هم اپدیت کردم
حالا میخواستم ببینم چطور میشه همین ویندوز رو روی لپتاپم هم داشته باشم یعنی چطور ازش بکاپ بگیرم که بتونم روی لپ تاپم که سخت افزار متفاوتی داره بریزمش ؟

smss.exe
05-04-2014, 04:54
سلام

از ویندوز ویستا به بعد یه قابلیتی به ویندوز اضافه شده که شما میتونید با استفاده از اون این کار رو بکنید.
- توی Start Screen بنویسید Run و برنامه رو اجرا کنید. (یا کلیدهای Win+R رو بزنید تا Run اجرا بشه)
- داخل Run بنویسید Sysprep
- توی پنجره ای که باز میشه فایل sysprep.exe رو اجرا کنید.
- گزینه ی System Cleanup Action رو روی حالت Enter System Out-of-Box Experence (OOBE) قرار بدید.
- تیک Generalize رو بزنید و گزینه ی Shutdown Options رو روی حالت Shutdown قرار بدید.
بعد از یکسری کارها سیستم خاموش میشه.

حالا میتونید با استفاده از هر برنامه ای مثل Acronis و.... از سیستم Backup بگیرید؛ فقط حواستون باشه که تا قبل از Backup گرفتن ویندوز نباید بالا بیاد.

این برنامه دقیقا میاد تمام مشخصات سخت افزاری رو از ویندوز حذف میکنه، به همین دلیل وقتی شما ازش Backup بگیرید و روی سیستم دیگه ای برگردونید دوباره شروع به شناسایی میکنه؛ به غیر از این یه سری پارامترهای دیگه رو هم حذف میکنه مثل اسم سیستم و نام کاربر و... که وقتی برای اولین بار دوباره بالا بیاد شروع به پرسیدن اونا میکنه.

توی بدترین حالت هم اتفاقی که میافته اینه که یه سری برنامه ها ممکنه بعد از برگردوندن Backup کار نکنند و نیاز به نصب مجدد داشته باشند.

aramus
06-04-2014, 00:00
سلام

از ویندوز ویستا به بعد یه قابلیتی به ویندوز اضافه شده که شما میتونید با استفاده از اون این کار رو بکنید.
- توی Start Screen بنویسید Run و برنامه رو اجرا کنید. (یا کلیدهای Win+R رو بزنید تا Run اجرا بشه)
- داخل Run بنویسید Sysprep
- توی پنجره ای که باز میشه فایل sysprep.exe رو اجرا کنید.
- گزینه ی System Cleanup Action رو روی حالت Enter System Out-of-Box Experence (OOBE) قرار بدید.
- تیک Generalize رو بزنید و گزینه ی Shutdown Options رو روی حالت Shutdown قرار بدید.
بعد از یکسری کارها سیستم خاموش میشه.

حالا میتونید با استفاده از هر برنامه ای مثل Acronis و.... از سیستم Backup بگیرید؛ فقط حواستون باشه که تا قبل از Backup گرفتن ویندوز نباید بالا بیاد.

این برنامه دقیقا میاد تمام مشخصات سخت افزاری رو از ویندوز حذف میکنه، به همین دلیل وقتی شما ازش Backup بگیرید و روی سیستم دیگه ای برگردونید دوباره شروع به شناسایی میکنه؛ به غیر از این یه سری پارامترهای دیگه رو هم حذف میکنه مثل اسم سیستم و نام کاربر و... که وقتی برای اولین بار دوباره بالا بیاد شروع به پرسیدن اونا میکنه.

توی بدترین حالت هم اتفاقی که میافته اینه که یه سری برنامه ها ممکنه بعد از برگردوندن Backup کار نکنند و نیاز به نصب مجدد داشته باشند.

ممنون دوست عزیز بابت توضیح کانلی که دادید اما وقتی sysprep رو اجرا میکنم و تنظیمات رو انجام میدم و اوکی میکنم با ارور زی مواجه میشم :
a fatal error occurred while sysprep machine

smss.exe
06-04-2014, 05:40
ممنون دوست عزیز بابت توضیح کانلی که دادید اما وقتی sysprep رو اجرا میکنم و تنظیمات رو انجام میدم و اوکی میکنم با ارور زی مواجه میشم :
a fatal error occurred while sysprep machine

سلام

این لینک رو بخون:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به اون، یعنی روی License ویندوز شما گیر داده...

aramus
06-04-2014, 22:10
سلام

این لینک رو بخون:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به اون، یعنی روی License ویندوز شما گیر داده...

یعنی چون ویندوز کرک شده نمیشه ؟!
ایا راهی برای درست کردنش هست ؟
یا کلا روش دیگری هست برای این کار ؟

smss.exe
07-04-2014, 04:57
یعنی چون ویندوز کرک شده نمیشه ؟!
ایا راهی برای درست کردنش هست ؟
یا کلا روش دیگری هست برای این کار ؟

سلام

آره؛ البته ظاهرا نوع کرک که استفاده کردید برای این کار خوب نبوده. چه کرکی استفاده کردید؟
اگر کرکش از این نوع باشه که بشه Restore کردش و دوباره ویندوز Deactivate بشه، میشه یه کرک دیگه زد و درستش کرد.
این که بهترین روش بود؛ ولی برنامه ی Acronis یه قابلیتی به نام Universal Backup داره که میتونی از اون هم استفاده کنی.

aramus
07-04-2014, 15:03
سلام

آره؛ البته ظاهرا نوع کرک که استفاده کردید برای این کار خوب نبوده. چه کرکی استفاده کردید؟
اگر کرکش از این نوع باشه که بشه Restore کردش و دوباره ویندوز Deactivate بشه، میشه یه کرک دیگه زد و درستش کرد.
این که بهترین روش بود؛ ولی برنامه ی Acronis یه قابلیتی به نام Universal Backup داره که میتونی از اون هم استفاده کنی.

من DVD ویندوز رو از یکی از دوستانم گرفتم موقع نصب خودش اکتیو کرد ویندوز رو یعنی من خودم Windows 8.1 Enterprise N KMS-Active رو انتخاب کردم
حالا دقیقا نمیدونم از چه کرکی استفاده شده بوده
ولی موقعی که خواستم افیس رو کرک کنم با برنامه Microsoft Toolkit تو قسمت ویندوز که میری تو تب Activation قسمت AutoKMS گزینه Unisnstall روشنه یعنی قبلا نصب شده یک بار

smss.exe
07-04-2014, 22:01
سلام

معمولا برای اینطور کارها باید یه ویندوز و فقط یه سری برنامه های نصب شده رو Backup بگیری؛ مثلا Anti-Virus و مرورگر وب و برنامه هایی مثل SQL Server و... رو نباید نصب کنی.
پس یه ویندوز کرک نشده بریز و فقط یه سری برنامه ها رو نصب کن، بعد Sysprep بزن و Backup بگیر و بعد از Restore توی سیستم بعدی، کرکش کن.